چرا بی بی چک هاله کمرنگ دارد

در این مطلب می خواهیم کمی در مورد تفسیر تست هایی صحبت کنیم که شاید شما را به شک بیندازند. یکی از ساده ترین راه هایی که می تواند به شما کمک می کند تا زودتر متوجه بارداری خود شوید همین تست های خانگی هستند. این محصولات ساده و کوچک به شما کمک می کنند تا بدانید که آیا در اقدام اخیر خود باردار شده اید یا خیر. همین طور که روی دستور العمل این تست ها نوشته شده است پس از طی مدتی با توجه به خطوطی که رویشان ظاهر می شود می توانید بدانید که آیا باردار شده اید یا خیر. یک خط به معنی منفی بودن و دو خط به معنی مثبت بودن است. اما اگر یک خط کمی هم هاله داشته باشد باز هم مثبت تلقی می شود. اما گاهی این خط دوم آن قدر کمرنگ می شود که شما را به شک می اندازد. یکی از مواردی که بین علما در موردش بحث است همین مدل تست ها هستند. تست هایی که نه ناامیدتان می کنند و نه نور امید را آن چنان که باید در دل شما پر رنگ می کنند. گاهی بی بی چک هاله کمرنگ دارد و این ممکن است ذهن شما را کمی درگیر کند. در ادامه کمی به این مطلب خواهیم پرداخت.

 

در مواردی که هورمون بتا هنوز به اندازه لازم زیاد نشده که تست بتواند دو خط را پررنگ به شما نشان بدهد بی بی چک هاله کمرنگ دارد

یکی از مواردی که در مورد خیلی از خانم ها پیش آمده همین است. گاهی بارداری شما چند روز بعد از نزدیکی انجام شده است. همین طور ممکن است لانه گزینی و خیلی مراحل دیگر در بدن شما کمی کند تر پیش رفته باشد. در این صورت هورمون بتا هنوز آن قدری که باید در ادرار شما وجود ندارد. بد نیست بدانید که هورمون بتا همیشه در بدن زنان وجود دارد. میزان این هورمون پس از شروع بارداری به تدریج شروع به افزایش می کند. مدل های مختلف بی بی چک خانگی با استفاده از این هورمون می توانند خطوطی را به شما نشان بدهند. اگر بتا آن قدر که برای بارداری نیاز است بالا رفته باشد آن قدر خط دوم هم بسیار پر رنگ تر می شود. در غیر این صورت مشاهده خواهید کرد که بی بی چک هاله کمرنگ دارد و این هاله پس از انجام تست در روزهای بعدی پر رنگ تر می شود.

 

تست را بسیار روز تر از زمان استاندارد انجام داده اید

یکی از مواردی که متاسفانه بسیار مشاهده می شود انجام این تست ها در زمانی بسیار زودتر از زمانی است که گفته می شود. برای انجام یک تست خانگی ساده نیز یک دستور العمل و یک زمان بندی مناسب نیاز است. هر تستی با توجه به متریالی که از آن ساخته شده است حساسیت به خصوصی دارد. ممکن است یک تست یک هفته قبل از موعد قائدگی را نیز خیلی دقیق مشخص کند. اگر این چنین باشد بر روی جعبه تست و یا در دفترچه راهنمای آن این موضوع نوشته شده است. اما در مورد بیشتر این تست ها بهترین و استاندارد ترین زمانی که برای انجام اولین تست اعلام شده است یک هفته پس از تاخیر پریود است. خانم های در حال اقدام به خوبی موعد قائدگی شان را می دانند. و می دانند که چرخه قائدگی شان چند روزه است. پس از گذشت موعد پریود و ندید خون پریودی می توانند به حاملگی شک کنند. اگر یک هفته از روز موعد رسمی و مقرر بگذرد و قائدگی انجام نشود می توانند یک تست انجام دهند و نتیجه را بخوانند.

 

چرا باید بگذاریم یک هفته از موعد بگذرد و سپس تست بگیریم؟

شاید پیش خود بگویید من که در حال اقدام هستم. موعد قائدگی ام هم فلان روز بوده است. اما چون اقدام داشته ام و در روز مقرر هم پریودی به سراغم نیامده است پس باردار هستم. لذا می توانم از همان روز شروع تست های روزانه خانگی را شروع کنم. باید بگوییم که بله در بسیاری از موارد این چنین است. اما در مورد بیش تر خانم ها این چنین است که وقتی اقدام به بارداری می کنند کمی روزهای قائدگی شان عقب یا جلو می شود. به خصوص اگر در این زمان قرص ها و داروهایی را هم استفاده کرده باشید ممکن است کمی پریودتان عقب بیفتد. پس برای این که بتوانید دقیق نتیجه بگیرید باید بگذارید از روز موعدتان یک هفته بگذرد.

 

در چه زمانی ممکن است بی بی چک دقیق تر حاملگی را تشخیص بدهد

همان طور که گفتیم بهتر است پس از گذشت چند روز که از پریود نشدنتان در روز مقرر گذشت یک تست بخرید و آزمایش کنید. اگر تست شما دو خط را خیلی پر رنگ نشان دهد شما یک خانم خوش شانس هستید. بسیاری از خانم های در حال اقدام آرزویشان است که چنین تستی را ببینند و از فرط خوشحالی فریاد سر دهند. معمولا پس از گذشت چند روز و با توجه به این که هورمون بتا هر روز بیش تر میشود اگر جواب مثبت باشد و چند روز بعد تست بدهید باید خط ها پر رنگ تر شوند. البته بد هم نیست که بدانید که خیلی از خانم ها با وجود باردار بودن هرگز بی بی چکشان خط های خیلی پر رنگ را به ایشان نشان نداده است. اما آزمایش خونشان مثبت شده است و بارداری خوبی را هم سپری کرده اند. پس اگر خط دوم شما واضح باشد می توانید چند روز بعد یا فردا نیز دوباره تست بدهید. اگر دوباره همین را مشاهده کردید برای انجام آزمایش خون به یک آزمایشگاه مراجعه کنید.

 

خطی که به سختی مشاهده می شود مثبت تلقی می شود؟

این که به بی بی چک هاله کمرنگ دارد منظور هاله ای است که به راحتی و با یک نگاه دیده می شود. نه خطی که باید در نور گرفته شود. اگر خط دوم با چشم غیر مسلح دیده می شود ممکن است مثبت کاذب باشد. و یا به دلیل حساسیت تست باشد. باید تست را در روزهای بعدی تکرار کنید. به خصوص اگر تست را قبل از موعد انجام داده اید اصلا به آن اعتماد نکنید. همچنین انجام تست در زمان پریود نیز می تواند چنین نتیجه ای بدهد. زمانی که کمی خون در ادرار شما وارد شده باشد تست می تواند یک نتیجه مثبت کاذب را به شما بدهد. همچنین خطی را نشان دهد که به سختی دیده می شود.

 

خطی که پس از گذشت مدت زمان زیاد ایجاد می شود (معمولا نیز خیلی خیلی کمرنگ)

اگر دستور العمل و روش خواندن تست را خوانده باشید نوشته شده است که پس از گذشت چه زمانی می توانید نتیجه را بخوانید. معمولا نتیجه تا ۱۰ دقیقه معتبر است. اگر زمانی در حدود یک روز و یا حتی چندین ساعت بگذرد و خط دوم ظاهر شود نامعتبر است و نباید به آن توجه داشته باشید. این خط می تواند به خاطر تبخیر ادرار در محل خط دوم باشد. اگر از موعدتان نگذشته است صبر داشته باشید. تست انجام ندهید و تا گذشت زمان قائدگی منتظر بمانید. پس از چند روز پس از گذشت روز موعد قائدگی یک تست دیگر انجام دهید. اگر خط دوم را به شکل پر رنگ و واضح نشان دهد احتمالا باردار هستید و باید چند روز دیگر برای انجام آزمایش خون به آزمایشگاه مراجعه کنیم.

بی بی چک مدیکور یکی از معتبر ترین ها

تست هایی که داروخانه ها عرضه می کنند معمولا دقت خوبی دارند. یکی از معتبر ترین برندهایی که در این زمینه فعالیت می کند برند مدیکور است. تست های این برند خانگی دقت و حساسیت خوبی دارند. پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال یک تست معتبر و دقیق تر هستید به سراغ مدیکور بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − ده =