چگونه کپک روی آجر را از بین ببریم؟

یکی از عواملی که باعث پوسیدگی مواد آلی و مرده می شود، کپک سفید است. مشکل برای صاحبان خانه زمانی است که روی آجر فرود می آید و شروع به خوردن آجر و ملات می کند. همیشه صدها هاگ کپک سفید در اطراف خانه پرسه می زنند یا بهتر است بگوییم در اطراف خانه شناور هستند، اما به دلیل رطوبت فقط روی دیوارهای آجری خانه شما می نشینند.

سایر دلایل احتمالی می تواند عدم گردش هوا و عدم حذف منظم قالب از آجرها باشد. نوع رشد کپک نسبتاً بی ضرر است. با این حال، می تواند یک مزاحم باشد، مگر اینکه آجرها را به طور منظم تمیز کنید. اگر نتوانید آن را بردارید، آجرها در نهایت ممکن است آسیب ببینند.

وقتی کپک در هر جایی ظاهر می‌شود و دیدن آن روی آجر شما می‌تواند خسته‌کننده باشد، هرگز جالب نیست، زیرا کپک آنزیم‌های گوارشی تولید می‌کند که بدون توجه به مواد، سطحی را که به آن متصل است می‌خورد.

این باعث آسیب ساختاری می شود که می تواند خانه آجری قوی شما را تضعیف کند، به علاوه لمس یا بلع اسپورهای کپک می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند آسم، حالت تهوع، بثورات پوستی یا علائم دیگر شود. به همه این دلایل، شما می خواهید کپک را به محض ظاهر شدن از روی آجر خود پاک کنید. خبر خوب: این یک فرآیند نسبتاً آسان است. فقط دستورالعمل های گام به گام ما را دنبال کنید و خانه آجری شما در کمترین زمان بدون قالب می شود.

مرحله ۱: منبع رطوبت را پیدا کنید

آب نشسته محل پرورش کپک است، به همین دلیل مهم است که اولین قدم شما قبل از تمیز کردن قالب موجود، یافتن منبع آب باشد، در غیر این صورت، دوباره باز خواهد گشت. در اینجا برخی از رایج ترین مکان هایی که باید از نظر احتباس آب و رطوبت بررسی کنید، آورده شده است.

زیرزمین: زیرزمین خود را از نظر نشتی که ممکن است به آجر برسد بررسی کنید و تعمیرات لازم را برای آب بندی آن ها انجام دهید.

دیوارها/پنجره ها: در صورت وجود نشتی در پنجره ها یا دیوارها، می توانید از نوار آب و هوا و درزبندی برای آب بندی آنها استفاده کنید. یکی از علائم رایج نشتی پنجره ها، تراکم پنجره است. اگر متوجه شدید، ممکن است برای جلوگیری از هر گونه مشکل بیشتر، شیشه های عایق یا پنجره های طوفانی را نصب کنید.    ناودان‌ها: حتماً ناودان‌ها و ناودان‌ها را تمیز نگه دارید و آب را از خانه دور کنید تا از نشتی فونداسیون جلوگیری شود

سقف: اتاق زیر شیروانی خود را برای نشتی احتمالی سقف بررسی کنید و آنها را تعمیر کنید

حمام ها در نزدیکی دیوار بیرونی: اگر حمامی دارید که در نزدیکی دیوار قرار دارد که در آن قالب روی آجر ظاهر می شود، فن های حمام را نصب کنید که هوای بیرون را دارند و چند دقیقه بعد از دوش گرفتن آن ها را اجرا کنید

لوله کشی: لوله های لوله کشی خود را از نظر نشتی بررسی کرده و عایق بندی کنید.

تهویه مطبوع و کانال کشی: اگر کانال شما دارای رطوبت و تراکم بیش از حد است که عایق خیس می شود، باید عایق را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین باید مطمئن شوید که زهکشی ها مسدود نشده اند و مطمئن شوید که همه چیز همانطور که باید تخلیه می شود. مطمئن شوید که فیلتر هوای خود را به طور منظم، هر ۱ تا ۳ ماه یکبار تعویض کنید

دودکش: اگر دودکش آجری دارید، آن را از نظر وجود ترک یا زباله‌هایی که می‌توانند سایه ایجاد کنند و از تبخیر آب جلوگیری کرده و رشد کپک‌ها را تشویق کنند، بررسی کنید.

زیر خانه: اگر زیرزمین ندارید، فضای خزنده زیر خانه خود را برای رطوبت اضافی بررسی کنید. برای کاهش رطوبت، پلاستیک سیاه را روی زمین قرار دهید.

وسایل گازسوز: اطمینان حاصل کنید که بخاری‌های گازی و نفت سفید و شومینه‌ها به‌طور مناسب به بیرون تهویه می‌شوند تا میزان رطوبت موجود در هوا کاهش یابد.

مرحله ۲: اقداماتی را برای تمیز کردن ایمن انجام دهید استنشاق یا لمس کپک خطرناک است، بنابراین زمانی که در حال آماده شدن برای تمیز کردن آن هستید، اقدامات احتیاطی لازم را برای حفظ سلامت خود و سلامت خود انجام دهید. از عینک ایمنی، دستکش لاستیکی و ماسک استفاده کنید تا از تماس آن با پوست یا ریه های خود جلوگیری کنید.

مرحله سوم: از سرکه استفاده کنید به جای استفاده از درمان کلاسیک کپک‌کش کلر، سفید کننده و آب – که فقط کپک را می‌کشد و هاگ‌های کپک مرده را نیز از بین نمی‌برد – می‌خواهید از سرکه رقیق‌نشده استفاده کنید. شما می خواهید مقداری را در یک بطری اسپری بریزید و ناحیه آلوده را اسپری کنید. اجازه دهید سرکه حدود ۵ دقیقه بماند سپس با استفاده از یک برس سفت آن را بشویید. سپس سرکه را با آب داغ بشویید و دوباره محل را اسپری کنید. این بار، نیازی به شستشوی سرکه ندارید. آن را بگذارید تا به آجر نفوذ کند و قالب داخل آن را بکشد. محصولاتی در خانه و فروشگاه سخت افزار محلی شما موجود است که در از بین بردن کپک نیز موثر هستند. مهم نیست که از چه چیزی استفاده می کنید، مطمئن شوید که آجر را در زمانی که رطوبت کم است و حداقل یک روز پس از استفاده از محصول شوینده احتمال بارندگی وجود ندارد، تمیز می کنید و این فرصت را می دهد که به طور کامل ته نشین شود. اگر همچنان در خلاص شدن از شر قالب یا یافتن منبع آب مشکل دارید، باید با یک متخصص مشورت کنید تا به شما در رفع مشکل کمک کند. این مراحل برای انواع آجر نما نسوز از جمله آجر انگلیسی نسوز و آجر شاموتی کاربرد دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پانزده =