چند ماسک صورت خانگی برای درمان خشکی پوست

پوست خشک یکی از انواع پوستی است. افرادی با پوست خشک نیاز به مراقبت های خاصی از پوستشان دارند. چرا که پوست آنها به صورت طبیعی کم آب است و نیاز به آبرسانی و رطوبت رسانی بیشتری دارند. در صورتی که این افراد از پوستشان مراقبت نکنند به مشکلات پوستی دچار خواهند شد. تیرگی پوست و چین و چروک می تواند در اثر عدم مراقبت از پوستهای خشک به وجود بیاید. در این مطلب قصد معرفی چند ماسک صورت خانگی را داریم که افرادی با پوست خشک می توانند برای مراقبت از پوستشان استفاده کنند.

 

ماسک خیار

خیار یک آبرسان بسیار عالی است. برای تهیه ماسک خیار نیاز به یک خیار تازه دارید. خیار را پوست بگیرید و رنده کنید. خیار رنده شده را روی پوست قرار دهید. اجازه دهید تا آب خیار به خوبی توسط پوست شما جذب شود. این ماسک ساده در عین سادگی کارآیی خیلی خوبی دارد و آب مورد نیاز پوست شما را تامین می کند. در کنار این که بسیاری مواد مغذی دیگر را نیز به پوست تزریق می کند. افرادی با پوست خشک می توانند حتی هر روز از این ماسک استفاده کنند.

 

عسل

یک ماسک عالی دیگر که پوست را عمیقا آبرسانی می کند عسل است. عسل ترکیباتی دارد که باعث می شود پوست شما به صورت عمیق آبرسانی شود. ماسک عسل برای افرادی که پوست های خیلی خشک و اگزمایی دارند فوق العاده است. از عسل در خیلی از آبرسان ها استفاده می شود و باعث می شود پوست تا لایه های پایینی و زیرین آبرسانی شود. از عصاره عسل در بمب آبرسان کامان پوست حساس استفاده شده است. این محصول در کنار آبرسانی عالی اش یک محصول جالب برای افرادی با پوست حساس است.

 

روغن زیتون

یک فرآوره عالی دیگر که می توانید از آن به عنوان لوسیون صورت یا ماسک استفاده کنید روغن زیتون است. روغن زیتون در کنار تامین رطوبت برای پوست شما آن را عمیقا نرم و لطیف می کند. چربی مورد نیاز پوست با روغن زیتون تامین می شود. در این روغن طبیعی بسیاری از چربی ها و ویتامین های مورد نیاز پوست شما نیز یافت می شود. روغن زیتون را می توانید به کمک پنبه به صورت خود بمالید و پس از پانزده دقیقه بشویید.

 

روغن بادام

روغن گیاهی دیگری که افرادی با پوست خشک می توانند استفاده کنند روغن بادام است. این روغن را به راحتی می توانید از عطاری ها تهیه کنید. البته که داروخانه ها نیز نوع صنعتی آن را دارند. کافی است هر شب صورت خود را یا پوست بدن را با روغن بادام چرب کنید. از ترکیبات روغن بادام در خیلی از محصولات مراقبت پوست مخصوص پوست های خشک و اگزمایی استفاده می شود.

 

ترکیب آووکادو و عسل

در آووکادو مقدار زیادی ویتامین سی و کیوتن یافت می شود. این میوه پرخاصیت یک ماده بسیار عالی برای رطوبت رسانی پوست های خشک است. با ترکیب آووکادوی نرم شده و عسل می توانید یک ماسک رطوبت رسان خیلی خوب برای پوست خشک بسازید.

 

ترکیب موز و عسل

ماسک مغذی و آبرسان دیگری که می توانید استفاده کنید موز و عسل است. یک موز را له کنید و با مقداری عسل ترکیب کنید. این ترکیب خمیری را روی صورت قرار دهید. پس از گذشت مدت زمانی در حدود پانزده تا بیست دقیقه آن را پاک کنید. این ماسک علاوه بر این پوست شما را نرم و مرطوب می کند بسیاری از مواد مغذی آن را نیز تامین می کند.

 

ترکیب شیر و عسل

شیر نیز باعث رطوبت رسانی و خنک شدن پوست می شود. همچنین بسیاری از مواد اصلی که پوست نیاز دارد را تامین می کند. ترکیب شیر و عسل برای کسانی که پوست خشک دارند یک ماسک عالی به وجود می آورد. کافی است مقداری عسل و شیر را با هم مخلوط کنید. تا حدی که یک حالت خمیری مانند شود. این ماسک طبیعی برای پوست خشک بسیار عالی است و علاوه بر رطوبت رسانی از چین و چروک و کدر شدن پوست جلوگیری می کند.

 

ماسک هلو و روغن نارگیل

در فصل تابستان به راحتی می توانید این ماسک خوشمزه را بسازید. یک هلو را پوست بگیرید. گوشت هلو را له کرده و با روغن نارگیل ترکیب کنید تا به راحتی به یک ماسک ایده آل برسید. این ماسک می تواند صورت شما را آبرسانی و بسیار شاداب کند.

 

ماسک هویج و عسل

از ترکیب هویج رنده شده و له شده با عسل می توانید یک ماسک خوب بسازید. این ماسک نیز می تواند صورت شما را آبرسانی و تغذیه نماید. در هویج مقدار قابل توجهی ویتامین آ وجود دارد. ویتامینی که در پوستهای خشک کمتر است و این نوع پوستی به آن نیاز دارد. با تامین ویتامین آ پوست شما نرم و لطیف می شود. این ماسک بسیار عالی است هرچند که ساده است و برای درست کردن آن نیاز به زمان کمی دارید.

 

گل سرخ و جوی دوسر

این ماسک بسیار حس خوبی در شما ایجاد خواهد کرد. ماسکی لطیف با راحیه بسیار لذت بخش گل سرخ که به راحتی می توانید در خانه بسازید. کمی جوی دوسر تهیه کنید. جوی دوسر را به خوبی آسیاب کنید. آن را با گل سرخ که از عطاری خریده اید ترکیب کنید. کمی آب به آن بیفزایید تا خمیری شود. این ترکیب را به صورت خود بمالید. جهت تاثیرگذاری بیشتر می توانید به جای آب از شیر نیز استفاده کنید. این ماسک طبیعی در عین سادگی به اندازه خیلی از کرم ها و ماسک های صنعتی کارآیی خواهد داشت. کافی است مدتی از این ماسک استفاده کنید تا شاهد تاثیرگذاری فوق العاده بالای آن باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − نه =