چطور بچه ها را به ماسک زدن ترغیب کنیم

ویروس کرونا باعث نگرانی خیلی از خانواده ها برای کودکانشان شده است. خیلی از بچه ها طاقت نگاه داشتن ماسک را در ساعت های زیاد بر روی صورتشان ندارند. این باعث نگرانی بیشتر والدین برای آنها شده است. ویروس کرونا به بچه ها نیز رحم نمی کند. استفاده از یک ماسک کودک استاندارد برای بچه ها الزامی است. ماسکی که از سه لایه اسپان باند و ملت بلون ساخته شده باشد و فیکسر بینی نیز داشته باشد. در این مطلب می خواهیم در این باره صحبت کنیم که چطور بچه ها را به ماسک زدن تشویق کنیم تا از این ویروس خطرناک در امان باشند.

 

درباره کرونا به زبان کودکانه با او صحبت کنید

می توانید به زبان کودکانه و جوری که بچه متوجه شود در مورد کرونا توضیح دهید. حتما او با بیماری و این که وقتی بیمار می شود تا چه اندازه سخت است آشنایی دارد. می توانید با مثال زدن خیلی از شرایطی که او بیمار بوده و سختی هایی داشته بگویید که کرونا نیز خطرناک است و باید درباره آن از خودش محافظت کند. محافظت نیز به کمک استفاده از ماسک است.

 

درباره کرونا قصه گویی کنید

خواندن قصه هایی برای کودک که در شرایط کرونایی است به او کمک می کند کرونا را بیشتر درک کند. هنگامی که قصه می گویید کودک در ذهنش خیال پردازی می کند و می تواند شرایطی که برایش می گویید را تجسم کند. با این تجسم و آگاهی ذهنی در مورد مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر همکاری خواهد کرد.

 

در بازی برای عروسک ها ماسک بزنید

با او در خانه بازی کنید و در بازی با عروسک ها برای آنها ماسک بزنید. می توانید خود نیز ماسک بزنید و در بازی حضور داشته باشید. به این صورت کودک به ماسک به عنوان وسیله ای جالب تر نگاه می کند و در استفاده از آن همکاری می کند.

 

از ماسک های طرح دار استفاده کنید

به راحتی می توانید ماسک های بچه گانه را که با طرح های شاد و زیبا هستند خریداری کنید. معمولا بچه ها این ماسکها را بیشتر دوست دارند. شاید استفاده از این ماسکهای طرح دار برای او جذابیت بیشتری داشته باشد.

 

او را با تنبیه وادار به ماسک زدن نکنید

معمولا نمی توانید با کتک زدن و پرخاش نمی توانید راه به جایی ببرید. شاید برای شما سخت باشد و نیاز باشد زمان زیادی بگذراید تا با صبر و حوصله کودک را به ماسک زدن تشویق کنید. اما جز این راهی موفقیت آمیز به نظر نمی رسد.

 

برای او جایزه بخرید

در ازای این که او ماسک می زند و در این شرایط از خودش محافظت می کند به او جایزه بدهید. جایزه می تواند حتی پختن غذایی باشد که او دوست دارد. به این ترتیب انگیزه بیشتری برای ماسک زدن های بعدی خواهد داشت.

 

در جمع از او تعریف کنید

معمولا در جمع (حتی جمع خانواده خودتان) حتی اگر کودک سرگرم بازی است حرف های شما را می شنود. غیر مستقیم در حضور او در مورد این که به خاطر ماسک زدنش از او راضی هستید با دیگران صحبت کنید. کودک هنگامی که تعریف شما را می شنود احساس بهتری خواهد داشت و این کار را بیشتر انجام می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 1 =