چه دستکشهایی از نفوذ کرونا جلوگیری می کنند

دستکشها یکی از ابزارهایی هستند که از آنها برای مراقبت و پیشگیری از مشکلات و بیماری ها استفاده می شود. در این مطلب می خواهیم دستکش هایی را به شما معرفی کنیم که از ورود میکروارگانیسم ها و حتی ویروس کرونا جلوگیری می کنند. دستکشهایی که در محیط های آلوده ای چون مراکز درمانی نیز استفاده می شوند و کاربرد زیادی دارند.

 

اولین و مهم ترین این دستکشها، دستکش لاتکس است. این دستکش مهم ترین دستکشی است که در کل دنیا در جاهای درمانی استفاده می شود. در همه کشورهای دنیا، پزشکان در محیط های درمانی این دستکشها را مورد استفاده قرار می دهند. ظاهر این دستکش ها ساده و سفید و یا شیری رنگ است. لاتکس به رنگ های دیگری تولید نمی شود. قابلیت مهم این دستکشها این است که ساختاری بسیار یکپارچه دارند. در عین سادگی که در استفاده با این دستکش ها وجود دارد، غیر قابل نفوذ بودن آنها باعث شده تا پزشکان را در مقابل بسیاری بیماری های ویروسی و میکروبی ایمن نگاه دارند.

 

دستکشهای دیگری که می توانند از ورود ویروس و به کلی میکروارگانیسم ها جلوگیری کنند نیتریل هستند. دستکش نیتریل نوع دیگری از دستکشهاست. این دستکشها از نوع لاتکس حرفه ای تر هستند و از نظر قیمتی نیز بالاتر هستند. اگر بخواهیم این دستکشها را از ظاهرشان بشناسیم مهم ترین ویژگی رنگ خاص آنهاست. رنگ های متنوع این دستکشها یکی از تمایزهای ظاهری آنهاست. از دیگر نظرها به مانند لاتکس هستند. این دستکشها نیز در محیط های درمانی و پزشکی استفاده می شوند. این دستکشها نسبت به لاتکس صنعتی تر هستند و در ساخت آنها از تکنولوژی ها و مواد بهتری استفاده می شود. تمایز خاصی که نیتریل نسبت به لاتکس دارد این است که نیتریل در مقابل مواد الکلی مقاوم است و می توان آن را ضدعفونی نیز کرد. البته که این به معنای چندبار مصرف بودن آن نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.