چند ویژگی جالب دستکشهای نیتریل

دستکش نیتریل یکی از دستکشهای بسیار حرفه ای است که به خصوص برای پزشکان کاربردهای گسترده و خیلی زیادی دارد. این دستکشها گویی پیشرفته لاتکسهایی هستند که پیشتر از آن ها استفاده می شد. اما با ویژگی هایی بیشتر هستند که باعث شده بیشتر از آن ها استفاده شود. از نظر ظاهری می توان به راحتی آن ها را تشخیص داد. این دستکشها تماما رنگی هستند. سفید ندارند و به رنگ های متنوع و زیادی تولید می شوند. آبی و سبز و مشکی و خیلی رنگ های دیگر دارند که در بازار به راحتی می توانید آن ها را در این رنگ ها پیدا کنید. از نظر اندازه نیز در سه اندازه کوچک و متوسط و بزرگ تولید می شوند. ویژگی های جالبی که دارند آن ها را خیلی خاص کرده است. ویژگی های برتری که نسبت به نمونه قدیمی شان یعنی لاتکس دارند و باعث شده یک سر و گردن از آن ها برتر و بالاتر باشند. از نظر قیمتی نیز کمی گران قیمت تر هستند. به خاطر این که ترکیبات حرفه ای تر و بیشتری برای ساخت این دستکشها به کار می رود.

یکی از ویژگی های خیلی مهم و برتری هایی که در نیتریل دیده می شود این است که نسبت به مواد ضدعفونی کننده خیلی مقاومت دارد. وقتی شما به این دستکشها الکل بزنید دچار واکنش شیمیایی نمی شوند. این ویژگی در نمونه های قبلی یعنی لاتکسها وجود ندارد. لاتکس مقاومتی در برابر الکل ندارد. پس برای کارهای آزمایشگاهی گاهی نمی توان از آن استفاده کرد. اما نیتریل را می توان در امور آزمایشگاهی و بسیاری امور تحقیقاتی و پژوهشی که در آن ها با الکل کار می شود مورد استفاده قرار داد. این دستکشها برای کرونا نیز گزینه خوبی بودند. چرا که می توان بارها آن را ضدعفونی کرد و استفاده کرد. البته این بدین منظور نیست که چندبار مصرف هستند. اما در همان مدتی که آن ها را در دست دارید می توانید بارها آن ها را ضدعفونی کنید و عاری از میکروب و ویروس نمایید. این دستکشها به دلیل دارا بودن این ویژگی شان در ایام کرونا فروش بالاتری پیدا کردند.

درست به مانند لاتکسها سدی دفاعی در برابر ویروس و گروه میکروارگانیسم ها به وجود می آورند. پس مشکلی بابت خطرآفرینی برای کار کردن در محیط های خطرناک میکروبی با آن ها به وجود نمی آید. به راحتی می توان آن ها را در کارهای آزمایشگاهی و انواع معاینات پزشکی به کار برد. به دلیل مقاومت بیشتر نسبت به محیط های الکلی در آزمایشگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 8 =