چگونه دیزاین منزل خود را زیبا کنیم؟

اگر می خواهید سبک زندگی سالم تری داشته باشید که شامل یک رژیم غذایی مغذی است، باغبانی ارگانیک راهی برای رفتن است. رشد یک باغ ارگانیک نیاز به برنامه ریزی دارد. این ممکن است شما را متعجب کند که چگونه می توانید شروع به رشد باغ ارگانیک شخصی خود کنید.

از یک تکه صابون برای جلوگیری از کثیفی زیر ناخن های خود استفاده کنید. قبل از شروع باغبانی، ناخن های خود را روی یک تکه صابون بخراشید. این یک مانع ایجاد می کند که کثیفی ها را خارج می کند. پس از اتمام کار باغبانی، صابون به سرعت و به راحتی شسته می شود – ناخن های شما را درخشان می کند.

اگر گیاهان نمونه دارید که به مناطق آب و هوایی گرم تری نسبت به بقیه باغ خود نیاز دارند، می توانید به راحتی فضای مناسبی برای آنها در باغ معمولی خود ایجاد کنید! فقط یک سرپناه با یک دیوار رو به جنوب ایجاد کنید که به یک جمع کننده خورشیدی تبدیل می شود، گرما را در روز جذب می کند و در شب آن را آزاد می کند، بنابراین محیطی عالی برای گیاهان نمونه شما فراهم می کند!

گیاهان و گل هایی را انتخاب کنید که مکمل رنگ های خانه شما باشند. گل هایی که به رنگ صورتی یا فوشیا هستند، ممکن است با لرزش های شرابی شما هماهنگ باشند. گره زدن به رنگ‌های گیاهان و گل‌هایی که برای هماهنگی با خانه خود انتخاب می‌کنید، با ساده‌کردن انتخاب‌های گیاهی، زمان زیادی را در مرکز باغ صرفه‌جویی می‌کند.

اگر فضا مشکل است، باغبانی عمودی را امتحان کنید. حتی با وجود فضای محدود کاندوها و خانه‌های شهری، بسیاری از مردم با استفاده از باغبانی عمودی، در منطقه کوچکی که دارند، باغ‌های پررونقی دارند. با استفاده از باغ های داربستی می توان در تابستان در مکانی کوچک لوبیا، گوجه فرنگی و خیار کشت کرد و در پاییز نیز می توان انواع سبزی را در همان فضا پرورش داد.

هر هفته یک خوراکی جدید و متفاوت بکارید. خوردن گوجه فرنگی یا ذرت هر روز می تواند به سرعت قدیمی شود، اما اگر انواع مختلف آن کاشته شود، این مشکل هرگز رخ نخواهد داد. باغ می تواند طیف گسترده ای از گیاهان خوراکی مختلف را ارائه دهد و اگر همزمان به بلوغ برسند، تنوع باغ را لذت بخش تر و سرگرم کننده تر می کند.

هنگامی که درختان جوان ریشه برهنه خریداری می کنید، تا زمانی که برای کاشت آماده شوید، توپ ریشه را مرطوب نگه دارید. اگر ریشه ها خشک شوند، درخت ضعیف می شود یا می میرد. شما باید به محض اینکه درخت را به خانه آوردید بکارید. اگر نمی توانید، درخت را به پهلو بخوابانید و ریشه ها را با پیت ماس مرطوب بپوشانید، سپس ریشه ها را با برزنت بپوشانید.

باغبانی کار سختی نیست، اما باید قبل از شروع کار، مشاوره دریافت کنید. شما می خواهید باغتان موفق باشد تا شکست، پس منطقی است که کمی قبل از آن مطالعه کنید. نیازی به خرید کتاب‌های باغبانی گران قیمت نیست، زیرا می‌توانید کتاب‌های باغبانی را در کتابخانه محلی خود پیدا کنید، یا هر مقدار که نیاز دارید را به صورت آنلاین پیدا کنید.

با حرفه ای ها مشورت کنید اگر برای اولین بار است که یک باغ راه اندازی می کنید، بهتر است به دنبال کمک حرفه ای باشید. این لزوما به این معنی نیست که برای استخدام یک معمار منظر به زحمت بیفتید. می‌توانید به‌طور آنلاین، در کتاب‌های باغبانی، مجلات و برنامه‌های تلویزیونی، توصیه‌های عالی زیادی پیدا کنید. یک ایده خوب این است که به دنبال منابع منطقه ای باشید، مانند یک وب سایت اختصاص داده شده به باغبانی در منطقه خود، یا یک مرکز باغ محلی. هر روشی که انتخاب می کنید، از اشتباه کردن نترسید و مهمتر از همه – از طراحی باغ جدید خود لذت ببرید!

یک راه عالی برای تضمین یک باغ ارگانیک موفق سال به سال، نگه داشتن یک دفترچه باغبانی است. شما فقط باید یادداشت کنید که چه سبزیجاتی خوب عمل می کنند و چه سبزیجاتی که این کار را نمی کنند و همچنین آفات خاص یا سایر مسائلی که باغ شما با آن مواجه است. با انجام این کار، می‌دانید چه چیزی را باید تغییر دهید یا در سال بعد همان چیزی را حفظ کنید و در نتیجه یک باغ ارگانیک باشکوه ایجاد کنید.

با خرید گیاه آپارتمانی و استفاده از آن در منزل خود می توانید دیزاین منزل خود را زیبا کنید.

شما باید دانه های خود را بدون غرق شدن در آب مرطوب نگه دارید. برای مرطوب نگه داشتن خاک روی آن آب بپاشید و گلدان ها یا سینی هایی را که دانه های خود را در آنها دارید در آب قرار دهید تا خاک بتواند آب را جذب کند. اطمینان حاصل کنید که آبی که گلدان های شما در آن قرار دارند را به طور مرتب تعویض کنید.

به جای کشیدن علف های هرز، آنها را به غذای باغ خود تبدیل کنید. برخی از علف های هرز، مانند لامیوم یا علف های هرز، به سختی حذف می شوند. در عوض، با استفاده از یک بیل یا بیل تیز، زیر علف‌های هرز را ببرید و آنها را برگردانید و مطمئن شوید که همه برگ‌ها را دفن کنید. علف های هرز پوسیده می شوند و مانند کمپوست، خاک را تغذیه می کنند.

محصولات خود را بچرخانید تا از جمعیت دائمی آفات در باغ خود جلوگیری کنید. مانند هر اکوسیستمی، آفات به زمان معینی برای لانه سازی و ایجاد جمعیت مناسب در باغ نیاز دارند. این آفات مخصوصاً برای یک محیط و یک منبع غذایی مناسب هستند. با تغییر منبع غذایی آنها، اساساً می توانید جمعیت آفت خود را کاهش دهید، زیرا آنها قادر به سازگاری با نوع جدید گیاه نیستند.

از کود دهی بیش از حد گیاهان خودداری کنید. کود دهی بیش از حد می تواند منجر به رشد سرسبز زیادی شود که برای آفات و حیوانات نرم و جذاب است. باغ هایی که کندتر رشد می کنند اغلب سخت تر هستند، به این معنی که بهتر در برابر آفات و بیماری ها مقاومت می کنند. این یکی از آن مواردی است که زیاد بودن یک چیز خوب اصلاً خوب نیست.

اگر می خواهید باغ ارگانیک خود را راه اندازی کنید، همیشه باید قبل از شروع یک برنامه داشته باشید. این به شما در تعیین محل قرارگیری گیاهان کمک می کند، که به شما کمک می کند تا زمانی که در بیرون از کاشت گیاهان خود هستید، شروع به کار کنید. اگر گیاهانی دارید که طول عمر کوتاهی دارند، برنامه ریزی از قبل که می خواهید در جای آنها بکارید بسیار مهم است.

همانطور که در مقاله بالا بیان شد، زمانی که شروع به رشد یک باغ ارگانیک می کنید، تلاش، کار و تحقیق زیادی درگیر است. بعد از اینکه شروع به رشد باغ کردید، درست است که باید از آن نگهداری کنید تا بهترین نتایج ممکن را بگیرید. دفعه بعد که در باغ خود هستید، به نکات این مقاله فکر کنید. اگر بتوانید از این دانش استفاده کنید، توانایی بیشتری در استفاده از تکنیک های باغبانی ارگانیک به نفع خود خواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.