چرا کسب و کار های آنلاین باید پست مهمان منتشر کنند

امروزه کسب و کارهای آنلاین برای ارتقا رتبه خود در گوگل باید دست به کارهای زیادی بزنند. یکی از این کارها انتشار پست مهمان در سایت‌های معتبر است. منتشر کردن منظم از این قبیل پست‌های مهمان مزیت‌های فراوانی برای سایت‌ها و کسب و کارهای آنلاین دارد. بدون شک با انتشار پست مهمان، رتبه و ترافیک سایت به صورت قابل توجهی بهبود خواهد یافت که نتیجه مستقیم آن را در فروش خواهید دید.

در این مقاله می‌خواهیم پست مهمان را بطور کلی تعریف کنیم، خصوصیات منحصربه فرد و مزایای انتشار آن را مورد بررسی قرار دهیم

پست مهمان چیست؟

پست مهمان به محتوایی گفته می‌شود که توسط صاحب کسب کار تولید شده و در سایتی دیگر منتشر می‌شود. پست مهمان یا بک لینک رایگان می‌تواند در قالب‌های مختلفی مثل متن، مجموعه تصاویر، فیلم و اینفوگرافیک باشد. تولید اینگونه محتوا کار ساده‌ای نیست و معمولا کسب و کارهای آنلاین و سایت‌های مختلف برای این کار افراد متخصص استخدام می‌کنند. مثلا افرادی مانند گرافیست‌ها ادیتورها و نویسندگان متخصص در حیطه خاص یا کاپی رایترها که می‌توانند با انجام تحقیقات درست درباره هر موضوعی یک مقاله ارزشمند و با کیفیت تحویل دهند.

محتوا در دنیای امروزی تبدیل به یک ابزار قدرتمند رقابتی شده و بدون شک همه سایت‌ها و کسب و کار‌ها برای رقابت کردن با هم به آن نیاز دارند. با یک جستجو ساده در گوگل هزاران سایت که در حیطه کسب‌و‌کار شما در حال فعالیت هستند خواهید یافت که به طور منظم در حال تولید و انتشار مطالب جدید در سایت خود و دیگر سایت‌ها هستند.

خصوصیات یک پست مهمان قابل قبول کدامند؟

با یک جستجوی ساده می‌توان هزاران پست مهمان درباره بی‌نهایت موضوع یافت. آیا همه این پست‌ها از کیفیت و ارزش یکسانی برخوردار هستند؟ قطعا خیر. پست‌های مهمان داری یک سری ویژگی های خاصی هستند که اگر رعایت شوند می‌توانند برای صاحب مقاله و کسب و کار فواید بالایی داشته باشند. حال اگر پست‌های مهمان ارزش علمی نداشته باشند و به اصطلاح محتوای زرد تلقی شوند می‌توانند به صاحب کسب و کار لطمه بزنند و تبدیل به تبلیغ بد شوند.

دارای محتوای ارزشمند باشد

به چه دلیلی متحصصان سئو محتوا را پادشاه می‌نامند؟ محتوایی پادشاه است که بتواند خواننده را تا انتهای مقاله میخکوب کنند و به سوالاتی که برای او پیش آمده به درستی جواب دهد و به علم او بی‌افزاید. در این صورت است که محتوای شما پادشاه تلقی می‌شود.

باید ساختار محتوا از نظر نگارشی بی‌نقص باشد، با زبان ساده و بدون هیچ زیاده گویی باشد. یا استفاده از کلمات ثقیل که بیشتر بار ادبی دارند استفاده نشود.

محتوا غیر کپی باشد

هر محتوا باید یک بار و در یک سایت منتشر شود. اینکه خیلی از سایت‌ها یک مقاله را چند بار در سایت‌های مختلف منتشر می‌کنند و فکر می‌کنند که با این کار دارند بک لینک رایگان می‌گیرند، سخت در اشتباهند. گوگل این قابلیت را دارد تا محتوای کپی را مشخص و صاحب محتوا را جریمه کند.

پس اگر برای دریافت بک لینک رایگان محتوای کپی منتشر می‌کنید باید از این کار دست بکشید و سرمایه خود را روی تولید محتوای غیر کپی و ارزشمند صرف کنید تا نتیجه مثبت و دائمی بگیرید.

مرتبط به سایت هدف باشد

مطالب پستهای مهمان شما باید درباره حیطه کاری شما باشند و در سایت های خبری یا در سایت های مربوط به کسب و کار شما منتشر شوند. منتشر کردن محتوا درباره یک موضوعی که هیچ ارتباطی با کسب و کار شما ندارد باعث می‌شود هنگامی که خوانندگان به وسیله بک لینکی که در مقاله است به سایت شما هدایت شوند و در همان ثانیه‌های اول متوجه می‌شوند که مطلبی که خواندند کاملا با خدمات شما متفاوت است پس به سرعت سایت را ترک می‌کنند. مطالب بی‌ربط نرخ پرش سایت را بالا می‌برد و این امر در رتبه شما در گوگل تاثیر مستقیم خواهد داشت. بک لینک رایگان گرفته شده در این صورت تبعات منفی خواهد داشت.

مزایای انتشار پست مهمان چیست ؟

با انتشار پست های مهمان لینک سازی انجام می‌شود. بک لینک هایی که از این راه بدست می‌آیند از نظر سئو بسیار مهم هستند. موتور های جستوجو با در نظر گرفتن کیفیت این بک لیک‌ها و تعدادشان سایت شما را در جایگاه خاصی قرار می‌دهند و از این راه رتبه شما معیین می‌شود. پس لینک سازی و بک لینک رایگان گرفتن به سایت شما اعتبار و قیمت می‌بخشد.

یعنی هر بار کاربری روی مقالات شما که در سایت های دیگر منتشر شده کلیک کند مقداری اعتبار به سمت سایت شما تزریق می‌شود. حالا اگر این کاربران روی لینک شما که در بستر مقاله وجود دارد کلیک کنند به سایت شما منتقل می‌شوند و کمک می‌کنند تا ترافیک سایت شما بالا رود.

انتشار پست های مهمان و گرفتن بک لینک رایگان به برند سازی شما هم کمک زیادی می‌کند. رفته رفته با منتشر کردن هرچه بیشتر این پست ها اسم برند شما در فضای مجازی می‌پیچد. ولی باید دوباره یادآوری کنم که همه چیز بستگی به کیفیت مقالات شما و اعتبار سایت‌هایی که در آن این مطالب منتشر می‌شود دارد.  یعنی هرچه مطالب با کیفیت‌تر و سایت‌ها معتبر‌تر باشند برند سازی شما هم قدرتمندتر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

کلام اخر

منتشر کردن پست‌های مهمان یک جز جدا نشدنی از فعالیت‌های سئو حساب می‌شود. تولید محتوا در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین ابزرهای تبلیغاتی به صرفه و بدون ریسک تبدیل شده است و بدون شک بدون تولید و انتشار محتوا هیچ کسب و کاری در دنیا نمی‌تواند در بازارهای آنلاین رقابت کند. به همین دلیل است که همه کسب و کاری بزرگ و کوچک در این حیطه فعالیت می‌کنند. هر چه فعالیت شما در تولید و انتشار محتوا بیشتر و سازماندهی شده باشد رقابت در بازار کار هم ساده تر پیش خواهد رفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.