چگونه سایز دستکش بوکس را بفهمیم؟

خرید دستکش بوکس با وزن مناسب به بوکسورها کمک می کند تا کیفیتی را که در تجهیزات تمرینی به دنبال آن هستند،به دست آوردند.ما در اینجا مقاله ای را ارائه می دهیم تا با کمک این راهنمای سایز دستکش بوکس مناسب خود را پیدا کنید.

چگونه سایز دستکش بوکس را بفهمیم؟

برای بوکسورها، داشتن دستکش باکیفیت می تواند به راحتی و محافظت از دستان و انگشتانشان در طول تمرین کمک کند. درست مانند سایر وسایل حفاظتی، دستکش‌های بوکس زمانی بهترین عملکرد را دارند که اندازه مناسبی داشته باشند. همچنین باید بدانید که سبک‌های مختلفی از دستکش‌های بوکس از مبتدی گرفته تا بوکسورهای حرفه ای برای مبارزه و تمرین وجود دارد. با درک چگونگی پیدا کردن دستکش بوکس با اندازه مناسب و نحوه تعیین اینکه کدام سبک دستکش بوکس برای شما مناسب است،دستکش مورد نیاز خود را پیدا کنید.

اندازه گیری های لازم برای یافتن سایز دستکش بوکسمناسب

دستکش های بوکس زمانی که به راحتی روی دست قرار می گیرند بهترین حالت خود را دارند. بدین منظور  برای کمک به مبارزان در تشخیص بهتر دستکش هایی که باید با آن تمرین کنند یا با آن مبارزه کنند، اندازه دستکش ها بر حسب اونس نمایش داده می شود. این اندازه گیری از ۶ اونس به بالا برای جوانان و تا ۲۰ اونس برای بوکسور های سنگین وزن تعریف شده است و برای اینکه بفهمید کدام اندازه برای شما بهترین است، به سه اندازه گیری نیاز دارید: قد، وزن و دور دست غالب.

در حالی که تعیین قد و وزن با ترازو و متر اندازه گیری نسبتاً آسان است، اندازه گیری دور دست خیلی کارآمد است. به منظور درست انجام دادن از متر پارچه ای استفاده کنید و دور سیکن دست (دور ۴ انگشت دست در حالت مشت شده) در بازی خود را درست زیر بند انگشتان اندازه بگیرید. متر پارچه ای شما باید در مرکز کف دست شما قرار بگیرد تا یک عدد دقیق به دست آید.

اگر متر پارچه ای ندارید، می توانید یک تکه نخ دور دست خود بپیچید و آن را علامت بزنید. رشته علامت گذاری شده را بردارید و آن را با خط کش یا ابزارهای اندازه گیری دقیق اندازه بگیرید.

برای اندازه گیری ها یک مقایسه خوب می توان گفت که تناسب یک کت و شلوار مناسب را با یک تی شرت از روی قفسه سینه مقایسه کنید. هر دو مناسب هستند، اما کت و شلوار برای اندازه های خاص شما مناسب تر است، در حالی که تی شرت کمی کلی تر است. در نتیجه حالا که این سه نکته را در گوشه ذهن خود دارید، تصمیم بعدی شما باید این باشد که به چه سبک دستکش نیاز دارید.

انواع دستکش بوکس

علیرغم ظاهر یکسان، دستکش های بوکس می توانند برای انجام کارهای مختلف تخصصی شوند. سه نوع دستکش بوکس مربوط به تمرین و دو سبک دستکش مسابقه ای وجود دارد. هر طرح دارای کیفیت منحصر به فردی است که به بهترین وجه برای کارایی در حوزه ی مورد نظر خود مناسب است.

دستکش های کیفی (BAG GLOVES9)

دستکش های کیفی با بالشتک کمتری در بند انگشتان نسبت به سایر مدل های دستکش بوکس طراحی شده اند. اگرچه ممکن است داشتن محصولی با بالشتک کمتر غیرمعمول به نظر برسد، دستکش‌های کیسه‌ای به این شکل ساخته شده‌اند تا به مبارزان اجازه دهند ضربات خود را احساس کنند و به ضربه عادت کنند. آنها باید بتوانند آن را در یک دستکش کیف احساس کنند و مطابق با آن تنظیم شوند.

دستکش های آموزشی (TRAINING GLOVES)

دستکش‌های تمرینی یک گزینه عالی برای بوکسورهایی هستند که تازه وارد این ورزش شده‌اند. این دستکش‌ها با بالشتک کافی ساخته شده‌اند و می‌توانند سبب بهبود بخشیدن به سرعت و استقامت مشت های بوکسورها شوند، اما لزوماً تخصصی نیستند. دستکش های آموزشی می توانند یک دستکش مقدماتی عالی با پشتیبانی فراوان برای مبارزان تازه کار و کهنه کار باشند.

دستکش (TRAINING GLOVES)

برخلاف دستکش‌های تمرینی، دستکش‌های اسپارینگ صرفاً برای اسپارینگ ساخته شده‌اند و دارای بالشتک اضافی هستند، نه تنها برای محافظت از شما، بلکه از شریک مبارزه‌تان. اندازه دستکش‌های اسپرینگ متناسبند، اما به دلیل بالشتک اضافی، می‌تواند کمی سنگین‌تر باشد.

دستکش های بوکس مسابقات (COMPETITION BOXING GLOVES)

دستکش های سطح مسابقه فقط برای مبارزه طراحی شده اند. این دستکش ها برای آسیب رسیدن حداقل به بند انگشتان و مچ دست برای حریف ساخته شده اند تا ضربات شما را احساس کند. دو سطح از دستکش های بوکس مسابقه ای وجود دارد: آماتور و حرفه ای. هر کدام از آنها اندازه شان بر اساس تقسیم وزن می‌باشند و دستکش‌های آماتور به دلیل قوانین سخت‌گیرانه‌تر در این سطح، تنظیم‌تر هستند. یک راه خوب برای تشخیص دستکش های آماتور، رنگ قرمز یا آبی همراه با روکش بند انگشتی سفید برای امتیاز دهی آسان تر توسط داوران است.

سایز مناسب دستکش بوکس براساس وزن

بوکسورهای زیر کلاس سبک وزن (۶۴ کیلوگرم) معمولاً از دستکش ۱۰ اونس استفاده می کنند.
بوکسورهای سبک وزن (۶۹ کیلوگرم) تا وزن فوق العاده سنگین (بیش از ۹۱ کیلوگرم) معمولاً از دستکش ۱۲ اونس استفاده می کنند.
مبارزان بخش Masters که ۴۱ سال و بالاتر هستند، معمولاً از دستکش ۱۶ اونس استفاده می کنند.

سایز دستکش های مبارزه ای حرفه ای به دو دسته اندازه تقسیم می شوند:

بوکسورهای با وزن کم (۶۷ کیلوگرم) و کمتر معمولاً دستکش‌های ۸ اونسی می‌پوشند.
بوکسورهای با وزن بالا (۷۰ کیلوگرم) و بالاتر معمولاً دستکش‌های ۱۰ اونسی می‌پوشند.

برای درک کلی از اینکه چگونه اندازه گیری های شما با یک اندازه دستکش خاص مطابقت دارد، حتماً نمودارهای اندازه زیر را بخوانید. به خاطر داشته باشید که برخی از اندازه‌ها بر اساس برند کمی متفاوت است، بنابراین قبل از خرید، نمودار اندازه برند سازنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاملاً مناسب شماست.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =