چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا

چنانچه به هر دلیلی تمایل دارید به کشور ایتالیا سفر کنید، اولین گامی که می بایست بردارید دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزا می باشد. بعد از آن که موفق به گرفتن وقت سفارت ایتالیا شدید باید در تاریخ و زمانی که مشخص گریده است برای مصاحبه حضوری، انگشت نگاری و ارائه مدارک لازم مراجعه نمایید.در نظر داشته باشید معمولا فرآیند دریافت وقت سفارت ایتالیا یک تا دو ماه زمان می برد، در نتیجه اگر واقعا تصمیم دارید به این کشور سفر کنید همین الان اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت سفارت ایتالیا به سایت ما مراجعه نمایید.

فرآیند اخذ وقت سفارت ایتالیا

امروزه با توجه به شرایط جدید که در کشور ما ایجاد شده است اغلب مردم تمایل پیدا کرده اند به کشور های دیگر مهاجرت کنند. یکی از این کشور ها که متقاضایان زیادی دارد ایتالیا می باشد. برای همین منظور ما قصد داریم در این نوشته اطلاعات مختصری را در رابطه با چگونگی مهاجرت به این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. روند دریافت وقت سفارت ایتالیا معمولا به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود، از همین رو می توانید برای دریافت وقت سفارت ایتالیا به سایت ما مراجعه نمایید و اطلاعات لازم برای رزرو وقت را دریافت نمایید. فراموش نکنید، فرمی که ارائه می شود را باید با دقت تمام و کم ترین اشتباه تکمیل نمایید، این فرم شامل مشخصاتی چون نام و نام خانوادگی، شماره تماس، شماره شناسنامه و … می باشد تا برای شما یک وقت برای سفارت تعیین شود، معمولا سفارت ایتالیا برای اطمینان از عدم هر گونه سوئ استفاده سخت گیری هایی اعمال می کند و هیچگونه استثنایی هم قائل نمی شود. به دلیل این که سیستم وقت سفارت بدون هماهنگی و به صورت اتفاقی انجام می شود، پیشنهاد می کنم برای جلوگیری از خطا، راحت تر شدن کار و صرفه جوئی در زمان این امر را به کارشناسان ماهر و با تجربه واگذار کنید. بعد از برقراری تماس با کارشناسان سایت مربوطه و مراجعه حضوری مدارک لازم را ارائه داده و بعد از گذشت زمان معمولا بین یک تا دو ماه زمان مصاحبه برای شما تعیین می گردد.

مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا

شاید جالب باشد بخوانید :
  1. کپی از اولین صفحه پاسپورت
  2. شماره تلفن ثابت و همراه برای پیگیری روند کار و فرستادن کد ثبت نامی

نکات قابل توجه در رابطه با دریافت وقت سفارت ایتالیا

  • ساعت کاری سفارت ایتالیا از یکشنبه الی پنجشنبه ساعات ۸ تا ۲عصر می باشد.
  • مدت زمان لازم برای پاسخ به درخواست ویزا حداقل ۱۵ روز کاری می باشد.
  • تحت هیچ شرایطی نباید بدون دریافت وقت سفارت ایتالیا به سفارت خانه مراجعه نمایید.
  • حتما پیش از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی از ساعات کاری سفارت مطمئن شوید.
  • در روز های تعطیل مانند ایام عید و روزهای عاشورا تاسوا سفارت نعطیل می باشد.

مراجعه به سفارت

بعد از تعیین وقت سفارت ایتالیا متقاضیان ویزا می بایست در زمان تعیین شده به سفارت خانه مراجعه نمایند و مدارک لازم و مورد نیاز را ارائه دهند، آن ها باید برای مصاحبه و پیشبرد روند کار به افسر مربوطه مراجعه نمایند. فراموش نکنید این مصاحبه اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت و به نوعی برای شما سرنوشت ساز خواهد بود، زیرا افسر بر اساس مصاحبه صورت گرفته و مدارک ارائه شده به کمک قاضی تصمیم می گیرد که که فرد متقاضی صلاحیت لازم برای برای دریافت ویزا را دارد یا نه! از همین رو شما می توانید با در نظر گرفتن و رعایت برخی نکات شانس خود را برای دریافت ویزا بالا ببرید.این نکات شامل موارد زیر می باشد:

  1. سعی کنید با توجه کامل به سوالاتی که افسر از شما می پرسد گوش کنید و با کمال آرامش به همه آن ها پاسخ دهید، وارد حاشیه نشوید و سوالات را صادقانه و دقیق جواب دهید، حتی اگر افسر سوالی را چندین بار تکرار کرد در کمال خونسری پاسخ خود را مجددا تکرار کنید.
  2. مهم ترین موضوع در این مصاحبه ها ارائه مدارک و دلایل قابل قبول برای بازگشت شما می باشد، در نتیجه سعی کنید مدارک و دلایل قابل قبولی برای افسر ارائه کنید.
  3. همچنین سعی کنید مدارک ودلایل محکم و قابل قبولی را به افسر ارائه دهید که او مطمئن شود شما توانایی پرداخت برای هزینه های سفر را دارید. در پایان هدف خود را از سفر و محل اقامت و کاری که قصد دارید به آن بپردازید را به صورت کامل برای او شرح دهید.

پیشنهاد می کنم پیش از مراجعه به سفارت حتما با کارشناس ماهر و با تجربه ای مشورت کرده و از راهنمایی های لازم او بهره مند شوید، برای دریافت مشاوره جهت دریافت وقت سفارت ایتالیا می توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =