چرا به کیف پول سخت افزاری نیاز داریم؟

آیا واقعاً برای ذخیره بیت کوین به کیف پول سخت افزاری نیاز دارم؟

برای خرید، ذخیره یا ارسال بیت کوین نیازی به خرید کیف پول سخت افزاری ندارید. اما کیف پول های سخت افزاری می توانند با کاهش خطر سرقت بیت کوین شما، امنیت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

این مقاله به شما یک درک فنی اولیه از نحوه محافظت کیف پول های سخت افزاری از کوین های شما ارائه می دهد. ما همچنین برخی از مزایا یا معایب مبادلات بین کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری را فهرست می کنیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا داشتن کیف پول سخت افزاری انتخاب مناسبی برای شماست یا خیر.

کیف پول سخت افزاری چیست؟

برخلاف کیف پول‌های نرم‌افزاری که در برابر حفره‌های امنیتی و هکرها آسیب‌پذیر هستند، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری آفلاین ساخته شده‌اند تا دیگر مجبور نباشید به نرم‌افزار روی رایانه خود برای نگهداری کلیدهای خصوصی خود اعتماد کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری کلیدهای خصوصی شما را روی یک دستگاه فیزیکی با سیستم‌افزار تخصصی ذخیره می‌کنند که از دسترسی به کلیدهای خصوصی شما جلوگیری می‌کند.

رایانه شما با کیف پول سخت افزاری ارتباط برقرار می کند و تراکنش های بیت کوین را به دستگاهی که قرار است امضا شود ارسال می کند و سپس به عنوان تراکنش های امضا شده به رایانه شما بازگردانده می شود. به این ترتیب، کلیدهای خصوصی شما هرگز در رایانه شما وجود ندارند و در برابر بسیاری از انواع ویروس ها مصون هستند.

مزایای کیف پول سخت افزاری

لیست زیر خلاصه ای از مزایای کیف پول های سخت افزاری را در مقایسه با کیف پول های نرم افزاری ارائه می دهد:

امنیت: تا به امروز، کیف پول های سخت افزاری امن ترین راه برای ذخیره کلیدهای خصوصی شما هستند، زیرا در برابر ویروس ها حساس نیستند.
اعتماد به نفس: داشتن کیف پول سخت افزاری به شما این امکان را می دهد که در حفاظت از بیت کوین خود متکی به خود باشید.
اندازه فیزیکی: از آنجایی که یک کیف پول سخت افزاری کوچکتر از یک کامپیوتر است، ذخیره کردن کلیدهای خصوصی در کیف پول سخت افزاری، انتقال بیت کوین را در صورت نیاز آسان تر می کند.

معایب کیف پول سخت افزاری:

از سوی دیگر در اینجا برخی از معایب کیف پول های سخت افزاری در مقایسه با کیف پول های نرم افزاری وجود دارد:

تجربه کاربری: تجربه کاربری کیف پول های سخت افزاری معمولا بدتر از کیف پول های نرم افزاری است. ممکن است مدتی طول بکشد تا بفهمید کیف پول سخت افزاری شما چگونه کار می کند و همیشه به مرحله اضافی بازیابی و اتصال کیف پول سخت افزاری خود نیاز خواهید داشت.
هزینه اولیه: کیف پول های سخت افزاری گران تر از کیف پول های نرم افزاری هستند و اگر قصد دارید بیت کوین خود را سریع بخرید و بفروشید، این هزینه اولیه ممکن است ارزشمند به نظر نرسد.
مکان: برای دسترسی به بیت کوین خود باید در همان مکان کیف پول سخت افزاری خود باشید، به این معنی که ممکن است نتوانید در مواقعی که می خواهید (یا نیاز دارید) از بیت کوین خود استفاده کنید.

چگونه یک کیف پول سخت افزاری از بیت کوین شما محافظت می کند

ویروس هایی وجود دارند که کلیدهای خصوصی بیت کوین را با شناسایی کلیدها و ارسال آن برای هکرها هدف قرار می دهند. این ویروس ها سال هاست که وجود دارند و با گذشت زمان پیچیده تر می شوند. با طراحی، کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت‌کوین از خروج کلیدهای خصوصی شما از دستگاه جلوگیری می‌کند و آنها را به دفاعی عالی در برابر این نوع حمله تبدیل می‌کند.

استفاده از کیف پول سخت افزاری نیز می تواند آرامش خاطر را برای کاربر فراهم کند. تلاش برای مدیریت کلیدهای خصوصی، کیف پول‌های نرم‌افزاری و سایر برنامه‌های مرتبط با بیت‌کوین می‌تواند استرس‌زا باشد، در حالی که سعی می‌کنید مطمئن شوید رایانه شما بسیار ایمن می‌ماند. با یک کیف پول سخت افزاری، می توانید مطمئن باشید که بیت کوین شما ناخواسته جابه جا نمی شود. ممکن است سخت باشد که به توانایی شما برای ایمن کردن یک کیف پول نرم افزاری متصل به اینترنت و ناملموس اعتماد کنید، اما ایمن کردن یک کیف پول سخت افزاری آفلاین فیزیکی سطح دیگری از اطمینان را در روش ذخیره سازی رمزنگاری شما فراهم می کند.

برنامه ریزی برای بلند مدت

حتی اگر بیت کوین زیادی ندارید، ذخیره آن در کیف پول سخت افزاری می تواند ایده خوبی باشد. ممکن است خرید یک کیف پول سخت افزاری ۱۵۰ دلاری برای محافظت از بیت کوین به ارزش ۵۰۰ دلار بسیار گران به نظر برسد، اما باید این احتمال را در نظر بگیرید که ارزش بیت کوین می تواند خیلی سریع افزایش یابد.

در گذشته ۵۰۰ دلار بیت کوین در عرض چند ماه به ۵۰۰۰ دلار تبدیل شده است. چرا توصیه می کنیم بیت کوین را برای مدت طولانی نگه دارید اینجا ببینید. یکی دیگر از مزایای استفاده از کیف پول بیت کوین این است که به کاربر می آموزد که در مورد ذخیره سازی رمزنگاری متکی به خود باشد. بیت کوین به عنوان یک ارز همتا به همتا اختراع شد که به واسطه های شخص ثالث مانند دولت ها، بانک ها یا موسسات دیگر نیازی نداشت. وقتی از کیف پول سخت افزاری استفاده می کنید، عملاً به بانک خود تبدیل می شوید. لزوماً برای همه مناسب نیست، اما دانستن اینکه کنترل کاملی بر دارایی‌های رمزنگاری خود دارید، می‌تواند آرامش‌بخش باشد.

از کجا می توانم کیف پول سخت افزاری بخرم؟

مکان های زیادی وجود دارد که می توانید کیف پول سخت افزاری بخرید، از جمله فروشگاه های آنلاین رایج مانند آمازون. با این حال، توصیه می کنیم برای جلوگیری از تداخل واسطه ها با دستگاه پس از تولید، مستقیماً از سازنده خریداری کنید.

اگر قصد خرید یک کیف پول سخت افزاری را دارید که فقط برای ذخیره بیت کوین استفاده می شود، کیف پول سخت افزاری ColdCard ساخته شده توسط Coinkite را دوست داریم. در غیر این صورت، اگر انتظار دارید چندین ارز دیجیتال را ذخیره کنید، خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس را پیشنهاد می کنیم. چندین برند معتبر در مورد کیف پول های رمزنگاری وجود دارد که از جمله آنها می توان به Trezor، KeepKey، Ellipal و Ledger اشاره کرد.

ما در این مقاله به بیت کوین اشاره می کنیم، اما همچنین شایان ذکر است که کیف پول های سخت افزاری برای همه آلتکوین های اصلی از جمله اتریوم و لایت کوین کار می کنند.

اگر کیف پول سخت افزاری خود را گم کنم یا خراب شود چه؟

نکته جالب این است که اگر کیف پول سخت افزاری خود را به نحوی اشتباه قرار دهید یا به طور تصادفی از بین برود، تمام امید از بین نمی رود.

تمام کیف پول‌های سخت‌افزاری با عبارات بازیابی seed (که گاهی اوقات به عنوان کیف پول کاغذی شناخته می‌شود) ارائه می‌شوند. seed بازیابی به شما امکان می دهد کلیدهای خصوصی خود را بازیابی کنید حتی اگر دستگاه فیزیکی شما MIA باشد. این باید آرامش خاطر زیادی را برای کاربران فراهم کند.

با این حال، باید بدانید که حفظ عبارت بازیابی خود در مکانی امن بسیار مهم است. اگر کسی بتواند عبارت بازیابی شما را بدزدد، ممکن است بتواند کل بیت کوین شما را بدزدد. بسیاری از کاربران کریپتو ترجیح می‌دهند کیف پول سرد و عبارات بازیابی خود را در مکان‌های جداگانه نگهداری کنند، در صورتی که یکی از آنها به طور تصادفی از بین رفته یا به خطر بیفتد.

آیا نمی توانم بیت کوین خود را در صرافی بگذارم؟

شما فقط می توانید رمزنگاری خود را در صرافی بگذارید و این کاملاً کاری است که تعداد زیادی از کاربران کریپتو انجام می دهند. این امر مخصوصاً برای معامله گران ارزهای دیجیتال که به کریپتو خود به صورت آنلاین نیاز دارند، رایج است تا بتوانند به سرعت آن را بین دارایی های دیجیتال مختلف مبادله کنند.

مسئله این است که وقتی ارز دیجیتال خود را در یک صرافی رها می‌کنید، به کلیدهای خصوصی خود دسترسی ندارید، به این معنی که صرافی ممکن است از نظر فنی هک شود یا ورشکست شود و شما راه‌حل زیادی نخواهید داشت.

البته برخی از افراد هستند که به سادگی توانایی فنی برای نگهداری رمزنگاری خود بر روی یک دستگاه سخت افزاری فیزیکی ندارند و ترجیح می دهند صرافی ها نگهبانی داشته باشند. اگر تصمیم به اتخاذ این رویکرد دارید، بسیار مهم است که از یک صرافی معتبر مانند Coinbase، Kraken یا Binance استفاده کنید.

کیف پول های سخت افزاری در مقابل کیف پول های نرم افزاری

بنابراین کیف پول های سخت افزاری از هر نظر بهتر از کیف پول های نرم افزاری هستند، درست است؟

خیلی ساده نیست بهترین کیف پول‌ها یا اپلیکیشن‌های نرم‌افزار رمزنگاری، انتقال ارزهای دیجیتال را بسیار آسان می‌کنند و ویژگی‌هایی مانند شرط‌بندی برای کسب درآمد غیرفعال را ارائه می‌دهند.

بنابراین اگر قصد انتقال مکرر آن را دارید، نگه داشتن مقدار کمی ارز دیجیتال در کیف پول یا صرافی ایده بدی نیست.

حتی می‌توانید یک کیف پول سخت‌افزاری را با نرم‌افزار رمزنگاری عالی مانند Exodus ترکیب کنید تا از امنیت بالاتری برخوردار شوید و در عین حال نرم‌افزار نرم‌افزاری را که Exodus ارائه می‌کند، دریافت کنید.
نتیجه گیری: کیف پول های سخت افزاری بالاترین سطح امنیت را ارائه می دهند

در حالی که لازم نیست بیت کوین خود را در کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید، ما به شدت آن را توصیه می کنیم. حتی برای مقادیر کم، کیف پول های سخت افزاری سرمایه گذاری خوبی هستند زیرا از کلیدهای خصوصی شما محافظت می کنند و به شما آرامش می دهند که در هنگام استفاده از کیف پول های نرم افزاری امکان پذیر نیست.

مطمئناً نمی‌خواهید در شرایطی گرفتار شوید که قیمت بیت‌کوین به سرعت افزایش می‌یابد و مقدار زیادی بیت‌کوین به‌طور ناامن ذخیره می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 16 =