چر دستکشهای Nitrile نسبت به Latex برتری دارند

دو مدل از دستکشهایی که به خصوص در کارهای پزشکی زیاد استفاده می شود Latex و Nitrile هستند. این دو مدل در کارهای آزمایشگاهی و هم در مراحل تشخیص و درمان بیماران مورد استفاده قرار می گیرند. مدل متداولتری که در بیمارستان ها به خصوص استفاده می شود لاتکس است. اما نیتریل مزایایی دارد که باعث برتری آن نسبت به لاتکس می شود. در این مطلب به اختصار این موارد را بیان می کنیم.

 

اول اینکه دستکشهای Latex ماده اولیه ای دارند که از نوعی درخت به دست می آیند. و این درخت به دلیل این که بسیار خاص است و در جاهای خاصی می روید باعث تولیدات سخت تر این دستکشها می شود. اما دستکش نیتریل یک دستکش صنعنی است. ماده اولیه نیتریل شباهت زیادی به لاتکس طبیعی دارد. اما ماده اولیه نیتریل به صورت صنعتی و شیمیایی طی فرآیندهایی تولید می شود. به همین دلیل به راحتی می توان آن را در تیراژ انبوه تر هم تولید کرد.

 

دستکشهای Nitrile نسبت به لاتکس مقاوم تر هستند! شاید برایتان جالب باشد بدانید که نیتریل نسبت به الکل حساس نیست و می توانید چند بار با اسپری کردن الکل آن را ضدعفونی کنید. در حالی که لاتکس نسبت به الکل حساس است و می تواند دچار واکنش های شیمیایی شود. دلیل این هم که در کارهای درمانی از لاتکس استفاده می کنند این است که در محیط های بیمارستانی و… بیشتر آلودگی های میکروبی پزشک را تحدید می کند. لاتکس هم به خوبی می تواند مانع عبور میکروارگانیسم ها شود. اما اگر بخواهید در آزمایشگاه و با مواد شیمیایی تر کار کنید نیتریل برای شما انتخاب بهتری است. چرا که کمتر در مواجهه با اسید و باز و الکل واکنش می دهد و همین باعث می شود که بتوانید به راحتی کار خود را انجام دهید. بدون این که دستکشتان در حین کار آسیب ببیند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهارده =