چگونه می توان به نمره آزمون PTE اعتراض کرد؟

ممکن است برای همه ما یکبار پیش آمده باشد که پس از اعلام نتایج آزمون از نمره خود راضی نبوده و قصد اعتراض به نمره داشته باشیم. آزمون PTE هم مانند دیگر آزمون ها برای شرکت کنندگان حق اعتراض به نمره داده و شما چنانچه از نمره خود راضی نیستید و احساس می کنید که نمره بهتری باید می گرفتید می توانید به آن اعتراض نمایید. در ادامه این مطلب به شما نحوه اعتراض به نمره آرمون PTE را توضیح خواهیم داد.

اعتراض به نمره آزمون PTE

اگر شما به نمره خود اعتراض کنید تنها بخش های رایتینگ و اسپیکینگ مجددا تصحیح خواهند شد چرا که در بخش های دیگر هیچ امکان اشتباه در تصحیح وجود ندارد. لازم است بدانید در بخش های رایتینگ و اسپکینگ هم که مجددا نصحیح می شوند تنها پاسخ هایی که تک عبارتی نیستند مورد بررسی و تجدیدنظر قرار می گیرند.

نکاتی برای اعتراص به نمره آزمون PTE

  1. تنها اجازه اعتراض به آخرین آزمون PTE که در آن شرکت کرده اید را خواهید داشت و نمی توانید به نمره آزمون های قبلی اعتراض کنید.
  2. اگر که قصد دارید تا نمره و کارنامه خود را برای مرکزی ارسال کنید باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید که روند اعتراض ممکن است کمی زمان بر باشد و احتمال دریافت نتیجه نهایی تا تاریخ مد نظر شما انجام نشود پس در برنامه ریزی خود دقت کنید.
  3. افرادی که درخواست ریپورت رایگان برای ۴ دانشگاه را داده باشند، حق اعتراض به نمره را ندارند.
  4. در صورتی که نمره شما هیچ تغییری نکند هزینه­ هایی که برای بررسی مجدد پرداخت کرده ­اید بازگردانده نمی شوند.
  5. در زمان پر کردن فرم یا یکی از مهارت‌ها یا هر دوی آن‌ها را باید علامت بزنید و پس از ارسال فرم، دیگر این امکان برای شما وجود نخواهد داشت و تنها یکبار می توانید اعتراض کنید.
  6. پس از اعلام نتایج، شما تا ۱۴ روز بعد از گزارش نمره می توانید اعتراض خود را ثبت کنید. چراکه بعد از این مدت اعتراض شما غیر قابل قبول خواهد بود.
  7. در صورت تغییر نمره، نمره جدید در بخش View Order در اکانت شما، قابل مشاهده خواهد بود.

امیدواریم این مقاله برای شما دوستان عزیز کاربردی بوده باشد. همچنین شما می توانید پیش از شرکت در آزمون، در کلاس های تدریس خصوصی پی تی ای موسسه مای پی تی ای شرکت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =