چطور از رشته کاشت و طراحی ناخن به درآمد فوق العاده برسیم؟

داشتن ناخن‌های زیبا و مرتب از دیرباز مورد توجه بانوان بوده و امروزه بسیار پراهمیت تر شده است. با توجه به این نیاز موجود، خدمات مختلفی از جمله مانیکور، کاشت ناخن، دیزاین و طراحی ناخن و… در آرایشگاه‌ها ارائه می‌شود. رشته کاشت و طراحی ناخن از رشته‌های بسیار پرطرفدار آرایشگری است که هم مشتری زیادی دارد و هم می‌توان در آن به درآمد خوبی رسید.

دوره کاشت ناخن چیست؟

کاشت ناخن به معنی اضافه کردن یک ناخن مصنوعی بر روی ناخن‌های طبیعی برای بلندتر شدن و بهتر شدن ظاهر ناخن‌ها است. این کار زیبایی و جذابیت و مقاومت ناخن‌ها را افزایش می‌دهد. در دوره کاشت ناخن روش‌ها و تکنیک‌های مهم که بتوانید با استفاده از مواد، ناخن را زیبا کنید و یا مقاومت آن را افزایش دهید، آموزش داده می‌شود. این دوره شامل آموزش‌هایی از جمله یادگیری روش‌های کاشت ناخن، آموزش کاشت ناخن پودری، آشنایی با ابزارهای کاشت ناخن، کاشت ناخن هلویی و آموزش ژلیش و لمینت ناخن، آموزش کاشت پایه، آموزش کاشت ناخن با فرمر و کاشت ناخن با تیپ است. کارآموز تمامی این مراحل را زیر نظر یک مدرس حرفه‌ای، به صورت مرحله به مرحله آموزش می‌بیند و قادر است تا بعد از اتمام دوره، حرفه ناخن کاری را آغاز کند.

دوره طراحی ناخن چیست؟

طراحی (دیزاین) ناخن هنر نقاشی و طرح‌های خلاقانه‌ای است که برای تزئین، تقویت و زیبا سازی روی ناخن انجام می‌شود. دوره طراحی ناخن یکی دیگر از دوره‌های آرایشگری است که متقاضیان زیادی دارد. دوره ه طراحی ناخن شامل آشنایی با روش‌های طراحی ناخن، آموزش دیزاین‌های مختلف روی ناخن، آموزش طراحی سه بعدی روی ناخن، آشنایی با ابزار طراحی ناخن، آموزش طراحی با قلم روی ناخن و آموزش فرنچ ناخن است که کارآموز به صورت مرحله به مرحله تحت نظر مدرس آموزش می‌بیند.

آیا رشته کاشت و طراحی ناخن به سرمایه زیادی نیاز دارد؟

برای اینکه بخواهید در این رشته بهترین باشید و مشتریان زیادی را جذب کنید، باید این کار را حرفه‌ای یاد بگیرید و همه ریزه کاری‌ها و فوت و فن آن را بدانید؛ اینها در کتاب و مقالات پیدا نمی‌شوند و حتما باید از طریق تجربه به دست بیاید. اما اگر هنرجویی بخواهد که فورا به این درجه از تجربه برسد و تمامی نکات مهم و ضروری را در زمینه کاشت و طراحی ناخن بداند و یاد بگیرد، باید تحت نظر یک مدرس حرفه‌ای آموزش ببیند.

پس از آموزش دیدن نوبت آن است که کار را شروع کنید. برای شروع هر کاری نیاز به سرمایه برای پوشش دادن هزینه‌ها است. مسلم است این یکی از مهم ترین عوامل مورد نیاز برای ورود به بازارکار می باشد. اما خوب است بدانید که رشته کاشت و طراحی ناخن نیاز به سرمایه زیادی برای راه اندازی ندارد. برای اینکه بهتر بدانید چقدر سرمایه نیاز دارید، باید با هزینه‌های این کار آشنا شوید. در اینجا به مهم ترین هزینه‌های کاشت و طراحی ناخن اشاره می‌شود:

هزینه آموزش : اولین هزینه‌ای که باید برای شروع کار بکنید، هزینه دوره آموزش کاشت و طراحی ناخن است که باید پرداخت کنید. هزینه آموزش کاشت و طراحی ناخن با مدرک فنی و حرفه‌ای در آموزشگاه‌های مختلف کمی متغبر است که با بررسی دقیق باید بهترین دوره را در معتبرترین آموزشگاه فنی حرفه‌ای انتخاب کنید. در مجموع می‌توان گفت گذراندن دوره آموزشی کاشت و طراحی ناخن هزینه زیادی برای شما ندارد.

هزینه ابزار و تجهیزات : این رشته به ابزارهای زیادی نیاز دارد از جمله دستگاه سوهان برقی و دستی، پرایمر ناخن، ضد قارچ، پودر کاشت، لیکوئید کاشت، بافر، تیپ کاشت، کاتر، نیپر، گوشت گير، ژل و کرم مخصوص مانيكور، ناخن گير، انواع لاك رنگي، شابلون و محلول ضد عفونی و…. اما توجه داشته باشید که این ابزارها قیمت زیادی ندارند و با هزینه معقولی می‌توانید بهترین ابزارها و تجهیزات را خریداری کرده و سالها از آن درآمد کسب کنید. برای مثال لوازمی از جمله سوهان برقی ابزاریست که همیشه برای شما ماندگار است که با یکبار پرداخت هزینه خرید آن می‌توانید تا ماه‌های بعدی فقط سود به دست بیاورید.

هزینه محل کار: شما به عنوان ناخن کار می‌توانید در سالن‌های آرایشی مختلف به صورت درصدی کار کنید. گاهی هم برای اجاره یک میز یا صندلی در آرایشگاه باید مبلغی را پرداخت کنید. این درصد و هزینه اجاره با توجه به برند و مکان آرایشگاه متفاوت است. واضح است که اگر در آرایشگاه معتبری کار خوب انجام دهید، مشتریان بسیار زیادی خواهید داشت و درآمد بالایی می‌توانید کسب کنید.

با بررسی همه هزینه‌های بالا مشخص است که راه اندازی کار کاشت و طراحی ناخن سرمایه زیادی لازم ندارد.

آیا رشته کاشت و طراحی ناخن پولساز است؟

باید بدانید که هرچقدر در این رشته آرایشگری سرمایه گذاری کنید، سود آن به حدی است که در ماه‌های اول کل سرمایه اولیه نه تنها بازگردانده می‌شود، بلکه شما سود هم خواهید کرد. اما همه چیز بستگی به کیفیت کار شما و میزان مشتری مداری‌تان است.  با توجه به اینکه بسیاری از خانم‌ها کاشت ناخن انجام داده‌اند و به صورت مرتب هم آن را ترمیم می‌کنند، پس این رشته بازار مشتری زیادی دارد. از آنجایی که حداقل ماهی یکبار مشتریان برای ترمیم کاشت ناخن یا تغییر طراحی ناخن خود مجددا باید مراجعه کنند، تعدادی مشتری ثابت می‌توانید پیدا کنید که تا حدی درآمدتان تضمین شده می‌شود. اگر کار با کیفیت و حرفه‌ای برای مشتری انجام دهید و خوش برخورد و منصف باشید، حتما روز به روز به مشتریان ثابت شما اضافه می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.