کاربرد ماسکهای چندلایه به کرونا محدود نمی شود

خیلی از ما (مردم عادی که پزشک نیستیم) استفاده از ماسک را تنها در زمان ظهور ویروس کرونا تجربه کردیم. ماسکها قبل از این که کرونایی وجود داشته باشد برای ما کاربردی نداشتند. پس دلیلی نداشت که از آن ها استفاده کنیم. اما ماسکها تنها به کرونا محدود نمی شوند. قبل از این که کرونایی این چنین باشد استفاده می شدند. پس از رفتن کرونا نیز باز هم کاربرد دارند. اما در این مطلب می خواهیم کمی در مورد ماسکهایی صحبت کنیم که دارای لایه های زیادی بودند. یکی از معروف ترین هایشان ماسک سه بعدی است. ماسکهای با لایه های زیاد که در زمان استفاده به دهان هم نمی چسبیدند. این ماسکها یکی از تخصصی ترین ها هستند. این ماسکها خاص هستند و استفاده از آن ها نیز به شرایط خاص نیاز دارد. قطعا این محصولات پس از رفتن کرونا هم مهم هستند و باید باز هم تولید شوند. چرا که در شرایط به خصوصی باید از آن ها استفاده کنند. در ادامه به برخی از استفاده های خاص این ماسکها می پردازیم.

 

یکی از مورادی که از این ماسکها استفاده می شود در بیمارستان ها است. در برخی از بخش ها بیماران خاصی بستری هستند. این بیماران بیماری هایی دارند که خطرناک است. بیماری های تنفسی که می تواند برای دیگران بسیار خطرناک باشد. حتی پزشکان و پرستارانی که از این عزیزان نگهداری می کنند به شدت در معرض خطر قرار دارند. پس نیاز به ماسکی دارند که از آن ها مراقبت کند. ماسکی که دارای لایه های بیشتری باشد و بتواند خطر را از آن ها بیشتر دور کند. ایمنی در هر کاری مهم است. در کار پزشکی یکی از وسیله های مهم برای افزایش ایمنی ماسکها هستند. ماسکهای چندلایه یکی از محصولات خیلی خوب در دسته ایمنی هستند که یک پزشک و یا پرستار می تواند از آن ها استفاده کند. پرستارانی که در بخش های خاص که بیماران مسری بستری هستند کار می کنند بهتر است از این ماسکهای چند لایه با درجع ایمنی بالا استفاده کنند. در غیر این صورت بسیار در خطر خواهند بود.

 

مورد استفاده بعدی این ماسکها برای کسانی است که عمل های جراحی کرده اند. کسانی که بدنشان پس از عمل های جراحی باز بسیار ضعیف می شود. همان طور که می دانید در بسیاری از عمل های جراحی خون زیادی از بیمار می رود. پس از عمل عزیزی که جراحی کرده است ضعیف می شود. پس ممکن است سیستم ایمنی اش هم ضعیف شود. و در معرض ابتلا به بیماری های زیادی خواهد بود. در بسیاری از موارد پزشک برای این افراد ماسک زدن را تجویز می کند. حتی کسانی که با این عزیزان در رفت و آمد هستند هم باید ماسک داشته باشند. چرا که ممکن است باعث بیماری آن ها شوند.

 

یک استفاده مهم دیگر از این ماسکها برای کسانی است که پوستشان را لایه برداری عمیق کرده اند. نور آفتاب و هوای محیط ممکن است به صورت موقت برای پوست این افراد مضر باشد. پس ممکن است پزشک به این افراد توصیه کنند مدت زمان زیادی را تا زمانی که پوستشان ترمیم شود در منزل بمانند. در صورتی که این افراد مجبور شوند برای کاری از خانه خارج شوند باید از ماسکهای چندلایه استفاده کنند. این ماسکها مانع از آسیبی می شوند که اشعه های مضر نور خورشید به پوست می رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.