چگونه گربه های خود را سرگرم کنیم؟

همه ما دوست داریم حیوانات خانگی ما سالم و شاد باشند. وقتی صحبت از گربه های داخل منزل می شود، برای آنها مهم است که تحریکات ذهنی و جسمی کافی را از طریق مواردی مانند زمان بازی اختصاصی با صاحب خود به طور منظم دریافت کنند. در اینجا ما چند راهکار را ذکر کرده ایم که همه صاحبان گربه می توانند برای شاد نگه داشتن و تحریک گربه در محیط خانه خود استفاده کنند تا از عدم تحرک گربه جلوگیری کند.

زمان صحبت کردن گربه

اگر یک لیست از تعاملاتی بین خود و گربه بنویسید، صحبت کردن با گربه در بالای این لیست قرار می گیرد. اگرچه به نظر بازی نمی رسد، اما برای گربه شما واقعاً معنی دار است. برای گربه هایی که دوست ندارند لمس شوند، این مهم تر است و به ایجاد اعتماد بین گربه و صاحب آنها کمک می کند. برای صحبت با گربه خود، در یک مسافت معمول که هنگام صحبت با یک دوست استفاده می کنید پایین بیایید. مهم نیست که چه چیزی گفته می شود، فقط آرام و با لحنی بلند صحبت کنید و اغلب نام گربه خود را بگویید. آرام باشید و خیره نشوید زیرا این باعث می شود گربه احساس چالش کند. به خصوص پس از چشمک زدن گربه، به آرامی پلک بزنید. پلک زدن یک گربه نشانگر این است که آنها احساس آرامش می کنند، زیرا آنها دیگر نیازی به مراقبت مداوم از آنچه شما انجام می دهید احساس نمی کنند. چشمک زدن شما در پاسخ راهی است که شما نشان می دهید احساس آرامش دارید.

برای خانوارهایی که بیش از یک گربه دارند ، مطمئن شوید که چند دقیقه مکالمه هر یک از گربه ها با شما دارند.

 

تعقیب بازی کنید

گربه ها دوست دارند به عنوان نوعی بازی تعقیب شوند. غالباً گربه ای در انتهای راهرو ایستاده و در حالی که چند قدم فاصله دارد به شما نگاه می کند. این نشانه ای است که آنها دوست دارند تحت تعقیب قرار بگیرند. اگر گربه ها از میزان نزدیک بودن به تعقیب خود ناراضی نباشند یا اگر آنها به اندازه کافی رضایت دارند، به طور کلی با ایجاد صدا به شما اطلاع می دهند. مهم است که هنگام بازی این دم گربه شما همیشه بالا باشد، این بدان معنی است که او اوقات خوبی را سپری می کند. اگر دم آنها پایین باشد، می تواند نشانه این باشد که آنها از ترس می دوند.

 

اسباب بازی ها را به طور منظم عوض کنید

درست مثل انسان ، گربه ها نیز به تنوع نیاز دارند ، بنابراین تعویض اسباب بازی هایی که با آنها بازی می کنند، برای علاقه مندی آنها مهم است. گرچه اسباب بازی های مخصوص گربه مانند گرزهای پر ، موش های مخصوص اسباب بازی و توپ هایی که صداهایی ایجاد می کنند، برای گربه ها عالی هستند؛ اما توپ های کاموا و کاغذهای مچاله شده نیز بسیار مناسب هستند.

 

یک ایده خوب این است که اسباب بازی های آنها را تغییر دهید و همیشه پس از اتمام زمان بازی آنها را کنار بگذارید. اگر گربه شما به تمام اسباب بازی هایش دسترسی مداوم داشته باشد، از آنها حوصله اش سر خواهد رفت. همیشه به یاد داشته باشید که پس از اتمام زمان بازی آنها را جمع کنید تا برای حیوان خانگی محبوب شما خطری ایجاد نکنند.

 

رفتن و آوردن

گربه ها از بازی هایی که بروند و چیزی بیاورند، به همان شیوه سگ لذت می برند. یک اسباب بازی را می توانید به سمت دیگر اتاق بیندازید، چیزی به اندازه کافی کوچک است که گربه شما بتواند آن را در دهان خود حمل کند. هنگامی که گربه شما برای گرفتن اسباب بازی دوید، آنها را تشویق کنید تا آن را به شما بازگردانند زیرا این عمل ممکن است به طور طبیعی انجام نشود. تقویت رفتار با استفاده از خوراکی های سالم و نوازش کردن، اطمینان حاصل خواهید کرد که گربه شما به اندازه سایر سگ ها از بازی گرفتن لذت می برد.

 

بازی ها برای گربه ها اکنون در تبلت شما موجود است

آیا می دانید اکنون برنامه هایی در تبلت برای گربه ها وجود دارد؟ در حالی که این بازی ها برای دادن یک تمرین بدنی به گربه شما چندان مناسب نیستند و فقط باید در بعضی مواقع استفاده شوند، موش های در حال حرکت، ماهی و سایر مخلوط های روی صفحه مطمئناً کنجکاوی گربه شما را برمی انگیزد.

 

بازی نور

گربه ها عاشق بازی با بازتاب نور هستند. گرفتن نور با استفاده از سی دی، ساعت یا سطح بازتابنده دیگر و سپس نور را روی دیوار یا زمین بازتاب دهید، یک روش عالی برای هیجان زدگی گربه شما است. با این حال ، برای استفاده از اشاره گرهای لیزر مواظب باشید زیرا آنها می توانند به چشم گربه شما آسیب برسانند.

این خیلی مهم است که بازی نور تنها زمان بازی شما با گربه نیست. برای آنها بسیار ناامیدکننده است که سعی کنند چیزی را بگیرند و هرگز نتوانند چنین کاری کنند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید زمان بازی خود را در روز تمام کنید، از چیزی استفاده کنید که آنها می توانند بگیرند.

 

مکانهایی را برای پنهان شدن گربه خود ایجاد کنید

گربه ها به عنوان شکارچیان دوست دارند خود را پنهان کنند و به طعمه خود بپردند. با انداختن پارچه روی میز قهوه خود، خرید تونل بازی یا حتی فقط با استفاده از یک جعبه مقوایی، جایی برای پنهان کردن به گربه خود بدهید. توجه گربه خود را با آویختن یک اسباب بازی در ورودی مخفیگاه مورد علاقه خود جلب کنید و تلاش کنید تا او را برای گرفتن اسباب بازی بچرخاند.

 

اقامت سرگرم کننده در خانه گربه ها

اگر گربه شما زمان زیادی را در خانه به تنهایی سپری می کند، برخی از وسایل را برای آنها اضافه کنید تا با آن مشغول باشند. پست خراشیده شده، یکی از موارد ضروری است. گربه ها خراشیدن را دوست دارند و ورزش بسیار خوبی برای آنها است. یک درخت گربه، ایده عالی دیگری است. گربه ها می خواهند به صورت عمودی حرکت کنند و اکتشاف کنند. دادن برخی از امتیازات مناسب برای گربه در خانه در نزدیکی پنجره ها به آنها امکان می دهد مکانی امن برای نشستن و آرامش داشته باشند در حالی که بیرون از منزل را تماشا می کنند.

چند بار در روز حدود ۱۰-۱۵ دقیقه بازی با گربه نه تنها گربه را خوشحال و سالم نگه می دارد، بلکه رابطه ای را که با گربه خود دارید تقویت می کند.

تشویقی گربه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.