چگونه اندازه مناسب برای نصب لوستر را پیدا کنیم؟

درخشش و خیره کنندگی یک لوستر که در مکان مناسبی قرار گرفته باشد ، چشم نوازی یک اتاق را تقویت می کند. وقتی خیلی بزرگ باشد می تواند به راحتی فضای یک اتاق را بیش از حد سنگین و پرانرژی کند و برای ساکنین مزاحم باشد. و هم چنین اگر بیش از حد کوچک باشد ناکافی جلوه می کند و ارزش یک مکان را پایین می آورد. با پیروی از چند دستورالعمل طراحی داخلی برای انتخاب اندازه صحیح ، تأثیر جایگزاری را به حداکثر می رسانید. اندازه اتاق روی اندازه لوستر تأثیر می گذارد ، اما نوع فضا نیز روی اندازه تأثیر می گذارد.

لوستر آویزان در خانه

برای تناسب کامل از لیست ساده ما پیروی کنید.

  1. عرض و طول اتاق را اندازه بگیرید.

این دو عدد را با هم جمع کنید و عدد حاصله را بر اساس اینچ بخوانید تا فوت. این قطر لوستر است که به بهترین وجهی برای اتاق مناسب است. به ازای هر فوت ارتفاع دیوار ، ۲ تا ۳ اینچ طول لوستر بگذارید. به عنوان مثال یک اتاق ناهار خوری با سقف های ۱۰ فوت ، عرض ۱۶ فوت و طول ۱۸ فوت ، می تواند یک لوستر را به قطر ۳۴ اینچ و طول ۲۰ تا ۳۰ اینچ در خود جای دهد. این محاسبه به ویژه برای یک لوستر که در مرکز اتاق و بالای مبلمان اصلی یا نقطه کانونی آویزان است ، به عنوان یک اتاق ناهار خوری بسیار مناسب است.

  1. محیط را به چند منطقه مختلف شامل میز، فرش و سایر وسایل تقسیم کنید.

از نصف عرض میز به عنوان راهنمای قطر لوستر روی یک جدول نقطه کانونی استفاده کنید. از جمع طول و عرض فرش بر حسب فوت و سپس به اینچ خواندن آنها هم برای تایین قطر استفاده کنید.

  1. با تقسیم قطر جدول بر تعداد لوسترهای آویز به اضافه ۱ ، قطر چند لوستر را روی یک نقطه کانونی محاسبه کنید.

به عنوان مثال ، یک جدول ۵۴ اینچ عرض بهتر است با دو لوستر به قطر ۱۸ اینچ ، ۱۸ آویز همکاری شود اینچ از وسط میز فاصله دارد.

  1. لوستر مستطیلی را برای یک میز مستطیل شکل انتخاب کنید که با تناسبات جدول مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال ، برای یک میز با ۵۴ اینچ عرض و ۷۲ اینچ طول ، قطر  باید ۲۷ اینچ باشد. برای نتیجه طول ۴۵ اینچ ، ۲۷ اینچ از طول جدول کم کنید. لوستر مستطیلی که با این جدول بهترین تناسب را دارد ، ۲۷ اینچ عرض و ۴۵ اینچ طول دارد.

لوستر آویزان از سقف در آشپزخانه

  1. در نظر بگیرید که ارتفاع دیوار به اندازه یک راه پله دو طبقه است و طول را بر این اساس محاسبه کنید.

برای مناطق دو طبقه نیز باید از همین قانون پیروی کرد.

  1. لوستر را آویزان کنید تا پایین آن از سطح میز در یک اتاق ناهار خوری کمتر از ۳۰ اینچ و از راهرو یا راه پله فاصله کمتر از ۷ فوت داشته باشد.

این دستورالعمل ها بر طول لوستر تأثیر می گذارد ، بنابراین اندازه را متناسب با آن تنظیم کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 5 =