کاربرد انواع پکیج تصفیه فاضلاب

امروزه شاید وجود انواع فاضلاب های انسانی و صنعتی به یک تهدید جدی برای محیط زیست تبدیل شده باشد. اما با وجود پکیج های تصفیه فاضلاب مختلف ، راه حل مشکل فاضلاب نیز پیدا شده است. در گذشته عدم دسترسی به شبکه های فاضلاب و دوری از تصفیه خانه فاضلاب و یا تخلیه فاضلاب های سنگین باعث می شد تا فاضلاب کارخانه ها و صنایع و همچنین ویلا ها و کمپ ها یک مشکل اساسی برای محیط زیست باشد. اما حالا می توان واحد های تصفیه خانه ای کوچک را که با نام پکیج تصفیه فاضلاب شناخته می شوند در محل مورد نظر نصب کرد و پساب تصفیه شده را دوباره مورد استفاده قرار داد.
تنوع فاضلاب های خروجی از صنایع و منازل باعث شده که مهندسین محیط زیست برای هر نوع فاضلابی پکیج تصفیه فاضلاب خاصی را طراحی و تولید کنند. در این بین گروه صنعتی آب سازه کامل ترین لیست از انواع پکیج های تصفیه فاضلاب را با فرایند های مختلف و جنس بدنه گوناگون ارائه می کند.

پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

ویلا ها به دلیل دور بودن از مناطق شهری معمولا به سیستم شبکه فاضلاب متصل نیستند. وارد کردن مستقیم فاضلاب به چاه های جذبی باعث آلوده شدن منابع آبی و آسیب به محیط زیست می شود. جهت جلوگیری از بروز مشکلات مرتبط با تخلیه غیر استاندارد فاضلاب از پکیج تصفیه فاضلاب ویلا استفاده می شود. این پکیج ها معمولا در ظرفیت های پایین و با هدف استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری طراحی و ساخته می شوند. هم چنین اگر دبی فاضلاب ورودی کم باشد می توان از سپتیک تانک برای تصفیه مقدماتی فاضلاب استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی- بهداشتی

کاربرد این پکیج بسیار گسترده است. ساختمان ها، شهرک های مسکونی، شهر های کوچک، روستاها و کمپ های کارگری و اداری می توانند از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی استفاده کنند. این پکیج ها برای هر ظرفیتی از فاضلاب ورودی ساخته شده و میتوانند فاضلاب را با هدف کشاورزی، آبیاری، ورود به چاه جذبی و یا وارد کردن به منابع آبی تصفیه کنند. در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از روش های بیولوژیکی و زیستی برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش و قالیشویی

یکی از کاربرد های پکیج تصفیه فاضلاب استفاده آن برای تصفیه پساب قالیشویی و کارواش می باشد. این صنایع به دلیل مصرف بالای آب و همچنین تخلیه پساب خود به چاه های جذبی با محدودیت مواجه هستند. جهت رعایت استاندارد های تعیین شده توسط سازمان محیط زیست این صنایع باید از پکیج تصفیه فاضلاب کارواش و قالیشویی استفاده کرده تا فاضلاب تا حد استانداردی تصفیه شود.

پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

کشتارگاه ها یکی از منابع تولید فاضلاب سنگین در شهر ها محسوب می شوند. ورود پساب این صنعت به محیط زیست آسیب های جدی را به انسان و محیط زیست وارد می کند. فاضلاب این صنعت شامل خونابه و جربی فراوانی است که باید توسط پکیج تصفیه فاضلاب اختصاصی کشتارگاه تصفیه شود.
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی و نوشیدنی
صنایع غذایی و نوشیدنی یکی از منابع پر مصرف آب به شمار می روند. در صنایع غذایی و نوشیدنی آب هم در حین تولید محصولات و هم در هنگام شست و شو مورد استفاده قرار می گیرد که پساب زیادی به همراه دارد. بنابراین می توان با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی و نوشیدنی این پساب را تصفیه و مجدد نورد استفاده قرار داد. تا هم در مصرف آب صرفه جویی شود و هم فاضلاب تصفیه شود.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان و صنایع داروئی

وجود مواد شیمیایی و آنتی باکتریال در پساب بیمارستان ها و صنایع تولید دارو باعث شده که استاندارد های سختگیرانه ای برای تخلیه این فاضلاب ها به منابع آبی و یا حتی به شبکه فاضلاب اعمال شود. پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان می تواند فاضلاب تولید این منابع را برای تخلیه به حد استاندارد برساند. استفاده از روش های شیمیایی و زیستی باعث می شود که این فاضلاب ها به راحتی تصفیه شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

این پکیج پیچیده ترین نوع پکیج تصفیه فاضلاب می باشد. چرا که معمولا فاضلاب های صنعتی با روش های رایج زیستی و هوادهی قابل تصفیه نیستند. برای تصفیه فاضلاب صنعتی ویژگی های فاضلاب ورودی نوع فرایند های بکار رفته را تغییر می دهند. گاهی استفاده از مواد شیمیایی و پلی الکترولیت راه حل است و گاهی استفاده از روش های بی هوازی و بدون اکسیژن. در برخی موارد در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از روش mbr نیز استفاده می شود که ترکیبی از تصفیه فاضلاب به روش غشایی و بیولوژیکی است.
پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی کاربرد های گوناگونی دارد و می توان آن را برای تصفیه فاضلاب پتروشیمی، فولاد، لبنیات، رنگرزی، نساجی و هر صنعتی که نیاز به تصفیه فضالاب داشته باشد به کار برد. اما باید توجه داشت که نمی توان فقط از یک نوع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده کرد و باید به طور جداگانه طراحی مخصوصی برای هر فاضلاب صورت پذیرد.
علاوه بر تنوع در فرایند های بکار رفته برای تصفیه فاضلاب جنس بدنه فاضلاب نیز ممکن است متفاوت باشد. بدین معنا که گاهی مجبور به دفن پکیج تصفیه فاضلاب هستیم آن گاه از پکیج تصصفیه فاضلاب پلی اتیلن استفاده می شود. گاهی باید پکیج تصفیه فاضلاب مقاومت بالایی در برابر مواد خورنده داشته باشد آن گاه گکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس توصیه می شود. حتی در برخی از موارد فرایند به کار رفته نوع جنس بدنه فاضلاب را تعیین می کند. برای مثال استفاده از روش mbbr در پکیج پلی اتیلنی توصیه نمی شود.

گروه صنعتی آب سازه لیست کاملی از انواع پکیج های تصفیه فاضلاب را در محصولات خود قرار داده است. هر نوع جنس بدنه و هر نوع فاضلاب توسط انواع پکیج های تصفیه فاضلاب آب سازه قابلیت تصفیه شدن را دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 13 =