کاربرد چاپ جعبه پیتزا

چاپ جعبه پیتزا یکی از موضوعات بسیار مهم و استراتژیک برای فست فودها می‌باشد چرا که روزانه با حجم گسترده‌ای از سفارشات بیرون بر روبه رو هستند و همین موضوع سبب می‌شود تا نسبت به دانستن اصول طراحی و کاربرد چاپ جعبه پیتزا علاقه مند باشند، زیرا در طراحی و ساخت جعبه‌های پیتزا باید به خصوصیات و نکات مهمی دقت داشت همانند: آیکون‌ها، المان‌های طراحی، رنگ‌ها و… که باعث فروش و جذب هر چه بیشتر مشتریان می‌شود پس نباید توجه به این نکات مهم را نادیده گرفت.

پیشینه ساخت جعبه پیتزا

جعبه‌های پیتزا برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ از جنس کارتن، که به صورت دو تکه جدا از هم ساخته شد. جعبه پیتزاهای در آن زمان هم به ویژگی‌های جعبه پیتزاهای امروزی نزدیک بوده‌اند. اما به تدریج و با پیشرفت سریع صنعت بسته بندی نمونه های مختلفی از جعبه‌های پیتزا به وجود آمد. جعبه‌های پیتزا دارای شیار‌های تهویه، تاشونده بدون نیاز به منگنه یا چسب تولید می‌شوند.

اصول طراحی جعبه پیتزا

مصرف‌کنندگان به به کیفیت بالای مواد تشکیل دهنده پیتزا اهمیت بسیاری می‌دهند اما فست فودی‌ها باید به ساخت بسته بندی زیبا و اصولی جعبه‌های پیتزا برای تحویل و سرو کردن توجه کنند و باید به مشتریان خود این اطمینان را بدهند که جعبه‌ پیتزاهای تولید شده از بالاترین کیفیت و استاندارد‌های ایمنی برای بسته بندی مواد پیتزا برخوردار هستند. جعبه‌ پیتزا یک جعبه تاشو، که از یک کارتن مقوایی تاشو ساخته شده است. اگر جعبه پیتزا به صورت اصولی و استاندارد طراحی و تولید شده باشد باید بتواند در برابر درجه حرارت بالا به خوبی مقاومت کند و از عایق بندی مناسبی برخوردار باشد تا پیتزای آماده شده تا زمان رسیدن به دست مشتری گرم و تازه بماند.

کیفیت چاپ جعبه پیتزا

در هنگام چاپ جعبه پیتزا باید به کیفیت چاپ، مواد اولیه و تمامی جزئیات در طراحی آن دقت شود و محصول چاپی خود را در معتبرترین و مورد اعتمادترین مرکز چاپخانه‌ای به چاپ برسانید. برای چاپ جعبه پیتزا از مقواهای به خصوصی به نام دوبلکس بهداشتی استفاده می‌شود که این نوع از مقواها به دلیل سه لایه بودنشان از استحکام بالایی برخوردار هستند، هرکدام از لایه های استفاده شده در این مقوا وظیفه خاصی دارند و در سالم رسیدن پیتزا به دست مشتری تاثیر بسزایی دارند. وظایف هر لایه به ترتیب عبارت  هستند از :

 1. گرفتن بو
 2. محافظ در برابر ضربات احتمالی هنگام جابه جایی
 3. ظاهر و طراحی چاپ شده بر روی جعبه

کاربرد نام تجاری در افزایش فروش

جعبه‌های پیتزا تنها ظرف‌هایی برای تحویل پیتزا به مشتری نیستند بلکه چیزی فراتر از یک جعبه ساده هستند و هدفی که برند شما ارائه می‌دهد هم به مخاطب انتقال می‌دهند. به کارگیری اصول صحیح در طراحی و چاپ جعبه پیتزا به رشد هویت برند تجاری شما کمک شایانی می‌کند، حتی باعث چشمگیرتر شدن برندتان در میان سایر رقبا هم می‌شود و مصرف‌کنندگان احتمالا خریدشان را از رستورانی که برای ارائه پیتزاهای خود از بسته بندی‌های ممتاز استفاده می‌کند تکرار خواهند کرد. یکی از ترفندهای بسیار خوبی که می‌تواند تاثیرگذاری جعبه شما را افزایش دهد استفاده کردن از رنگ‌ها، متن تاثیرگذار، طراحی زیبا و عکس‌های جذب کننده در چاپ جعبه پیتزا می‌باشد.

تفاوت جعبه پیتزای اختصاصی و عمومی

معمولا رستوران‌ها و فست فودی‌هایی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند از جعبه پیتزاهای عمومی استفاده می‌کنند تا هزینه کمتری را پرداخت کنند. جعبه‌های عمومی هیچ تاثیری در افزایش روند فروش ندارند و تنها جعبه‌های معمولی برای ارائه غذا هستند.

رستوران‌های بزرگ به خاطر برندسازی و افزایش در مقدار فروش خود از جعبه‌های اختصاصی استفاده می‌کنند و برای چاپ این نوع از جعبه‌ها هزینه بیشتری را می‌پردازند و جعبه اختصاصی شده خود را چاپ می‌کنند.

 پرکاربردترین جعبه پیتزا

 • جعبه پیتزا یک تکه
 • حعبه پیتزا دو تکه
 • جعبه پیتزا مثلثی
 • جعبه پیتزا اسلایسی
 • جعبه پیتزا هشت ضلعی
 • جعبه پیتزا شش ضلعی
 • جعبه پیتزا کشویی
 • جعبه پیتزا پروانه‌ای
 • جعبه‌های پیتزا مخصوص سالن
 • جعبه پیتزای سوپرمارکتی

تاثیر چاپ لوگو روی جعبه پیتزا

امروزه افرادکاملا ظاهر پسند هستند و به باطن محصولی کاری ندارند پس شما می‌توانید با یک طراحی مناسب و همینطور چاپ جعبه پیتزای عالی بینهایت به رشد کسب و کار خودتان کمک کنید.

طراحی عکس روی جعبه پیتزا

باید بدانید هنگامی که برای تولید و چاپ جعبه پیتزا مقوای راه راه انتخاب می‌کنید، انجام چاپ بر روی آن سخت است و به همین خاطر ظرافت اصلی خود را از دست می‌دهد.

 نرم افزار طراحی جعبه پیتزا

برای طراحی اصولی جعبه پیتزا نرم افزار های بسیار قدرتمندی مانند کورل و ایلستریتور هستند که به شما کمک می‌کنند.

 انتخاب رنگ جعبه پیتزا

از متداول‌ترین رنگ‌هایی که در طراحی جعبه پیتزا قرمز، سبز، آبی، سییاه و سورمه‌ای می‌باشد اما بیشترین رنگی که در چاپ جعبه پیتزا استفاده می‌شود رنگ قرمز و سبز است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 11 =