چگونه فالوور میلیونی داشته باشیم؟

داشتن فالوورهای زیاد برای بسیاری از ما وسوسه کننده است. تمام ما دوست داریم که مشهور باشیم و از مزایای آن استفاده کنیم. اما چگونه فالوور میلیونی داشته باشیم؟ با ما همراه باشید تا راه های این کار را با هم بررسی کنیم.

چه کسانی در اینستاگرام فالوور میلیونی دارند؟

به طور کلی چند خصوصیت وجود دارد که میتواند باعث شود فالوورهای یک پیج از مرز ۱ میلیون عبور کند. داشتن یکی از این خصوصیات یا ترکیبی از آن ها به گرفتن فالوورهای زیاد کمک میکند.

۱. افرادی که مشهور هستند

مورد اولی که باعث جذب فالوور میلیونی میشود مشهور بودن است. طبیعی است که چهره های آشنای سینما و تلویزیون چند میلیون فالوور داشته باشند. به احتمال زیاد من و شما در این دسته قرار نمیگیریم؛ پس بدون اتلاف وقت به سراغ موارد بعد میرویم.

۲. پیج هایی که جامعه هدف بزرگی دارند

افرادی که موضوعات عمومی را پوشش میدهند، شانس بیشتری برای میلیونی شدن دارند. برای مثال میتوانید کمدین ها یا پیج های خبری بی طرف را در نظر بگیرید. اگر در یک زمینه محبوب مهارت بالایی کسب کنید، راه سختی تا میلیونی شدن ندارید.

۳. افرادی که محتوای بین المللی تولید میکنند

پیج هایی که در ایران فعالیت دارند معمولا تنها به زبان فارسی تولید محتوا میکنند. کپشن های آن ها هم به زبان فارسی نوشته میشود. همین قضیه باعث میشود تا تنها در کشورهای فارسی زبان دیده شوند.

شاید در نگاه اول به نظر برسد که شروع پیج با زبان فارسی یک انتخاب خوب است اما اگر هدف شما از شروع فعالیت در اینستاگرام، رسیدن به فالوورهای میلیونی باشد، باید سختی فعالیت به زبان انگلیسی (یا شاید بدون زبان) را به جان بخرید تا بتوانید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید.

حالا که زمینه های اصلی و پیش نیازهای رسیدن به فالوور میلیونی را بررسی کردیم، بهتر است روش فعالیت را با هم بررسی کنیم. هر چه که باشد داشتن اطلاعات و نقشه و دانش کافی نصف راه است و اجرا کردن آن نصف دیگر.

چگونه فالوور میلیونی داشته باشیم؟

اولین چیزی که برای موفقیت در هدف خود لازم دارید، داشتن یک تفاوت با رقبای خود است. اگر زمینه مدنظر شما اشباع شده است، احتمال این که شما بتوانید جای رقبای قدیمی خود را بگیرید بسیار کم است.

ایده اولیه شما بسیار مهم است. شاید لازم باشد ماه ها وقت بگذارید تا یک ایده ناب پیدا کنید. یک زاویه خاص به یک موضوع کلی که کسی به فکرش نرسیده باشد. شاید بخواهید ایده های احقانه را با اشاره کردن و نگاه به دوربین نقد کنید. شاید هم بخواهید چیزهای عجیب را بلند بخوانید و فشاری شوید. انتخاب با شماست.

از کجا شروع کنیم؟

مهارت های لازم را کسب کنید و تجهیزات لازم را بخرید. قرار نیست با کیفیت پایین پیشرفت چندانی داشته باشید. تجهیزات را داشته باشید اما برای تهیه کردن آن ها بیش از حد هزینه نکنید.

با خودتان صادق باشید. اگر دوست ندارید جلوی دوربین بروید، موضوعی را انتخاب کنید که نیازمند جلوی دوربین رفتن نباشد. اگر مهارت های فتوشاپی زیادی ندارید، دوره ببینید و این مهارت خود را تقویت کنید. (این مورد راه فراری ندارد).

صمیمی و قابل تعامل باشید. محتواهای جمع بندی شده و پکیج شده تولید نکنید. پیج خودتان را مثل کلاس های مدرسته مدیریت نکنید. اگر کسی با شما تعامل نکند، پیج شما رشد نخواهد کرد. سعی کنید تا پست های خود را با یک کال تو اکشن تمام کنید و از کاربران و بازدیدکنندگان لایک یا کامنت بگیرید.

موارد دیگری هم هست که در ابتدای کار به شما کمک زیادی میکند. اولین مورد در مورد محتوا این است که برخی از پست ها بیشتر از بقیه سیو میشوند. تعداد این سیو ها به با ارزش دیده شدن پست کمک میکند و یک امتیاز مثبت از دید الگوریتم به شمار میرود. توجه به این موارد ساده در ابتدای کار، زیر بنای پیج شما را میسازد تا چند سال دیگر بتوانید جواب کسی را بدهید که از شما میپرسد چگونه فالوور میلیونی داشته باشیم.

مورد دیگری که میتوانید از آن برای رشد در اوایل کار به خوبی استفاده کنید، هشتگ ها هستند. هشتگ ها علاوه بر این که توسط کاربران در سرچ جستجو میشوند، به الگوریتم هم کمک میکنند تا مفهوم پست را درک کند.

روی آمارهای پیج خود حساس باشید. با کارهایی مثل حذف فالوورهای فیک اینستاگرام پیج خود را فعال نگه دارید. با کاربران تعامل کنید و به ساخت محتواهایی مشغول شوید که تعامل بیشتری میگیرند. با روی غلطک افتادن تولید محتوا، جذب فالوور خود به خود افزایش میابد و اگر پیج خود را فعال نگه دارید، کار سختی برای رسیدن به اکسپلور نخواهید داشت.

در ادامه فعالیت های خود بهتر است با پیج های هم رده خود تعامل کنید. البته منظور من در این قسمت، تبادل شات یا روش های مثل این نیست. شاید بهتر باشد که یک محتوا را با هم بسازید و با قابلیت پست مشترک آن را به فالوورهای خود ارائه کنید.

با رعایت موارد و اصول گفته شده، ترکیب شدن اکسپلور و همکاری با سایر پیج های هم زمینه به شما کمک میکند که بتوانید به فالوور میلیونی برسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =