کاربرد پرینتر سه بعدی چیست؟

اگرچه به تمام روش های پرینتر سه بعدی چاپ سه بعدی نیز گفته می شود، اما اصولاً پرینت سه بعدی خود روشی جدا از روش های چاپ است و برای خود هویت خاصی دارد. این روش اولین بار توسط محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) توسعه یافت.

در این روش مانند روشی که در پرینتر سه بعدی ، جوهرافشان استفاده می شود، یک قطعه به صورت سه بعدی چاپ می شود. در این روش یک لایه پودر با مکانیزم لایه روی سکوی دستگاه پخش می شود و سپس با توجه به شکل قطعه در آن لایه، از فایل لایه لایه CAD روی هد چاپگر جوهرافشان در قسمت مورد نظر. مکان ها به جای کمی چسب روی پودر ریخته می شود و باعث می شود که ذرات گرد و غبار در آن جاها بچسبند و بدنه ای جامد به وجود آورند و پودر در جاهای دیگر دست نخورده باقی بماند. در این روش پودرهای دست نخورده باقیمانده نیز نقش تکیه گاه لایه های بالایی را ایفا می کنند و دیگر برای تولید ساختار نگهدارنده مجزا وجود ندارند.

پس از تولید کامل قطعه تا انتها از سایر پودرهای دست نخورده جدا می شود و معمولاً برای چسبندگی بهتر چسب مورد نظر تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد.
پرینت سه بعدی را آنلاین سفارش دهید
چاپگر سه بعدی چند جت فیوژن HP
این فناوری از سال ۲۰۱۵ وارد بازار شده است و HP که در زمینه چاپگرهای سه بعدی کاغذی شهرت بین المللی دارد، وارد عرصه چاپ سه بعدی شده است. این ورودی یک تحویل در فناوری چاپ سه بعدی است. فناوری Multi Jet Fusion بسیار شبیه به روش SLS در دسته پودر بستر فیوژن است.

در این روش به جای استفاده از لیزر برای جوش دادن ذرات گرد و غبار به یکدیگر، علاوه بر پیش گرمکن های ذوب، از هیترهای تابشی نیز استفاده می شود.در این روش پس از اعمال لایه ای از پوشش پودری و پیش گرم شدن، ماده جوهر مانندی به نام عامل اتصال بر روی قسمت هایی از سطح پودر که به صورت تکه در می آیند پاشیده می شود. به صورت مایع است و با سرهای InkJet روی سطح پودر می نشیند.

این ماده به رنگ مشکی بوده و به گونه ای طراحی شده است که انرژی تابشی گرمایی بیشتری نسبت به سایر قسمت ها جذب می کند و باعث ذوب شدن مواد در قسمت هایی می شود که این ماده در آن قرار دارد.

برای جلوگیری از ورود گرما به لبه قطعه، ماده دیگری به نام Detailing Agent روی لبه بیرونی قطعات پاشیده می شود که ضریب جذب کمتری نسبت به خود ماده پلی آمیدی دارد و لبه های قطعه را تیز می کند و کیفیت سطح را بهبود می بخشد. . .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + ده =