چرا داروخانه ها به سمت فروش آنلاین آمده اند

امروزه دیگر هر مجموعه ای دارد فروش آنلاین و فروش اینترنتی به کمک وب سایت ها را تجربه می کند. کمتر صاحب کسب و کاری است که وب سایت نداشته باشد. آن هم مجموعه های بزرگی که خدمات زیادی برای عرضه دارند. و یا کالاهای زیادی برای فروش دارند. داروخانه ها نیز به سمت فروش اینترنتی آمده اند. بسیاری از داروخانه ها دیگر به کمک وب سایت نیز محصولاتشان را به فروش می رسانند. آدرس وب سایت را می توانید در زیر تابلوی بسیاری از داروخانه ها بروید. از آن جایی که کالاهای زیادی هم دارند و دسته بندی هایشان زیاد است می توانند با دست پر شروع به کار کنند. می توانند سبد خرید بزرگی به وجود بیاورند و درآمد خوبی هم داشته باشند. که البته اگر دقت کنید بسیاری از فروشگاه های بهداشتی و ارایشی که به خصوص در مورد محصولات مراقبت از پوست و مو کار می کنند متعلق به یک داروخانه هستند. در صفحه تماس با مایشان آدرس یک داروخانه ذکر شده است. تعداد وب سایت های داروخانه ها نسبت به گذشته خیلی زیاد شده است. و اهمیت وب سایت هم برایشان زیاد است. می توانند خیلی موفق شوند و به درآمد خیلی خوبی هم برسند.

طراحی سایت داروخانه حتی می تواند مشتریان حضوری آن مجموعه را هم بیشتر نماید. چرا که بسیاری ها با سرچ و یا جست و جوی کالایی که می خواهند با آن داروخانه آشنا می شوند. پس ممکن است اصلا دوست داشته باشند به محل داروخانه مراجعه کنند و کالاهای بیشتری خرید کنند. یا ممکن است بخواهند بدانند از چه مجموعه ای دارند خرید می کنند. بنابراین وب سایت می تواند مشتریانی که به صورت حضوری مراجعه می کنند را هم افزایش دهد. اگر صاحب یک داروخانه هستید متوجه می شوید که پس از این که سایت شما به جایی می رسد افرادی که به داروخانه تان مراجعه می کنند هم بیشتر می شوند. شاید پیش تر بیش تر مراجعین شما کسانی بوده اند که در نزدیکی شما سکونت داشته اند و یا از آن جا رد می شدند. اما پس از معروف شدن وب سایت و پس از این که کم کم فروش اینترنتی تان زیاد می شود سر و کله جمعیت زیاد و مراجعین بیشتر هم پیدا می شود. اگر از خیلی هایشان بپرسید به شما خواهند گفت که از طریق وب سایت با شما آشنا شده اند. ممکن است خیلی هایشان اصلا از جاهای دور هم به شما مراجعه کرده باشند. پس وب سایت نه تنها روی فروش اینترنتی اثر می گذارد به صورت غیر مستقیم باعث فروش حضوری بیشترتان هم می شود.

وب سایت یک داروخانه خیلی زودتر از یک مجموعه عادی به فروش می رسد. اصلا مردم راحت تر از یک مجموعه تخصصی خرید می کنند. و خیلی های ما هم حتی حس بهتری داریم که حتی محصولی ساده مثل یک کرم مرطوب کننده را از وب سایت یک داروخانه برویم. چرا که می دانیم یک داروخانه به هیچ عنوان اجازه فروش کالای فاقد کیفیت را ندارد. اگر کالای غیر استاندارد و غیر اصل بفروشد ممکن است مجوز او را باطل کنند. پس با خیال راحت تری از اصل بودن می شود از آن خرید کرد. و یکی از دلایلی هم که زودتر موفق می شود همین است. خیلی ها ممکن است یک بار از کنار داروخانه رد شوند تا مطمئن شوند چنین جایی وجود دارد. و پس از آن از وب سایت خرید کنند. داروخانه ها می توانند وب سایت هایی داشته باشند که مردم زودتر به آن ها اعتماد می کنند. پس درصد خرید نسبت به تعداد کسانی که وارد سایت می شوند بیشتر از دیگران خواهد بود.

دلیل دیگری هم که وب سایت برای داروخانه مهم است و فروش خوبی می تواند داشته باشد این است که کالاهایش زیاد است. در هر دسته بندی می تواند بسیاری محصول در وب سایت ارائه کند. حتی از یک دسته ساده مثل کرم های مرطوب کننده می تواند بسیار برندها و تنوع فراوان به وجود بیاورد. و اصلا همین تنوع زیاد و کالاهای زیاد به فروش بهترش هم کمک می کند. چرا که باعث می شود سایت سریع تر ایندکس شود. و زودتر در نتایج بالا بیاید. و هر چه بیشتر در نتایج دیده شود بدیهی است که فروش بهتری خواهد داشت. اصل فروش اینترنتی این است که شما و وب سایت شما در نتایج جست و جوی کاربران دیده شود. کافی است نتیجه ای داشته باشید که کاربران زیاد جست و جو می کنند. به طور حتم در آن دسته یا آن کالا که در نتایج دیده می شود فروش خوبی پیدا می کنید. البته که اگر استانداردها را هم رعایت کرده باشید. که یکی از موارد مهم درج اطلاعات کامل در مورد محصولات است. کاربر نباید ابهام و یا سوالی داشته باشد. تمامی مشخصات فنی و ویژگی های محصول به همراه توضیحات کامل باید برای همه محصولات قرار گیرند. در غیر این صورت حتی اگر در نتایج هم باشید میزان خروجی وب سایت شما بالا می رود. یعنی خیلی از کسانی که می توانستند به مشتری تبدیل شوند را از دست می دهید. و نکته بعدی قیمت خوب است. بدیهی است که اگر قیمت شما بیش از حد زیاد باشد و گران فروشی کنید باز هم خروجی وب سایت شما بالا می رود. شاید جالب باشد بدانید که امروزه گوگل روی بحث قیمت هم فکوس کرده است. یعنی کسانی که قیمت خوبی ندارند ممکن است در آینده نتیجه خوبی در نتایج جست و جوی مردم نداشته۹ باشند. به همین سادگی از دور رقابت حذف می شوند و شکست می خورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =