چگونه Metaverse می تواند یک تغییر دهنده بازی در صنعت بازی های مجازی باشد؟

اولین بازی Metaverse که از فناوری واقعیت مجازی استفاده کرد، شور و هیجانی را در صنعت بازی ایجاد کرد و تبدیل به موضوع بحث در بین گیمرها شد. بر اساس مطالعات اخیر، بیش از ۵۲ درصد از گیمرها در ایالات متحده معتقدند که Metaverse می تواند صنعت بازی را متحول کند.

متاورس چیست
بر اساس آخرین گزارش‌های صنعت، انتظار می‌رود بازار جهانی متاورس تا سال ۲۰۲۹ به ۱۵۲۷.۵۵ میلیارد دلار برسد، از ۱۰۰.۲۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲، با CAGR 47.6%. این رشد به پذیرش فزاینده بازی‌های ویدیویی آنلاین بر اساس روندها و فناوری‌های AR/VR کمک می‌کند.
پلتفرم های بازی واقعیت مجازی با استفاده از تصاویر سه بعدی، هدست های واقعیت مجازی، نمایشگرهای تمام صفحه و اتاق هایی با ویژگی های حسی مانند بوها و حس های لامسه، توهم یک تجربه واقعی را ایجاد می کنند. پلتفرم‌ها پارادایم صنعت بازی را دوباره اختراع کردند و به دلیل تجربه مجازی بی‌عیب و شگفت‌انگیز، به آن کمک کردند تا در بین گیمرها جذابیت زیادی پیدا کند.
دیدن این که چگونه Metaverse فضای سایبری بازی ها را با ارائه محیط های فراگیر به یک پلتفرم سه بعدی جذاب و تعاملی تبدیل می کند شگفت انگیز است. اگر به بازی های متاورس علاقه مند هستید، این مقاله همه چیز را در مورد بازی متاورس و پیامدهای آن برای صنعت بازی توضیح می دهد تا بدانید که چگونه بازی های متاورس را برای تجارت خود ایجاد کنید.

یک بازی مجازی قبل و بعد از Metaverse

در ابتدا، بازی های نسل اول تعامل کمتری داشتند و اجازه کنترل ضربه کمتری را می دادند. علاوه بر این، بازی های نسل دوم امکان انجام بازی های مجازی با تعهد مالی و بدون تعهد مالی را فراهم کردند و در نتیجه تعامل بهتری داشتند.

پس از آن، دنیای بازی‌های مجازی عمدتاً مبتنی بر بازی‌های مبتنی بر بلاک چین است که بازی‌های چند نفره مهم هستند. با این حال، بلاک چین بعداً پارادایم بازی را با NFT و ارزهای دیجیتال تغییر داد.
در حال حاضر، اکوسیستم های مجازی مبتنی بر Metaverse جدیدترین پیشرفت در صنعت بازی هستند که بازیکنان را به تجربه محیط های سطح بعدی سوق می دهد. Metaverse صنعت بازی می تواند متمرکز یا غیرمتمرکز باشد، اگرچه شرکت های بازی بیشتر بر روی پروژه های غیرمتمرکز تمرکز می کنند زیرا آینده رمزگشایی می شود.

همچنین یک واقعیت بازی جدید به نام بازی Web 3.0 ایجاد کرد که به بازیکنان اجازه می دهد شخصیت ها را از یک تجربه بازی به تجربه دیگر منتقل کنند. این مدل در پلتفرم بازی مجازی به مدل «بازی برای کسب درآمد» نیز معروف است.
تاثیر متاورس بر روی بازی های مجازی چیست؟ بیایید یک نگاهی بیندازیم:

متاورس چگونه بر پلتفرم بازی های مجازی تاثیر می گذارد؟

بر اساس مطالعه ای که توسط Ernst & Young انجام شده است، ۹۷ درصد از مدیران معتقدند که صنعت بازی مرکز توسعه Metaverse است و ۴۸ درصد از مدیران می گویند که Metaverse مدل های کسب و کار شرکت های بازی مجازی را تغییر خواهد داد و درآمد را افزایش می دهد. این به برندها فرصت های جدیدی برای ایجاد روابط با مشتریان خود می دهد.

چگونه از متاورس در بازی استفاده می کنید؟
Metaverse یک دنیای مجازی است که مشتریان جهانی را به یک پلتفرم دیجیتال مشترک برای تعامل و شبکه های اجتماعی متصل می کند. شرکت هایی که به دنبال سرمایه گذاری در بازی Metaverse هستند از فناوری های مدرن از جمله بازسازی سه بعدی، واقعیت افزوده، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بلاک چین برای توسعه نسخه های قوی و مطمئن برنامه های بازی Metaverse استفاده می کنند.

Metaverse این توانایی را دارد که کاربران را با ایجاد تصور و محیطی که واقعاً در دنیای واقعی وارد آن شده اند جذب کند. محیط یا فضای سه بعدی را برای آنها فراهم می کند که در آن با عناصر اطراف خود تعامل نزدیک دارند.
علاوه بر این، Metaverse همچنین یک تجربه همه جانبه خارج از این جهان را ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند با تجارت NFT و بازی های زنده به مطالعه، ارتباط، کار، کسب درآمد و حتی شرکت در جلسات و کنسرت ها بپردازند.

بازی Metaverse یک اکوسیستم وسیع است که می خواهد دید تجربیات واقعی را زنده کند. اپلیکیشن‌های Metaverse در حال تعریف مجدد آینده تعاملات آنلاین، مالکیت محتوا و حتی تجارت واقعی هستند.

نمونه ای از یک پلتفرم بازی مجازی سه بعدی Cens World، که به عنوان “بازی جهان باز قرن بعدی Metaverse” راه اندازی شد، به بازیکنان کمک می کند داستان های خود را بسازند و به شخصیت های خود شخصیت ببخشند.
این نمونه‌ای در زمان واقعی از ارائه تجربه‌های بازی اجتناب‌ناپذیر است که توسط فناوری مدرن پشتیبانی می‌شود.

زمین متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.