چطور در خانه ماسک روشن کننده صورت بسازیم

در طب سنتی و گیاهی راهکارهای جالبی برای درمان مشکلات مختلف بدن وجود دارد. به راحتی می توانید نسخه های مختلفی را برای درمان مشکلات مختلف پیدا کنید و به سرعت به نتیجه دلخواه خود برسید. این روزها خیلی ها عادت به استفاده از ماسک ها و محصولات مختلف برای برطرف کردن مشکلات پوست و مو و بهبود کیفیت آن را دارند. ماسکهایی که در بسیاری از آنها نیز از موادی ساخته شده که ممکن است بر پایه طبیعت و گیاهان باشد. در این مطلب می خواهیم به شما طرز تهیه چند ماسک صورت روشن کننده را آموزش بدهیم. ماسکهایی طبیعی که به راحتی می توانید در خانه درست کنید و با استفاده از آنها پوست خود را روشن تر کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ

یکی از بهترین ماسکهای خانگی ماسک سفیده تخم مرغ است. بسیاری از خانم ها از این ماسک استفاده کرده اند. بسیاری از آرایشگرها برای عروس ها قبل از مراسم عروسی ماسک سفیده تخم مرغ می زنند تا پوستی زیبا و صاف داشته باشند. این ماسک می تواند پوست شما را روشن تر و درخشان تر نماید. طرز تهیه این ماسک بسیار ساده است. کافی است سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید. برای این کار می توانید روی تخم مرغ یک سوراخ ایجاد کنید. سپس با تکان دادن آن سفیده را خارج سازید. هر وقت دیدید زرده هم دارد خارج می شود کار را متوقف کنید. سفیده را با مخلوط کن و با دور تند به مدت چندین دقیقه هم بزنید. هم زدن را تا جایی ادامه دهید که سفیده حالت پفکی به خود بگیرد. تا جایی که اگر ظرف را وارونه کنید سفیده نریزد و به کف ظرف چسبیده بماند. سفیده پف کرده را روی صورت خود قرار دهید. اجازه دهید آب و مواد موجود در آن توسط پوست شما جذب شود. تا زمانی که تمام آب سفیده جذب صورت شود صورت خود را نشویید. به احتمال احساس کشیده شدن پوست را نیز خواهید داشت. این به دلیل کلاژن و مواد بسیار عالی موجود در سفیده است. موادی که از ایجاد چین و چروک نیز جلوگیری می کنند و پوست شما را سفت نیز خواهند کرد.

ماسک پرتقال و روغن بادام

این ماسک نیز پوست شما را روشن تر می کند. کافی است مقداری آب پرتقال طبیعی تهیه کنید. آن را با کمی روغن بادام مخلوط کنید و روی پوست صورت بمالید. روغن بادام برای رطوبت رسانی پوست فوق العاده است. در واقع یک آبرسان قوی به حساب می آید. پرتقال نیز حاوی ویتامین سی است که از کدری پوست جلوگیری می کند و پوست شما را شفاف و روشن تر خواهد کرد. ترکیب جالبی که در بمب آبرسان کامان سبز نیز وجود دارد و باعث نرم و روشن تر شدن پوست شما می شود.

ترکیب ماست و نشاسته

درست کردن این ماسک نیز خیلی ساده است. تنها به مقداری ماست و نشاسته نیاز دارید. ترجیحا برای درست کردن این ماسک از ماست پاستوریزه که بدون میکروب باشد استفاده کنید. مقداری ماست را با نشاسته ترکیب کنید. به صورتی که یک حالت خمیری پیدا کند. آن را به صورت خود بمالید و اجازه دهید چند دقیقه روی پوست باقی بماند. سپس پوست خود را بشویید و خشک کنید. به تدریج و با استفاده بیشتر متوجه خواهید شد که پوست شما روشن تر از قبل شده است.

ترکیب آرد نخودچی و شیر

حتما شما نیز در مورد خواص بسیاری که شیر برای پوست دارد شنیده اید. در خیلی از محصولات مراقبت از پوست از شیر استفاده می شود. برای درست کردن ماسکی برای روشن کردن پوست نیز می توانید از شیر استفاده کنید. مقداری شیر و آرد نخودچی را با هم مخلوط کنید تا خمیری شود. آن را به پوست خود بزنید و پس از نیم ساعت بشویید.

سیب زمینی رنده شده

یکی از بهترین ماسکهایی که می توانید با آن پوست خود را روشن کنید سیب زمینی است. کافی است یک سیب زمینی را رنده کنید. سیب زمینی رنده شده را روی پوست قرار دهید. به سرعت متوجه تغییر رنگ و روشن تر شدن پوست خود خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =