چطور با عسل پوست خود را شفاف کنیم

عسل فرآورده ای از دل طبیعت است. زنبور است با نوشیدن شهد گلها و گیاهان مختلف اقدام به تولید عسل می کند. ماده ای که یک داروی طبیعی برای رهایی از بسیاری مشکلات است. یکی از خواص عسل برای داشتن پوستی زیبا و شفاف است. در این مطلب می خواهیم در این باره صحبت کنیم که عسل چطور می تواند ما را تا رسیدن به پوستی زیبا و جوان کمک کند. با دانستن این موارد می توانید از خیلی مشکلات پوستی به راحتی جلوگیری کنید. چرا که عسل معمولا در همه خانه ها وجود دارد. همچنین می توانید به راحتی آن را تهیه کنید. البته که توصیه ما این است که از عسل طبیعی به جای عسل های صنعتی استفاده کنید.

 

خوردن عسل التهابات پوستی را کاهش می دهد

عسل می تواند به صورت داخلی و ریشه ای مشکلات پوستی را برطرف کند. عسل یک ضد التهاب طبیعی است. ریشه بسیاری از مشکلات پوستی چون خیلی از جوش ها التهابات درونی است. با خوردن عسل این التهابات از بین می روند. در واقع به جای از بین بردن سطحی مشکل و از بین بردن موضعی علت التهاب، می توانید خود مساله را پیدا و حل کنید. به همین دلیل است که افرادی که عسل می خورند همیشه پوست خوبی دارند و کمتر بر روی صورت آنها جوش دیده می شود. البته در مصرف عسل نیز زیاده روی نکنید. اگر پوست شما چرب است و یا اگر طبیعتی گرم دارید پس از خوردن عسل، چند قطره آبلیمو در آب بریزید و بنوشید.

 

مصرف عسل به صورت خوراکی آلودگی های میکروبی را از ریشه نابود می کند

هنگامی که در وعده های غذایی خود مانند صبحانه عسل می خورید درواقع به بدن خود این امکان را می دهید تا با قدرت بالایی با خیلی از مشکلات و آلودگی ها مبارزه کند. عسل یک ضد میکروب است که می تواند خیلی از مشکلات پوستی مانند جوش های چرکی را از ریشه نابود کند. اگر هر روز یک قاشق غذاخوری عسل بخورید خیلی از مشکلات و ناراحتی های داخلی هرگز به سراغ شما نمی آیند. چرا که میکروب ها و آلودگی های این چنینی هستند که علت مشکلات و بیماری ها هستند. با خوردن عسل می توانید همیشه سلامت بمانید و درد و مشکلی به سراغ شما نمی آید.

 

خوردن عسل خشکی پوست را از بین می برد

اگر می خواهید همیشه پوستی شفاف داشته باشید و پوست شما دچار خشکی و پوسته پوسته شدن نشود عسل بخورید. عسل رطوبت مورد نیاز پوست شما را تامین می کند.

 

ماسک عسل برای درمان اگزما

اگر روی پوست شما اگزما و یا خشکی شدید ایجاد شده است مقداری عسل بر روی موضع بمالید. با این کار پوست شما هیدراته و مرطوب می شود. این کار راه حل خیلی خوبی برای پوست های خشکی است که بسیار هم حساس هستند و سریع دچار قرمزی و خارش می شوند. به همین دلیل در بمب آبرسان کامان پوست حساس نیز از عسل استفاده شده است. چرا که عسل ماده ای طبیعی و ضد التهاب است که پوست را به خوبی مرطوب می کند.

 

ماسک عسل و لیمو و سفیده تخم مرغ برای پوست چرب

اگر پوستی چرب و مستعد جوش دارید می توانید با ترکیب سفیده تخم مرغ و مقداری عسل و کمی هم آبلیمو یک ماسک مناسب برای پوست خود تهیه کنید. سفیده تخم مرغ را به خوبی بزنید تا به حالت پفکی دربیاید. کمی عسل و آبلیمو به آن اضافه کنید. این ترکیب را بر روی پوست صورت خود بمالید. این ماسک یک ماسک طبیعی کلاژن ساز است که به پوست شما اجازه بازسازی بهتر می دهد. همچنین با از بین بردن آلودگی ها و میکروب زدایی از روی پوست، جوش ها را به حداقل می رساند.

 

ماسک عسل و آلوئه ورا و روغن بادام برای پوست خشک

اگر پوست شما خیلی خشک است توصیه ما این است که از ماسک طبیعی روغن بادام و عسل و ژل آلوئه ورا استفاده کنید. مقدار کمی عسل و روغن بادام را در ظرفی بریزید. ژل داخل برگ آلوئه ورا را به آن بیفزایید. این ترکیب را هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. آن را بر روی صورت خود بمالید. این ماسک به خوبی روغن ها و ترکیبات مورد نیاز پوست شما را تامین می کند. همچنین یک ماسک فوق العاده برای از بین بردن خشکی های پوستی است. استفاده از این ماسک برای افرادی با پوست خشک مناسب است. چرا که رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند. همچنین با تامین روغن های مفید برای پوست باعث نرمی و شفافیت پوست صورت می شود.

 

ضماد کردن عسل بر روی موضع خراش پوستی

اگر روی پوست شما جای خراش ایجاد شده ممکن است در همان ناحیه پوست شما کمی جمع شده باشد. به طور مثال پس از این که پوست شما دچار جراحت شدید می شود پس از این که این محل خوب می شود کمی کشش در آن دیده می شود. با ضماد کردن عسل بر روی این موضع می توانید سریع تر پوست خود را به حالت طبیعی برگرانید. چرا که عسل به بازسازی سلول های پوستی کمک خیلی زیادی می کند. قرمزی و جای خراش با سرعت خیلی بالایی با ضماد کردن عسل در این ناحیه از بین می رود. این کار به قدری کارآمد است که در زمان های گذشته از معروف ترین روش های درمان پوستی به شمار می رفته است. در کتاب های طب سنتی ابوعلی سینا نیز می توانید ببینید که با ضماد کردن عسل بر روی محل زخم و جراحت سریع تر زخم را درمان می کردند و پوست را نیز به حالت اولیه خودش بر می گرداندند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.