چگونه شبکه های تلویزیون سونی را روی کیفیت اچ دی (HD) تنظیم کنیم؟

در تلویزیون سونی شبکه‌ها به دو صورت پخش می‌شود؛ یکی سیگنال‌های ماهواره‌ای برای بینندگانی که در خارج از کشور حضور دارند و روش دوم استفاده از فرستنده‌های فراوانی که در سراسر کشور داریم.این دو مورد در زمینه ی تعمیر تلویزیون سونی حایز اهمیت می باشد.در ادامه به توضیحات بیشتری می پردازیم.

این تغییرات به گونه‌ای برنامه ریزی شده تا مردمی که گیرنده تلویزیون سونی SD دارند و توان خرید گیرنده‌های جدید را ندارند چیزی را از دست نداده بلکه چندین شبکه جدید را نیز دریافت کنند. اما بینندگانی که دوست دارند کیفیت دریافیتشان را بیشتر کنند لازم است یا با مراجعه به نمایندگی دستگاه مربوطه نسبت به ارتقاء گیرنده خود اقدام کنند و یا تلویزیون سونی جدیدی خریداری کنند تا سیگنال شبکه‌های بیشتر با کیفیت بهتری را دریافت کنند.

با این وجود بینندگانی که تمایل دارند تمام شبکه‌های جدید را داشته باشند باید گیرنده هایشان به تجهیزاتی که DVBS ۲، MPEG ۴ و HEVC را بتواند دریافت کند، ارتقاء پیدا کند.

برای دریافت این شبکه‌ها به صورت HD باید این شبکه‌ها را بار دیگر در گیرنده خود جست‌وجو کنید، اما اگر تلویزیون سونی  شما این قابلیت را نداشته باشد باید گیرنده‌ای جدید تهیه کرده و از این امکان بهره‌مند شوید.

چگونه شبکه های اچ دی را دریافت کنیم؟

قبل از بررسی مراحل دریافت شبکه اچ دی بهتر است بدانید که HD چیست؟ تصویر HD نوعی کیفیت تصویری با وضوح بسیار بالا می باشد. در مقایسه با SD که آن هم نوعی کیفیت تصویر است HD به مراتب از کیفیت بالاتری برخوردار است. تمامی تلویزیون های مدرن با این سیستم ساخته می شوند اما دقت داشته باشید داشتن تلویزیون HD دلیلی بر تماشای تمامی تصاویر با فرمت HD نیست بلکه آن تصویر باید با فرمت HD تهیه شده باشد.

۳ شرط لازم برای تماشای فیلم HD

  • فیلم با فرمت HD تهیه شده باشد
  • دستگاه پخش کننده قابلیت پخش با فرمت HD را داشته باشد
  • تلویزیون آن را با همان فرمت نشان دهد.

مراحل گام به گام دریافت شبکه های اچ دی HD تلویزیون

مرحله اول:

مبدل دیجیتال خود را به یک آنتن استاندارد وصل کنید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید. پس از برقراری اتصالات، تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده با فشردن کلید ‘Input’ روی کنترل از راه دور تلویزیون وارد حالت A/V یا HDMI (با توجه به نوع ورودی صدا و تصویر بکار رفته در اتصالات دستگاه مبدل) شده و شبکه‌های دیجیتال را مطابق مراحل بعد جستجو نمایید.

مرحله دوم:

بر اساس دستورالعمل دفترچه راهنمای مبدل تلویزیون سونی دیجیتال و با استفاده از کنترل از راه دور آن، به حالت جستجو وارد شوید (معمولا با انتخاب دکمه ‘MENU’ وارد حالت جستجو خواهید شد.)

مرحله سوم:

در صورتی که از درست سپری کردن مراحل لازم مطمئن نیستید، می‌توانید حالت جستجوی اتوماتیک را انتخاب نمایید. مطمئن شوید دو نمودار میله‌ای مربوط به کیفیت و شدت امواج تصویر ورودی (سیگنال ورودی) از ۶۰ درصد بیش‌تر را پر کرده باشند.

مرحله چهارم:

جستجو را شروع کنید. در حالت جستجوی خودکار، دستگاه مبدل همه فرکانس‌های تلویزیونی را بررسی نموده و در صورت پیدا کردن کانال جدید، فرکانس و شماره کانال مربوط به آن را به فهرست کانال‌ها اضافه نماید.

مرحله پنجم:

اگر مبدل شما به طور خودکار قابلیت ذخیره کانال‌ها را نداشت، می‌توانید دکمه ذخیره‌سازی را برای ذخیره کانال‌ها روی مبدل فشار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.