چگونه محتوای مناسب تولید کنیم؟

زمانی که استراتژی بازاریابی محتوایی خود را انجام دادید، زمان آن است که شروع به تولید محتوا کنید. در زیر برخی سوالات وجود دارد که باید آن ها را جواب دهید.

 چگونه و در چه مورد باید بنویسم؟

هر بازاریابی ممکن است این سوال را از خود بپرسد. احتمالا شما پست های زیادی در مورد بازاریابی محتوایی خوانده اید. بازاریابی محتوایی یک راه عالی برای نشان دادن خدمات و محصولات و شرکتتان به افراد مختلف است. همچنین یک راه عالی برای جذب مشتریان و حتی ساخت انجمن می باشد.

از کجا شروع کنید؟

بر اساس گزارش موسسه بازاریابی محتوایی، ۷۰ درصد از بازاریابان b2b  می گویند که در سال جاری، نسبت به سال قبل مطالب بیشتری در اختیار آنها قرار دارد.

در حالی که تقریبا هر کسب وکار کوچک و هر کسب و کار استارت آپی، ارزش بازاریابی محتوایی را به خوبی درک می کند، ولی رقبای شما نیز دائما در حال به روزرسانی مطالب خود هستند.

استراتژی بازاریابی محتوایی، مانند یک نقشه است که نه تنها به شما می گوید که چه می خواهید ایجاد کنید بلکه چگونه می خواهید آن را ایجاد کنید و در نهایت باعث  جذب خوانندگان و تبدیل آنها به مشتریان شود.

هر بخش از بازاریابی محتوایی دارای پتانسیل های منحصر به فرد و جرئیات است. بنابراین اجازه دهید نگاهی به هر بخش از آن داشته باشیم.

اهداف بازاریابی محتوایی خود را بگوئید

در ابتدا باید هدف گذاری کنید و اهداف بازاریابی های محتوایی خود را بگوئید. قبل از اینکه بگوئید که چه کاری می خواهید انجام دهید، ابتدا بگوئید که چرا می خواهید آن را انجام دهید؟  بازاریابی محتوایی همیشه با یک هدف ایجاد می شود. چگونه می خواهید موفقیت کمپین خود را اندازه گیری کنید؟

مخاطبان خود را بشناسید

زمانی که دقیقا مشخص کردید که اهدافتان از تولید محتوا چیست و چرا می خواهید آن را انجام دهید، گام بعدی در ایجاد بازاریابی محتوایی این است که دقیقا بدانید چه کسی قصد دیدن ، شنیدن ویا تماشای محتوای شما را دارد.

محتوای موثر با لیستی از موضوعاتی که می خواهید شخصا بنویسید و یا در مورد آن صحبت کنید، تولید  نمی شود بلکه محتوای موثر با درک اینکه مخاطبان شما چه می خواهند به وجود می آید.

تنها راهی که محتوای شما با مخاطبانتان به خوبی ارتباط برقرار کند تا مخاطبانتان از آن لذت ببرند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند این است که مخاطبان خود را به خوب بشناسید.

اولین گام این است که مخاطبان خود را از لحاظ جمعیت شناختی و روانشناسی به خوبی درک کنید. جمعیت شناسی یکسری از صفات کمی است که می توانید آنها را اندازه گیری کنید مانند، سن ، جنسیت، محل زندگی، عنوان شغلی و غیره.  مثلا ممکن است بخواهید بازاریابی محتوایی را با مدیران ۳۰ تا ۴۰ ساله  داشته باشید و یا مخاطبان شما ۲۰ نفر از دانشجویان یک کالج باشند.

از رسانه های اجتماعی  برای تبلیغ محتوای خود استفاده کنید

این روز ها با افزایش رو به رشد رسانه های اجتماعی ،جدا کردن رسانه های اجتماعی از تبلیغات بازاریابی اینترنتی غیر ممکن است. رسانه های اجتماعی تبدیل به  بخش جدایی ناپذیر از زندگی هر فردی شده است.

منبع دارکوب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =