چرا جاروبرقی آاگ صدا می دهد؟

علت صدای غیر طبیعی جاروبرقی آاگ باید در بخش های مختلفی از این دستگاه جستجو شود و سپس برای رفع عامل ایجاد شده اقدام شود. این که چرا جاروبرقی AEG صدا می دهد، حتی می تواند به دلیل وجود انسداد در برخی از قسمت های آن باشد.

پیش از هر کاری باید ابتدا نوع صدای بلند جاروبرقی آاگ تشخیص داده شود و با مشخص نمودن علت صدا ناهنجار جاروبرقی AEG، از راهکار هایی که در ادامه این مطلب ارائه کرده ایم استفاده نمایید. در این صورت می توانید تعمیر جاروبرقی AEG را در منزل انجام دهید. البته لازم به ذکر است که در صورت عدم داشتن تسلط کافی، حتما با نمایندگی جاروبرقی آاگ تماس بگیرید.

چرا صدای جاروبرقی AEG زیاد شده است؟

جاروبرقی آاگ از جمله وسیله های برقی خانگی پر استفاده و کاربردی به شمار می آید که خرابی آن می تواند برنامه نظافت منزل را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل باید به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گرفته و بخش های مختلف آن از آلودگی پاک شوند تا شما مجبور به پیدا کردن علت تغییر صدای جاروبرقی آاگ نشوید!

۸ عاملی که در این بخش نام برده ایم، هر کدام به عنوان علت صدا دادن جاروبرقی AEG شناخته می شوند که باید مورد بررسی قرار بگیرند:

  1. اختلال در فن موتور
  2. معیوب شدن بلبرینگ ها
  3. ایراد در آب بندی موتور
  4. کثیفی فیلتر
  5. گرفتگی لوله خرطومی و لوله تلسکوپی
  6. شکستن فریم جاروبرقی
  7. عدم تخلیه پاکت کیسه
  8. انسداد یا شکستگی برس

علت صدا دادن جاروبرقی آاگ چیست؟

ممکن است عملکرد پروانه فن موتور که وظیفه خنک کردن آن را بر عهده دارد، دچار مشکل شده باشد. شکستگی پروانه های فن و یا خارج شدن آن ها از جای خود، می تواند صدای زیادی از جاروبرقی AEG تولید کند. از این رو باید پروانه های فن بررسی شده و اگر شل شده اند، در جای خود محکم شوند. چرا که در صورت شکستگی و خرابی، باید برای تعویض این قطعه اقدام نمایید.

علت صدای بد جاروبرقی AEG به کدام بخش مربوط می شود؟

معیوب شدن بلبرینگ ها، صدای بدی از جاروبرقی آاگ تولید خواهند کرد. توجه داشته باشید که به دلیل عدم نظافت دوره ای جاروبرقی آاگ، گرد و غبار به داخل موتور نفوذ پیدا کرده و با گذشت زمان، باعث آسیب رساندن به بلبرینگ ها می شوند. البته ممکن است سوراخ و یا پارگی پاکت جاروبرقی AEG نیز باعث نفوذ گرد و خاک به داخل موتور شود. حتما با تعویض بلبرینگ ها تعمیر جاروبرقی AEG را انجام دهید.

علت تغییر صدای جاروبرقی آاگ را در آب بندی موتور جستجو کنید

یک لاستیک از جنس پلاستیک وظیفه نگهداری و مهر و موم موتور جاروبرقی AEG را بر عهده دارد. در صورتی که این لاستیک مستهلک شود و یا به خاطر گرمای موتور تغییر شکل دهد و ظاهر اولیه خود را از دست بدهد، ممکن است منجر به خارج شدن موتور از آب بندی کارخانه شده و در نهایت صدای زیادی از جاروبرقی AEG تولید شود.

آیا علت سوت کشیدن جاروبرقی AEG از لوله ها است؟

وجود هر گونه گرفتگی و ایجاد انسداد در مسیر لوله خرطومی و لوله تلسکوپی، می تواند صدای زیادی از جاروبرقی آاگ تولید کند. باید آن ها را بررسی کنید و هر گونه جسمی که در آن ها گیر کرده باعث مسدود شدن مسیر مکش جاروبرقی آاگ شده است را برطرف نمایید. در زمان بررسی لوله خرطومی، از اشیا تیز استفاده نکنید.

علت زیاد شدن صدای جاروبرقی AEG از چیست؟

فیلتر، از قطعات مهم در ساختار جاروبرقی AEG به شمار می آید که ممکن است با مسدود شدن، صدای زیادی از جاروبرقی آاگ ایجاد شود. البته بهتر است بدانید که فیلتر جاروبرقی AEG، باید به صورت دوره ای تمیز شود. اگر از نوع یکبار مصرف می باشد، حتما آن را هر ماه تعویض کنید.

فیلتر در واقع وظیفه دارد تا فضای میان کیسه و موتور جاروبرقی را پوشش دهد و مانع از ورود گرد و غبار ناشی از کیسه به موتور شود. در صورتی که فیلتر مسدود گردد و گرد و غبار به موتور راه پیدا کنند، علاوه بر این که جاروبرقی AEG صدا می دهد، منجر به نیم سوز شدن یا سوختن موتور نیز می شوند. آن را بررسی نمایید و حتما برای تمیز یا تعویض نمودن آن اقدام کنید.

لازم به ذکر است که باید پاکت جاروبرقی نیز پیش از هر بار استفاده، به طور کامل تخلیه شود. چرا که پر بودن کیسه جاروبرقی AEG نیز می تواند از دیگر عوامل صدا دادن آن باشد!

شکستگی برس می تواند علت صدای زیاد جاروبرقی آاگ باشد

از مهم ترین دلایلی که می تواند منجر به صدا دادن جاروبرقی AEG شود، شکستگی برس می باشد. به همین خاطر، در زمان جارو کشیدن، این دستگاه صدای زیادی از خود ایجاد می کند. البته ساین امکان وجود دارد که مو و پرز در برس گیر کرده و با ایجاد گرفتگی در این بخش، جاروبرقی AEG صدا می دهد.

لازم است کار با این دستگاه را متوقف کنید و به بررسی برس بپردازید. در صورت وجود هر گونه پرز و مو و نخ و… آن ها را از برس پاک کنید و سپس از سلامت آن اطمینان خاطر کسب کنید. با مشاهده هر گونه ترک و یا شکستگی، حتما برس جاروبرقی آاگ را تعویض نمایید.

صدای بلند جاروبرقی AEG به دلیل شکستگی قاب است

شکسته شدن قاب و بیرون آمدن موتور، می تواند باعث علت زیاد شدن صدای جاروبرقی AEG باشد. حتما به خوبی قاب و محل قرار گیری موتور جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید. در برخی از مواقع وجود یک ترک نیز حتی می تواند صدای بدی از دستگاه ایجاد کند.

چرا که موتور مدام تکان خورده و علاوه بر صدا دادن، با عدم رسیدگی به این مشکل، این تکان های مداوم آسیب های جدی و جبران ناپذیری به سلامت موتور جاروبرقی آاگ وارد خواهند کرد. ضمن این که ممکن است علت بسته نشدن درب جاروبرقی AEG نیز شکستگی قاب باشد!

برای رفع این ایراد، بهتر است با نمایندگی جاروبرقی AEG تماس بگیرید و با خرید یک قاب سالم و نو، مشکل صدا دادن جاروبرقی را برطرف نمایید.

چطور با نمایندگی جاروبرقی AEG در تهران تماس بگیریم؟

از آن جایی که شناسایی علت صدای غیر طبیعی جاروبرقی آاگ نیاز به مهارت و تخصص دارد و حتی لازم است برخی از بخش های آن مانند موتور عیب یابی شود، بهتر است در زمینه رفع این ایراد، حتما با نمایندگی جاروبرقی آاگ تماس بگیرید.

آی پی امداد، نمایندگی جاروبرقی AEG در تهران می باشد که خدمات مناسبی را برای تعمیر جاروبرقی AEG به کاربران این دستگاه ارائه می دهد. پیشنهاد می دهیم برای صرفه جویی در وقت و هزینه های خود، حتما از خدمات تعمیر جاروبرقی آاگ در محل، که توسط آی پی امداد در نظر گرفته شده و به واسطه اعزام تعمیرکار و تکنسین به منزل انجام می پذیرد، استفاده نمایید.

تکسنین های آی پی امداد در زمینه تعمیرات جاروبرقی آاگ قدیمی نیز مهارت داشته و می توانند مشکل صدای بلند این وسیله را برطرف کنند. حال با توجه به پیچیدگی های دستگاه جاروبرقی، بهتر است حتما در زمان نیاز به تعمیر جاروبرقی AEG، با نمایندگی آن تماس بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =