کاربرد تیغه اره فلکه چیست ؟

تیغه های اره فلکه کاربردهای مختلفی دارند . انتخاب تیغه اره مناسب برای کاربرد خاص شما می تواند دلهره آور به نظر برسد. در اینجا راهنمای انتخاب تیغه اره ای برای استفاده برای کاربردها و مواد مختلف است.

هنگام تصمیم گیری برای استفاده از تیغه اره، ابتدا باید بدانید که چه نوع ماده ای را می برید و چه نوع برشی را انجام خواهید داد.

انواع مختلف تیغه های اره برای ایجاد انواع مختلف برش در درجه اول به دلیل پیکربندی دندانه های تیغه اره (یا تراش) بهتر هستند.

چهار تراش اصلی تیغه اره فلکه  یا پیکربندی دندان تیغه اره وجود دارد. این آسیاب‌های تیغه اره عبارت‌اند از: FTG (ساب‌کاری در بالای صفحه)، ATB (آب‌زنی متناوب بالا)، ATBR (ترکیبی) و TCG (خراش سه‌تراشه‌ای).

معمولاً برای پاره کردن استفاده می شود زیرا می توانند سریع و با نرخ  بالاتر برش دهند، اما برش های صافی ایجاد نمی کنند.

آنها اساساً فقط چوب را خرد می کنند و یک پوشش خشن ایجاد می کنند. معمولا تیغه های اره ای که دارای این آسیاب هستند، تیغه های ریپ محسوب می شوند و برای برش های اولیه عالی هستند. هر دو ابزار محبوب و Tenryu یک تیغه Rip عالی با قیمت بسیار مقرون به صرفه می سازند.

برای برش های نرم تر، ممکن است بخواهید از تیغه اره آسیاب ATB استفاده کنید. با تیغه اره آسیاب ATB، دندان ها در بالا صاف نیستند، بلکه دارای یک مورب زاویه دار هستند.

هر دندان دیگر در جهت مخالف زاویه دارد. این باعث می‌شود که دندان‌ها در هنگام بریدن چوب، اثر برش بیشتری داشته باشند و برش‌ های تمیزتری ایجاد کنند.

همچنین به خاطر داشته باشید که هر چه تعداد دندانه ها بیشتر باشد، برش تمیزتر خواهد بود. با استفاده از ATB دندانه ها نیز سریع‌تر کدر می‌شوند و آهسته‌ تر برش می‌دهند، بنابراین اگر برش‌ های صاف لازم نیست و شما فقط در حال پاره کردن هستید، احتمالاً تیغ ریپ تراش FTG مفیدتر خواهد بود.

تیغه های اره با آسیاب ATB معمولاً برای برش عرضی استفاده می شود تا میزان پارگی ناشی از برش در برابر دانه را کاهش دهد. تیغه حرفه‌ای Contractor از Popular tools نمونه‌ای عالی از تیغه آسیاب ATB است و برش‌های فوق‌العاده صافی ایجاد می‌کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.