چگونه فرش ماشینی را با وایتکس شستشو دهیم؟

حضور فرش در خانه‌های ایرانی برخلاف کشورهای دیگر، از اهمیت بسیاری برخوردار است. با این حال در صورتی که به نظافت فرش رسیدگی نکنیم، ممکن است فرش کثیف شود، لکه‌ها ماندگار شوند، ذرات غذا و غبار در تار و پود فرش نفوذ کنند و حتی باعث رشد برخی از باکتری‌ها و بوی نامطبوع در فرش گردد. شستن فرش ماشینی یا دست‌بافت اهمیت بسیاری دارد، چرا که نه تنها ظاهر خانه تمیز و درخشان می‌شود، بلکه به بهداشت و سلامت خود و خانواده‌مان اهمیت بیشتری می‌دهیم. با این حال برخی بر این باورند که ممکن است فرش پس از شستشو بوی نامطبوع بگیرد یا زرد شود. یکی از روش‌های شستشوی فرش، استفاده از وایتکس است. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که شستن فرش با وایتکس امتحان کنند تا لکه‌ها را بهتر و سریع‌تر پاک کنند. در این مقاله قصد داریم روش صحیح شستن فرش با وایتکس را توضیح دهیم تا آسیب کمتری به فرش تان وارد شود.

شستن فرش ماشینی با وایتکس

در ابتدا باید بگوییم که برای شستن فرش بهتر است از وایتکس استفاده نشود، به دلیل اینکه این کار به مرور زمان باعث خراب شدن تار و پود فرش می‌شود. اما بعضی وقت‌ها ممکن است لکه‌های فرش ماشینی با روش‌های دیگر از بین نرود، بنابراین در این شرایط باید از وایتکس برای شستن فرش استفاده شود. بهتر است برای شستن فرش دستباف هیچ وقت از وایتکس استفاده نکنید و به قالیشویی معتبر مراجعه کنید. روش شستشوی فرش ماشینی در قالیشویی مشهد هم در ادامه توضیح داده شده است.

قالیشویی مشهد راه حل‌هایی را برای شستن فرش با وایتکس در منزل ارائه داده است:

  • در قدم اول باید فرش را جارو بزنید، برای از بین بردن اجسام چسبیده به فرش می‌توانید از یخ استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که به فرش آسیبی وارد نشود، بنابراین باید چند دقیقه یخ را روی لکه قرار دهید و با چاقو به آرامی شروع به جدا کردن لکه بکنید.
  • قدم دوم با استفاده از مواد شوینده اقدام به پاک کردن لکه‌ها نمایید.
  • زمانی که لکه‌ها در قسمت‌های سفید فرش باقی مانده‌اند باید از محلول رقیق وایتکس استفاده کنید.
  • بهترین کار این است که محلول رقیق وایتکس را درون ظرف‌های اسپری بریزید و شروع به اسپری کردن در محل‌هایی که لکه باقی مانده است اقدام کنید.
  • پیشنهاد ما به شما این است که تمام فرش را اسپری کنید، تا رنگ فرش یک دست شود. بعد از اسپری کردن حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا محلول اثر کند.
  • حالا زمان آبکشی فرا رسیده است که باید با آب فراوان این کار انجام شود تا وایتکس به طور کامل از فرش پاک شود. انجام دادن این کار  را به بهترین قالیشویی در مشهد بسپارید.

در صورتی که وایتکس را به اشتباه در قسمت‌های رنگی فرش اسپری کردید، نگران نباشید. برای رفع این مشکل از سرکه استفاده کنید که باید آن‌را با آب مخلوط کنید و روی محل مورد نظر اسپری کنید. برای از بین بردن بوی سرکه محل‌هایی را که اسپری کردید با آب شستشو دهید.

چه زمانی باید از وایتکس برای شستشوی فرش ماشینی استفاده کنیم؟

در صورتی که لکه‌های فرش ماشینی با هیچ روش لکه بری از بین نرفت به اجبار باید به شستشو با وایتکس رو بیاورید.

نکاتی که باید در زمان شستشو آن‌هارا رعایت کنید:

  • حتما از محلول‌های رقیق وایتکس استفاده کنید به خاطر قوی بودن شویندگی آن
  • زمانیکه می‌خواهید از وایتکس استفاده کنید حتما از ماسک استفاده کنید تا بخارات این شوینده قوی آسیبی به شما وارد نکند. ترجیحا درب و پنجره منزلتان را باز بگذارید تا هوا در گردش باشد.
  • موقعی که از اسپری وایتکس برای رفع لکه‌ها استفاده می‌کنید، حتما تمامی نقاط را با دقت شستشو دهید تا مشکلی برای رنگ فرش به وجود نیاید. به دلیل اینکه ممکن است، رنگ‌های فرش باهم ترکیب شوند و فرش از بین برود.

آیا وایتکس باعث از بین رفتن رنگ فرش می‌شود؟

همانطور که توضیح دادیم از محلول وایتکس برای لکه برداری فرش استفاده نکنید. فقط در صورتی که با هیچ روش لکه بری از بین نرفتن، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به قالیشویی معتبر بسپارید. بخاطر اینکه اگر طبق دستورالعمل، از نظر زمان و مقدار غلظت در استفاده از محلول وایتکس رعایت نگردد، باعث از بین رفتن تار و پود و کاهش عمر فرش می‌شود. اما در اصل وایتکس بهترین پاک کننده جهت شستشوی فرش‌های سفید و فرش‌های ماشینی با زمینه سفید است.

آیا در قالیشویی مشهد از وایتکس برای شستشوی فرش استفاده می‌شود؟

قالیشوییی غرب، بهترین قالیشویی در مشهد، که از دستگاه‌های مدرن و مکانیزه و همچنین در انتخاب نوع مواد شوینده با کیفیت از مهارت زیادی برخوردار می‌باشد. بنابراین نوع و کیفیت خدمات متفاوت هستند. پرسنل غرب برای از بین بردن لکه‌های فرش ماشینی از کلهر استفاده می‌کنند تا به ریشه‌های فرش آسیبی وارد نشود. و همچنین برای سفید کردن ریشه‌های فرش از هیپوکلریت سدیم استفاده می‌کنند.

کلام آخر

قالیشویی مشهد از بهترین محلول‌های استاندارد که دارای ۱۳ آنزیم قوی جهت پاک کردن سخت‌ترین لکه‌ها می‌باشد استفاده میکند. بنابراین دیگر نیازی به وایتکس جهت پاک کردن لکه‌ها نیست. همچنین فرش را بسیار براق می‌کند و مانند روز اول به شما تحویل داده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =