چه فناوری در متاورس استفاده شده است؟

فناوری هایی مانند هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیا، AR، VR، بلاک چین، مدل سازی سه بعدی، محاسبات فضایی و محاسبات، آخرین پیشرفت های متاورس را فعال کرده اند. در زیر توضیحاتی در مورد هر یک از آنها ارائه شده است.
هوش مصنوعی همراه با فناوری Metaverse یک زیرساخت پایدار را فراهم می کند و در عین حال اطلاعات عملی را به لایه های بالایی ارائه می دهد. فناوری NVIDIA یک مثال عالی از این است که چگونه هوش مصنوعی می تواند در ایجاد فضاهای دیجیتالی که تعامل اجتماعی را در Metaverse امکان پذیر می کند، مهم باشد. فناوری‌های هوش مصنوعی، مانند تشخیص شبکیه برای ایمن‌سازی بیومتریک و شبکه‌های عصبی آنلاین برای کمک به درک نحوه تفکر انسان‌ها، برای آموزش عوامل هوش مصنوعی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هنگامی که سیستم‌ها و عوامل هوش مصنوعی ایجاد شدند، متاورس راه‌حل‌های آگاه از زمینه را ارائه می‌کند که بینش‌های ارزشمندی را در اختیار کاربران Metaverse قرار می‌دهد.

متاورس چیست
این عوامل هوش مصنوعی نیز با Metaverse تکامل خواهند یافت. آنها برای بهبود قابلیت همکاری، امنیت، توسعه فناوری‌های جدید، طراحی تراشه‌ها، بهینه‌سازی فضاهای مجازی، هدایت هوش مصنوعی و بسیاری از عملکردهای دیگر با Metaverse ادغام خواهند شد.

اینترنت اشیا
اینترنت اشیا Metaverse را قادر می‌سازد تا با دنیای واقعی تعامل داشته باشد، اما همچنین یک رابط کاربری سه بعدی خواهد بود که دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند از آن استفاده کنند و امکان تجربه شخصی‌سازی شده اینترنت اشیا را فراهم می‌کند. متاورس و اینترنت اشیا به سازمان ها کمک می کنند تا با کمترین تلاش ذهنی تصمیمات مبتنی بر داده را بگیرند. از طریق اینترنت اشیا، افراد، اشیا، اطلاعات و فعالیت ها در متاوره به هم متصل خواهند شد. این داده ها و تعاملات مصرف کننده محور را برای سیستم های واقعیت افزوده و همچنین Metaverse فراهم می کند.
اینترنت اشیا با توانمندسازی افراد و اجازه دادن به آنها برای استفاده از تمام حواس خود برای پیروی از دستورالعمل ها و انجام فعالیت ها، تعاملات فوق العاده انسان و ماشین را امکان پذیر می کند. به عنوان مثال، کاربر می تواند به تلویزیون نگاه کند و برای روشن کردن آن حرکتی انجام دهد.

واقعیت افزوده و مجازی (AR و VR)
Metaverse ترکیبی از فناوری هایی مانند AR، VR و AI است که به کاربران اجازه ورود به دنیای مجازی را می دهد.

فناوری واقعیت افزوده به اشیاء مجازی اجازه می دهد تا در دنیای واقعی جاسازی شوند. واقعیت مجازی (VR) به شما این امکان را می دهد که خود را در یک دنیای مجازی سه بعدی غرق کنید یا با استفاده از مدل سازی کامپیوتری سه بعدی آن را به صورت سه بعدی بازسازی کنید. این یک تجربه شبیه سازی است که به شما امکان می دهد از فناوری برای سفر، بازی کردن و تجربه دنیای مجازی استفاده کنید. این کار را می توان با ویدئو، صدا، ردیابی حرکت و هدفون انجام داد. واقعیت مجازی، محیطی که به صورت دیجیتالی تولید می‌شود، در تحقق فراوجه بسیار مهم خواهد بود. این بر اساس ایده دنیای مجازی موازی با دنیای طبیعی است.
کارشناسان بر این باورند که واقعیت مجازی در محیط مجازی متاورس ادغام خواهد شد. از طریق واقعیت مجازی، طیف وسیعی از فناوری‌ها تجربه‌های تعاملی و نسخه‌های پیشرفته‌تر محیط‌های دنیای واقعی را امکان‌پذیر می‌کنند. این فناوری ها داده ها، تصاویر دیجیتال، تصاویر و صدا را بر روی دنیای فیزیکی قرار می دهند. شاید برای شما جالب باشد که چگونه وارد Metaverse شوید و فناوری های واقعیت افزوده و مجازی می توانند به شما کمک کنند تا وارد دنیای دیجیتال پویا سه بعدی شوید.

بلاک چین
بلاک چین یک ضرورت در متاورس است. بلوک ها در زنجیره بلوکی برای ذخیره اطلاعات در زنجیره های اطلاعاتی که حاوی بلوک های اطلاعاتی هستند استفاده می شود. آنها با استفاده از یک الگوریتم اجماع مانند اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoS) کار می کنند. این الگوریتم اجازه می دهد تا بلوک ها بدون به خطر انداختن یکپارچگی سیستم غیرمتمرکز به زنجیره اضافه شوند. متاورس از اجماع مشابهی سود خواهد برد. سپس قادر خواهد بود حجم بی نهایت داده مورد نیاز برای ایجاد یک دنیای سه بعدی را مدیریت کند. برنامه های غیرمتمرکز نیز می توانند توسط بلاک چین فعال شوند. Metaverse به تکامل خود ادامه خواهد داد تا به کاربران اجازه دهد تا با استفاده از شبکه بلاک چین با برنامه‌های کاربردی تعامل، ایجاد و مدیریت کنند.
ارزهای دیجیتال
متاورس همچنین به یک ارز دیجیتال برای تراکنش ها نیاز خواهد داشت و ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت واقعی در این دنیای مجازی استفاده خواهند شد.

توکن غیر قابل تعویض (NFT)
NFT ها در حال حاضر خبرساز شده اند. NFT یک واحد غیر قابل تعویض منحصر به فرد است که داده ها را روی بلاک چین ذخیره می کند. از قراردادهای هوشمند استفاده می کند و مالکیت اقلام فردی را نشان می دهد. NFT ها می توانند هنر، موسیقی، ویدئو، کلکسیون ها یا حتی املاک و مستغلات را نشانه گذاری کنند. NFTها از این نظر منحصر به فرد هستند که تنها یک دارایی را می توان در یک زمان معین نگهداری کرد. همراه با NFT ها، Metaverse مالکیت مجازی ایجاد می کند و امنیت را برای دارایی های دیجیتال شما فراهم می کند.
مدل سازی سه بعدی
مدل سازی سه بعدی از گرافیک کامپیوتری برای ایجاد یک نمایش دیجیتالی سه بعدی از هر سطحی استفاده می کند. واقعیت سه بعدی Metaverse برای اطمینان از راحتی کاربر ضروری است. برای ایجاد دنیای سه بعدی به طراحی گرافیکی و تصاویر زیادی نیاز است. گرافیک سه بعدی مورد استفاده در بازی هایی مانند Sandbox (SAN) این توهم را ایجاد می کند که بازیکن واقعاً در حال انجام بازی است. متاورس باید بر روی آن پایه ساخته شود.
محاسبات مکانی و لفظی
محاسبات فضایی تمرین استفاده از فضای فیزیکی به عنوان رابط کامپیوتری است. مایکروسافت با فناوری هایی مانند هولولنز پیشرو محاسبات فضایی در Metaverse است. از سوی دیگر، محاسبات لبه مدلی از رایانش ابری و ارائه خدمات بر اساس شبکه است. Edge به کاربران نهایی راه حل های محاسباتی، ذخیره سازی و داده مانند خدمات رایانش ابری ارائه می دهد.
بسیار مهم است که کاربر را درگیر و غرق در Metaverse نگه دارید تا تجربه ای مشابه در زندگی واقعی ارائه دهید. این بدان معنی است که کاربر باید زمان پاسخگویی کمتر از آنچه که توسط انسان قابل تشخیص است داشته باشد. محاسبات لبه با میزبانی منابع محاسباتی و زیرساخت های ارتباطی در نزدیکی کاربران، زمان پاسخ سریع را ممکن می کند.

نحوه خرید زمین در متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + نه =