چطور در زمان کرونا خرید ایمنی داشته باشیم

حتما می دانید که برای محافظت از جان خود در برابر کرونا ویروس باید رفت و آمد برای خرید و یا هر کار دیگری را در خارج از خانه به حداقل برسانید. بهتر است همه چیزها و لوازمی را که نیاز دارید با هم خرید کنید. اما چه کنیم که این روزها کمتر آسیب ببینیم؟ با توجه به این که مجبوریم در خیلی روزها برای تهیه مایحتاج ضروری از منزل خارج شویم. در این مطلب کمی به این موضوع مهم خواهیم پرداخت. چرا که کرونا ویروس به حدی خطرناک شده است که اندکی سهل انگاری می تواند به قیمت جان ما تمام شود. باید خیلی حواسمان جمع باشد و همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم. در حال حاضر تنها راه و بهترین راه پیشگیری است. موارد زیر در مورد خرید ایمن در این دوران مهم است.

 

سعی کنید اینترنتی خرید کنید

فروشگاه های اینترنتی به شما این امکان را می دهند تا همه چیزهایی را که می خواهید بدون کوچک ترین زحمتی برای بیرون رفتن از خانه خریداری کنید. تنها کافی است یک دستگاه هوشمند داشته باشید و به اینترنت متصل شوید. فروشگاه های اینترنتی در همه زمینه ای و در دسته بندی های گوناگون وجود دارند. به راحتی می توانید فروشگاه های آنلاینی را پیدا کنید که هر آن چه می خواهید را عرضه می کنند. حتی فروشگاه هایی وجود دارد که می توانید همه چیزهایی را که حتی در دسته های مختلف هستند پیدا کنید و با هم بخرید. بدون این که مجبور شوید از خانه خارج شوید و به صورت حضوری خرید کنید. این روش از خرید باید اولویت اول خرید شما در این روزها باشد. روزهایی که باید احتیاط را در بهترین حالت خود رعایت کنید.

 

تلفنی نیز می تواند روشی برای خرید باشد

این روزها بسیاری از هم وطنان عزیزمان برای راحتی بیشتر و امنیت بیشتر شما حتی به صورت تلفنی نیز هر آن چه نیاز دارید را به شما می فروشند. این روش حتی در خیلی از سوپر مارکت ها در جریان است. می توانید از سوپر مارکت های اطراف خود نیز بپرسید. بی شک خیلی از آن ها به صورت تلفنی از شما سفارش می گیرند و برای شما تا درب منزل حمل می کنند.

 

همه مایحتاج مورد نیاز خود را با هم بخرید

بهتر است به جای این که چند بار از خانه خارج شوید، تنها یک بار بیرون بروید. در همان یک بار هر چه را که نیاز دارید بخرید و به خانه بازگردید. این روزها محافظت و در امان بودن در برابر کرونا ویروس از همه چیز مهم تر است. بهتر است فقط این روزها به سلامتی خود فکر کنید. حتی اگر عادت به خرید نان تازه دارید این مدت کمی تحمل کنید. این روزها نان را در فریزر نگهداری کنید تا کمتر مجبور شوید از خانه خارج شوید. سعی کنید یک یا دوبار در ماه را به خرید هر آنچه می خواهید اختصاص دهید. به این ترتیب کمتر مجبور خواهید شد تا هر روز خرید کنید و به فروشگاه هایی بروید که پر از جمعیت است.

 

تنها یک نفر مسئول خرید شود

بهتر است هر بار یک نفر به خرید برود. همه با هم به صورت دسته جمعی به خرید نروید. یک نفر مسئول خرید شود و برای خرید بیرون برود. این روزها بهتر است کمی تحمل داشته باشیم و این روزها را در خانه بمانیم. خیلی از افرادی که جانشان را از دست دادند و در اثر کرونا فوت کردند در همین خریدها و حضورهای این چنینی در فروشگاه ها به این ویروس مبتلا شدند. پس گردش و تفریح و خرید دسته جمعی را فراموش کنید تا این دوران سخت هر چه سریع تر تمام شود.

 

از دو ماسک با هم استفاده کنید

در فروشگاه ها ازدحام جمعیت وجود دارد. بهتر است در زمانی که وارد فروشگاه می شوید از دو ماسک سه لایه با هم استفاده کنید. با این کار فیلتراسیون ویروس خیلی بیشتر می شود. ماسک بهترین راه برای پیشگیری از نفوذ این ویروس خطرناک است. ویروسی که این روزها نیز با جهش های متوالی خود همه را غافل گیر و نگران کرده است. با استفاده از دو ماسک این روزها بیشتر از جان و سلامتی تان محافظت کنید. به خصوص در زمانی که وارد جایی با جمعیت زیاد مثل فروشگاه ها یا سوپر مارکت ها می شوید.

 

شیلد بزنید

استفاده از شیلد صورت در زمانی که برای خرید در فروشگاه هستید بسیار توصیه می شود. استفاده از این وسیله ساده تا حد خیلی زیادی از سلامتی شما محافظت می کند. سلامتی که بزرگترین موهبیت خدایی است. موهبتی که به خصوص این روزها خیلی از ما بیشتر قدر آن را می دانیم. بی سلامتی هیچ نخواهیم بود و کاری نمی توانیم بکنیم. در این روزها با استفاده از ماسک و شیلد مراقبت در برابر کرونا را به بهترین شکل انجام دهید.

 

به وسایلی که نمی خواهید بخرید دست نزنید

خیلی اوقات پیش می آید که در فروشگاه وسایلی را از روی کنجکاوی برمی داریم و نگاه می کنیم. همچنین ممکن است برای نگاه کردن به قیمت کالایی آن را بردارید و وارسی کنید. توجه کنید که فرد دیگری نیز ممکن است قبل از شما همین کار را انجام داده باشد. پس توصیه می شود تا حد امکان به وسایلی که نمی خواهید بخرید دست نزنید. در قدم بعدی سعی کنید قیمت کالا را از روی قفسه بخوانید و یا از فروشنده بپرسید. هر کدام از این کالاهای بسته بندی شده ممکن است در دست کسی بوده باشد که ناقل یا مبتلا به کرونا بوده است.

 

دستکش داشته باشید

سعی کنید قبل از این که وارد فروشگاه شوید دستکش بپوشید. با این کار از انتقال ویروس از سطح آلوده به دست خود جلوگیری می کنید. بهتر است از دستکش های غیر قابل نفوذ استفاده کنید. اما اگر امکان خرید آنها را ندارید می توانید حتی از دستکشهای معمولی استفاده کنید. بهتر است تا جای ممکن به صورت مستقیم به سطح یا کالایی در فروشگاه دست نزنید.

 

ضدعفونی کننده همراه خود ببرید

حتما و حتما این روزها هر جا که می روید یک محلول ضدعفونی کننده با الکل ۷۰ درصد همراهتان باشد. در فروشگاه که این کالا بسیار مورد نیازتان خواهد بود. سعی کنید پس از این که کالایی را برمی دارید دستان خود را ضدعفونی کنید.

 

به جای پول نقد از کارت اعتباری استفاده کنید

این روزها بهتر است خرید نقدی را فراموش کنید. پول خود می تواند انتقال دهنده ویروس باشد. با کارت بانکی خود خرید کنید تا امنیت بیشتری داشته باشید و از کرونا به دور باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 9 =