چگونه در ۵ مرحله بهترین بازسازی نمای بیرونی را انجام دهیم؟

نمای بیرونی ساختمان قسمت اصلی هر ساختمانی است که برای بیننده قابل مشاهده است. اما به طرز شگفت انگیزی، پس از گذشت مدت زمان طولانی از عمر ساختمان، نمای بیرونی فرسوده شده و ظاهر و زیبایی منحصر به فرد خود را از دست می دهد و ممکن است ساکنان و رهگذران را خسته کند. از آنجایی که نمای ساختمان نشان دهنده شخصیت ساکنان آن است پس دقت به این نکته می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

ضعیف شدن نمای بیرونی خطر سقوط مواد را به همراه دارد. در چنین شرایطی، تعدادی از ساکنان تصمیم به جابجایی می‌گیرند و برخی نیز به فکر بازسازی روکش ساختمان می افتند. اینجاست که بازسازی نمای بیرونی بنا با متریال مناسب امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

چگونه در ۵ مرحله بهترین بازسازی نمای بیرونی را انجام دهیم؟

در حالی که جایگزینی نما در خانه شما می تواند مانند یک کار بزرگ به نظر برسد، اما نسبتاً ساده است. برای ایجاد بهترین بازسازی اصلی بیرونی ساختمان خود، این پنج مرحله را انجام دهید:

  1. فایبرسمنت را انتخاب کنید
  2. سبک و طرح نمای خود را انتخاب کنید. فایبرسمنت در طیف گسترده ای از سبک ها و طرح ها برای انعطاف پذیری طراحی نهایی ارائه می شود.
  3. رنگ مورد نظر خود را برای نما انتخاب کنید. فایبرسمنت رنگی این امکان را به شما می دهد که نمای ساختمان خود را در هر رنگی که بخواهید طراحی کنید.
  4. یک پیمانکار مناسب و حرفه ای استخدام کنید.
  5. برای انجام پروژه خود آماده شوید.

پانل های فایبرسمنت ایران برد فقط یک تخته سیمانی تخت نیستند. راه های زیادی برای خلاقیت با فایبرسمنت وجود دارد. ماهیت مواد الیاف سیمان و فرآیند تولید به این معنی است که می توان آن را شکل داد و قالب بندی کرد تا بلندپروازانه ترین دیدگاه های معماری شما را برآورده کند.

ایجاد نماهای گرد با فایبرسمنت برد

چیزی به خصوص در مورد معماری منحنی قابل توجه است. در شهرهای پر از خطوط مستقیم و لبه های خشن، طراحی آزاد نمای گرد، چشم نواز و غیر متعارف است. تطبیق پذیری مواد سیمان الیافی فایبرسمنت به آن اجازه می دهد تا مانند پوسته دوم به دور بیرونی ساختمان بپیچد و از آن در برابر عناصر محافظت کند. این فرصت‌های بی‌شماری را برای معماران فراهم می‌کند تا در نحوه استفاده از فضا و منحنی‌ها خلاق شوند.

ساخت نمای شش ضلعی با فایبرسمنت

پانل های فایبرسمنت استاندارد در قالب مستطیل تولید می شوند. اما ما دوست داریم تفکر خارج از چارچوب را تشویق کنیم! پانل های فایبرسمنت فوق العاده همه کاره هستند، بنابراین می توان آنها را برش داد و به هر شکل دلخواه در آورد. ساختمان هرمی شش ضلعی باغ گیاه شناسی را در زیر ببینید، که برای بازتاب لانه زنبورها طراحی شده است که در آن نگهداری می شود.

ایجاد نمای آزاد با فایبرسمنت

روکش فایبرسمنت یک ماده فوق العاده انعطاف پذیر و همه کاره است. در طول فرآیند تولید، مواد را می توان در حالی که مرطوب است به هر الگو یا شکل دلخواه قالب گیری کرد. شکل آزاد را در نمای بیرونی در زیر بررسی کنید. بافت آزاد تقریباً شبیه پارچه است!

حکاکی آرم های شرکت

حکاکی ها آرم های شرکت، شعارهای تجاری، نمادهای مدرسه و… اینها تنها تعدادی از طرح هایی هستند که مشتری برای نماهای حکاکی شده روی روکش داخلی یا خارجی خود انتخاب می کند. پانل های فایبرسمنت را می توان به صورت جداگانه حکاکی کرد تا یک الگوی در مقیاس بزرگتر مانند لوگو یا تصویر شرکت ایجاد شود. 

ایجاد نمای سوراخ با فایبرسمنت

یک نمای ساختمانی که دارای سوراخ‌هایی است، با حرکت خورشید در طول روز، سایه‌ها بازی می‌کنند و نور در برابر هر طرح سوراخ‌دار منعکس می‌شود. پانل های سوراخ دار نه تنها یک ویژگی تزئینی است، بلکه به کنترل آکوستیک ساختمان نیز کمک می کند و صدای یک شهر شلوغ را جذب می کند.

کنتراست رنگ و پرداخت های بافتی

پانل های سیمانی الیافی فایبرسمنت دارای طیف بی نظیری از رنگ ها و طرح ها هستند که به این معنی است که ترکیب پانل ها بی پایان است. استفاده از تضاد رنگی یک راه عالی برای ایجاد یک طرح پانل تزئینی است و ممکن است راحت تر از برخی از ایده های دیگر ذکر شده در این پست به دست آید. طیف متنوع رنگ و بافت موجود در فایبرسمنت عمق ایجاد می کند و بافت پیچیده ای را برای چشم ایجاد می کند، اما از نظر بصری جذاب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =