چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم؟

روش های مختلفی برای اتصال گوشی به تلویزیون بسته به نوع گوشی و تلویزیون شما وجود دارد. در اینجا چند روش رایج وجود دارد:

کابل HDMI:

اگر هر دو گوشی و تلویزیون شما دارای پورت HDMI هستند، می توانید آنها را با استفاده از کابل HDMI متصل کنید. شما به یک کابل با کانکتور HDMI در یک طرف و درگاهی که مطابق با پورت شارژ گوشی شما باشد، نیاز دارید. کافی است یک سر کابل را به تلفن خود و سر دیگر را به تلویزیون خود وصل کنید و تلویزیون خود را به ورودی HDMI صحیح تغییر دهید.

انعکاس بی سیم صفحه نمایش:

بسیاری از تلویزیون های جدیدتر از انعکاس بی سیم صفحه نمایش پشتیبانی می کنند که به شما امکان می دهد بدون استفاده از کابل صفحه نمایش تلفن خود را روی تلویزیون خود منعکس کنید. برای استفاده از این روش، مطمئن شوید که هم تلفن و هم تلویزیون شما از استاندارد انعکاس صفحه نمایش یکسانی (مانند MIRACAST یا CHROMECAST) پشتیبانی می‌کنند و دستورالعمل‌ها را برای اتصال آنها دنبال کنید.

دستگاه پخش جریانی:

اگر تلویزیون شما از انعکاس صفحه پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید از دستگاه پخش جریانی مانند GOOGLE CHROMECAST یا AMAZON FIRE TV برای اتصال تلفن خود به تلویزیون خود استفاده کنید. این دستگاه ها به پورت HDMI تلویزیون شما متصل می شوند و به شما امکان می دهند محتوا را از تلفن (یا سایر دستگاه ها) به تلویزیون خود پخش کنید.

کابل USB:

اگر تلفن شما دارای پورت USB-C یا LIGHTNING است، ممکن است بتوانید آن را با استفاده از کابل USB به تلویزیون خود متصل کنید. این به شما امکان می دهد گوشی خود را در حین اتصال شارژ کنید و همچنین می توانید فایل ها را به تلویزیون خود انتقال دهید. با این حال، همه تلویزیون ها از این روش اتصال پشتیبانی نمی کنند، بنابراین دفترچه راهنمای تلویزیون خود را بررسی کنید تا ببینید آیا این یک گزینه است.

شایان ذکر است که مراحل دقیقی که برای اتصال تلفن خود به تلویزیون باید انجام دهید بسته به دستگاه خاصی که استفاده می کنید متفاوت است. راهنمای تلفن و تلویزیون خود را برای دستورالعمل های خاص بررسی کنید یا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت سازنده مراجعه کنید.

نحوه ی اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون

بسته به نوع گوشی و نوع تلویزیون، چند راه مختلف برای اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ وجود دارد. در اینجا چند روش رایج وجود دارد:

شما میتوانید جهت عیب یابی بروز هرگونه مشکل تخصصی در حین کار با تلویزیون سامسونگ با مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ استاد تی وی در منزل تماس بگیرید و کارشناسان ما به سوی شما اعزام خواهند شد

استفاده از کابل HDMI:

اگر تلفن شما از خروجی HDMI پشتیبانی می کند، می توانید آن را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون خود متصل کنید. راهنمای کاربر تلفن خود را بررسی کنید یا به صورت آنلاین نگاه کنید تا ببینید آیا تلفن شما از خروجی HDMI پشتیبانی می کند یا خیر. هنگامی که کابل را دریافت کردید، به سادگی یک سر آن را به تلفن خود و سر دیگر را به درگاه HDMI موجود در تلویزیون خود وصل کنید. مطمئن شوید که تلویزیون شما روی ورودی صحیح تنظیم شده است.

استفاده از اتصال بی سیم:

اگر تلویزیون شما از انعکاس یا ارسال بی سیم صفحه پشتیبانی می کند، می توانید تلفن خود را به صورت بی سیم وصل کنید. مطمئن شوید که تلفن و تلویزیون شما هر دو به یک شبکه WI-FI متصل هستند، سپس به تنظیمات تلفن خود بروید و به دنبال گزینه ای برای ارسال محتوا یا بازتاب صفحه خود باشید. تلویزیون خود را از لیست دستگاه های موجود انتخاب کنید و صفحه گوشی شما باید روی تلویزیون ظاهر شود.

استفاده از SAMSUNG SMART VIEW

: SAMSUNG SMART VIEW برنامه ای است که به شما امکان می دهد گوشی خود را به تلویزیون سامسونگ خود متصل کنید. مطمئن شوید که تلفن و تلویزیون شما به یک شبکه WI-FI متصل هستند، سپس برنامه SAMSUNG SMART VIEW را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید. برنامه را باز کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا به تلویزیون خود متصل شوید.

استفاده از کابل USB:

اگر تلفن شما دارای پورت USB-C و تلویزیون شما دارای پورت USB است، می توانید گوشی خود را با استفاده از کابل USB به تلویزیون خود متصل کنید. کافی است یک سر کابل را به تلفن و سر دیگر آن را به پورت USB تلویزیون خود وصل کنید. مطمئن شوید که تلویزیون شما روی ورودی صحیح تنظیم شده است.

 

توجه به این نکته ضروری است که همه تلویزیون های سامسونگ از همه این روش ها پشتیبانی نمی کنند و همه گوشی ها از خروجی HDMI یا انعکاس بی سیم صفحه نمایش پشتیبانی نمی کنند. راهنمای کاربر تلویزیون خود را بررسی کنید یا برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اتصال مدل تلفن خاص خود به تلویزیون خود به صورت آنلاین جستجو کنید

نحوه ی اتصال تبلت سامسونگ به تلویزیون

بسته به مدل تبلت و قابلیت های تلویزیون، چند راه برای اتصال تبلت سامسونگ به تلویزیون وجود دارد. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

کابل HDMI:

اگر تلویزیون شما دارای پورت HDMI است، می توانید تبلت سامسونگ خود را با استفاده از کابل HDMI به آن متصل کنید. شما به یک آداپتور USB-C به HDMI یا یک آداپتور HDMI سامسونگ (بسته به پورت تبلت خود) نیاز دارید و سپس کابل HDMI را به آداپتور و تلویزیون وصل کنید.

SAMSUNG SMART VIEW:

اگر تبلت و تلویزیون سامسونگ شما هر دو از SAMSUNG SMART VIEW پشتیبانی می کنند، می توانید از این ویژگی برای اتصال بی سیم استفاده کنید. در رایانه لوحی خود به SETTINGS > CONNECTIONS > SCREEN MIRRORING بروید و SCREEN MIRRORING را روشن کنید. سپس در تلویزیون خود به برنامه SMART VIEW بروید و تبلت خود را از لیست دستگاه های موجود انتخاب کنید.

CHROMECAST:

اگر دستگاه CHROMECAST به تلویزیون وصل شده‌اید، می‌توانید از آن برای بازتاب صفحه تبلت سامسونگ خود استفاده کنید. برنامه GOOGLE HOME را روی رایانه لوحی خود نصب کنید، CHROMECAST خود را راه اندازی کنید و سپس صفحه نمایش خود را به تلویزیون خود ارسال کنید.

 

MIRACAST:

برخی از تبلت های سامسونگ از MIRACAST پشتیبانی می کنند، یک فناوری نمایشگر بی سیم که به شما امکان می دهد صفحه تبلت خود را به تلویزیون منعکس کنید. در تنظیمات بررسی کنید که آیا تبلت شما از MIRACAST پشتیبانی می کند یا خیر، و اگر چنین است، آن را فعال کرده و به تلویزیون خود وصل کنید.

 

به طور کلی، روشی که انتخاب می کنید به مدل های خاص تبلت و تلویزیون سامسونگ و همچنین ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.