چگونه از گیاهان آپارتمانی در منزل نگهداری کنیم؟

اگر به دنبال راه اندازی باغ ارگانیک خود هستید، چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا از مشکلات اصلی که مردم در هنگام شروع باغ های خود از ابتدا با آنها مواجه می شوند، دوری کنید. مقاله زیر دستورالعمل های کلی را ارائه می دهد که شما را به کاشت موفق راهنمایی می کند.

از سطل ها و بشکه های باران در اطراف خانه خود استفاده کنید. بعداً می توانید از این آب باران جمع آوری شده در باغ خود برای رشد گیاهان سالم تر استفاده کنید و در عین حال سیاره را نجات دهید. این روش همچنین قبض آب شما را کاهش می دهد، زیرا نمی توان برای استفاده از آبی که از پشت بام شما می ریزد هزینه ای دریافت کرد!

با گلدان های سفالی از نهال های خود در برابر یخ زدگی محافظت کنید. اوایل بهار زمان خطرناکی برای یک باغ جدید است. شما می خواهید گیاهان خود را در اسرع وقت آماده کنید تا از زمان رشد کافی اطمینان حاصل کنید، اما یک سرمازدگی می تواند نهال های شکننده شما را از بین ببرد. برای محافظت از گیاهان کوچک خود در برابر یخ زدگی در شب، کافی است یک گلدان سفالی کوچک و وارونه روی هر نهال قرار دهید. آنها از سرما عایق می شوند و از باد محافظت می کنند.

اگر نمی خواهید خانواده خود را در معرض آفت کش های مضر باغ خود قرار دهید، از آفت کش های ارگانیک استفاده کنید. آفت کش های ارگانیک دارای مواد شیمیایی مضری نیستند که معمولاً در آفت کش های معمولی یافت می شوند. گیاهان معطر مانند رزماری، ریحان و نعناع اغلب مورد بیزاری آفات قرار می گیرند و برای دفع آفات، گزینه های خوبی برای کاشت در اطراف باغ هستند.

یک سطل کمپوست راه اندازی کنید و از کودهای غنی از مواد مغذی که می توانید برای گیاهان سبزی، گیاهان، گل ها و موارد دیگر استفاده کنید، لذت ببرید. ضایعات و پوسته های غذا، تفاله قهوه، پوسته تخم مرغ، روزنامه، مقوا، ضایعات حیاط و سایر مواد آلی افزودنی های عالی به سطل کمپوست شما هستند. یک سطل یا کیسه کوچک را در فریزر خود به عنوان روشی بدون بو برای جمع آوری زباله های آشپزخانه نگه دارید و ظرف را هنگامی که پر شد در سطل بیرونی خالی کنید.

چمن خود را نزدیک به پایین قیچی نکنید. با بلندتر گذاشتن چمن خود، به آن اجازه می دهید تا قوی تر شود، زیرا ریشه ها قوی تر و عمیق تر می شوند. علف هایی که کوتاهتر هستند سیستم ریشه ای دارند که راحت تر خشک می شوند.

یک ایستگاه تمیز کردن راحت در کنار شیر آب یا شلنگ باغچه خود ایجاد کنید. تمام تکه های صابون قدیمی خود را از اطراف خانه جمع آوری کنید (یا به سادگی از یک نوار کامل استفاده کنید) و در یک کیسه مشبک پلاستیکی قرار دهید. شما اغلب می توانید این کیسه ها را در بخش محصولات فروشگاه مورد علاقه خود برای نگهداری سبزیجات در یخچال یا در بخش خشکشویی برای محصولات ظریف پیدا کنید . کیسه را نزدیک شلنگ خود آویزان کنید و مش به عنوان یک اسکرابر و همچنین حاوی صابون برای شستشوی آسان دست عمل می کند.

بهتر است گیاهان خود را در گلدان نگهداری کنید. استفاده از گلدان های زیبا می تواند به منزل شما جلو مناسبی دهد.

برای شروع زودهنگام نهال از یک کارتن تخم مرغ استفاده کنید. کارتن های تخم مرغ ارزان و آسان به دست می آیند و می توانند حاوی خاک کافی برای شروع یک گیاه باشند. پس از آماده شدن برای کاشت، می توانید به سادگی کارتن را از روی نهال جدا کنید بدون اینکه به گلوله ریشه آسیب برسانید و کل توپ خاک را در زمین قرار دهید.

نهال ها یا گیاهان جوان خود را خیلی عمیق نکارید. قسمت بالای ریشه یک نهال درختچه یا درخت بزرگ باید درست بالاتر از سطح خاک باشد و سپس برای محافظت از آن با مالچ پوشانده شود. این به ریشه ها اجازه تنفس می دهد و درخت یا درختچه را سالم نگه می دارد.

قبل از کاشت سبزیجات خاصی را در باغ خود برنامه ریزی کنید. شما باید بدانید که ارتفاع و پهنای گیاهان خاص چقدر است، تا بتوانید از شلوغی گیاهان خود جلوگیری کنید. دانستن اینکه چه انتظاراتی می توانید از گیاهان خود داشته باشید به شما کمک می کند تا آنها را به اندازه کافی از هم دور کنید تا در صورت لزوم بتوانید به راحتی بین آنها راه بروید.

یک درمان غیر سمی برای لکه های سیاه روی گل رز ایجاد کنید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری روغن نباتی و یک قطره مایع شوینده را در یک گالن آب ترکیب کرده و تکان دهید. یک بطری اسپری را با این مخلوط پر کنید و وقتی رطوبت بالا رفت، گل رز خود را به پایین اسپری کنید – مطمئن شوید که هر دو طرف برگ ها را بگیرید.

برای ساختن یک باغ انگلیسی جالب، گیاهان مختلف و ارتفاع گیاه را در یک بستر مخلوط کنید. استفاده از گیاهانی که به طول یا ارتفاع یکسان رشد می کنند، تخت خواب شما را یکنواخت نشان می دهد.

اگر برای ساختن یک باغ ارگانیک پایدار کار می کنید، سعی کنید بخشی از باغ خود را دست نخورده بگذارید تا حیات وحش بتواند رشد کند. شما خواهید دید که بسیاری از پرندگان و حشرات موجود در گرده افشانی و تولید گیاهان کمک می کنند و به ایجاد باغ بسیار بهتر کمک می کنند.

اگر در باغبانی تازه کار هستید، با گیاهانی که در منطقه شما طبیعی هستند شروع کنید. رشد گیاهان طبیعی آسان تر خواهد بود. آنها در خاک طبیعی منطقه شما رشد می کنند و از شرایط آب و هوایی که شما نیز با آن روبرو هستید قدردانی می کنند. اطلاعات مربوط به گیاهان بومی را در خانه و مرکز باغ خود بخواهید.

اگر حاضر نیستید وقت و انرژی خود را به یک باغ کامل ارگانیک اختصاص دهید یا فضای کافی برای آن ندارید، به جای آن از ظرف استفاده کنید. به دنبال گیاهانی باشید که کوچک هستند و برای ظروف مناسب هستند. بشکه های ویسکی برای باغ های کانتینری عالی هستند زیرا فضای زیادی برای رشد ریشه دارند و می توانند برای انواع مختلف گیاهان استفاده شوند.

بهترین و طبیعی ترین راه برای کوددهی باغ ارگانیک استفاده از کمپوست است. از هر چیزی که زمانی زنده بوده می توان کمپوست تهیه کرد. ارزش زباله‌های آشپزخانه، برگ‌ها، بریده‌های علف یا هر چیز دیگری را که زمانی زنده بود، نادیده نگیرید. با کمپوست کردن همه آن، زندگی ارزشمندی به باغ ارگانیک خود می دهید.

اگر در مورد باغبانی ارگانیک جدی هستید، باید با بذر ارگانیک شروع کنید. دانه‌های ارگانیک از میوه‌ها و سبزیجاتی به دست می‌آیند که توسط هیچ ماده شیمیایی درمان نشده‌اند و همچنین نمی‌توانند از میوه‌ها یا سبزیجاتی باشند که به هیچ وجه از نظر ژنتیکی تغییر یافته‌اند. بذر ارگانیک می‌تواند گران‌تر از غیرارگانیک باشد، با این حال، این سرمایه‌گذاری است که فقط باید یک بار برای اکثر گیاهان استاندارد باغ انجام دهید، زیرا محصول خود را برداشت می‌کنید و سپس بذرها را برای کاشت بعدی ذخیره می‌کنید.

باغ های ارگانیک این روزها محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. یادگیری باغبانی بدون مواد شیمیایی خطرناک برای محیط زیست نیز مفید است، نه برای سلامتی خود. دانستن برخی از قوانین اساسی باغبانی، و همچنین درک آب و هوا و محدودیت های آن، به شما کمک می کند تا باغ خود را طولانی مدت حفظ کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =