کاملترین مرجع افزایش بازدید سایت در سال ۲۰۱۹ (قسمت پایانی)

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

روش ۶۵: خدمات حمل و نقل رایگان در اختیار مشتریان قرار دهید

فروشگاه های اینترنتی در ایران کم نیستند و روز به روز بر تعدادشان هم افزوده می شود. اما همه مثل هم نیستند و مزیت های رقابتی خیلی چشمگیری هم ندارند. اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید که محصولات فیزیکی از هر نوعی را به فروش می رسانید می توانید به مخاطبین و مشتریان خود اعلام کنید که به ازای هر ۱۰۰ هزار تومان خرید ارسال محصول رایگان است و زیر ۱۰۰ تومان هزینه ی پست محاسبه می شود و یا اگر هزینه ی ارسال محصول از طریق پست برای تان مهم نیست می توانید به صورت رایگان برای مشتری ارسال کنید.

البته اگر می خواهید بازدید کننده و فروش بیشتری داشته باشید می توانید به صورت رایگان این محصولات را در اختیار مشتری قرار دهید. وجود همین خدمات رایگان باعث می شود تا در میان اهل دنیای اینترنت مشهورتر شوید و به مرور زمان بازدید سایت تان بیشتر شود.

روش ۶۶: اسپانسر شوید و حمایت مالی کنید

تا به حال شده به یک همایش رایگان به طور مثال در مورد موفقیت دعوت شوید؟ این روش جدیدی است که خیلی از اشخاص آن را انجام داده اند و به درآمدهای خیلی خوبی هم دست پیدا کرده اند. این اشخاص با دعوت کردن مردم به این همایش آن هم به صورت رایگان اطلاعاتی را در اختیار مخاطبین قرار می دهند و از آنها می خواهند اگر اطلاعات کافی نیاز دارند و یا اگر مایل هستند در کارگاه های این همایش شرکت کنند به آدرس سایت مراجعه کنند.

همین مورد کافی است تا به یک باره صدها نفر به سایت مراجعه کنند و به مرور زمان هم بازدید کننده هایتان افزایش خواهد یافت و هم درآمدتان بالا خواهد رفت و در اصل روشی سریع برای جذب مخاطب است که فوق العاده تأثیرگذار هم هست.

در حین سخنرانی می توانید مدام آدرس سایت را تکرار کنید. این مورد باعث می شود تا اسم سایت در ذهن مخاطبین به برند تبدیل شود و همچنین مخاطبین همان لحظه برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنند و اگر نیاز به سوالی داشتند بعد از اتمام همایش این سوالات را از شما بپرسند.

روش ۶۷: سایت تان را با تمامی مرورگرها سازگار کنید

احتمالاً برای شما هم اتفاق افتاده زمانی که از طریق گوشی یا کامپیوتر وارد برخی مرورگرها می شوید با این دو پیغام زیر روبرو می شوید.

برای مشاهده ی بهتر سایت، فقط از مرورگر فایرفاکس یا کروم استفاده کنید

برای ثبت نام در سایت، فقط از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید

چه حسی به شما دست می دهد؟ به طور حتم حس خیلی خوبی به شما دست نمی دهد وقتی می بینید روی گوشی، تبلت یا کامپیوترتان این مرورگری که اعلام شده وجود ندارد و نیاز است که حتماً آن را دانلود کنید. به طور حتم در این طور مواقع اگر به شخصه با این پیغام روبرو شویم حتماً این سایت را می بندیم از سایت های رقبا استفاده می کنیم و این بزرگترین ضرری است که این سایت ها به خودشان وارد می کنند.

سازگاری سایت و صفحات وب با هر مرورگری یکی از مهمترین و اساسی ترین کارهایی است که می توانید در طراحی سایت تان انجام دهید تا کاربران با توجه به مرورگری که دارند از سایت و خدمات آن استفاده کنند و نرخ فرار کاربر را در این طور مواقع کاهش دهیم.

اگر سایتی را مشاهده کردید که فقط در اینترنت اکسپلورر باز می شود دلیل بر قدرتمند بودن این مرورگر نیست بلکه دلیل بر ضعف مدیرانش در طراحی سایت است که فقط در این مرورگر باز می شود. پس باید به این نکته توجه داشت که سایت را طوری طراحی کنید که بیشترین سازگاری را با تمام مرورگرها به خصوص اینترنت اکسپلورر را داشته باشد.

به خاطر اینکه این مرورگر خیلی از استانداردهای طراحی سایت مانند زیبا سازی را رعایت نمی کند و همین دلیلی شده تا بیشترین باگ و حفره های امنیتی را این مرورگر به نام خودش ثبت کند. تا جایی که می توانید در طراحی سایت خساست به خرج دهید. چون اینجا پای از دست دادن مشتری و کاهش درآمد در میان است. هر چه در این مورد دقت بیشتری کنید به طبع بازدید کننده و ترافیک بیشتری را به سمت سایت تان هدایت خواهید کرد.

روش ۶۸: ریدایرکت ۳۰۱ را حتماً اجرا کنید

حتماً به این مورد توجه کردید که وقتی روی لینک یک سایت کلیک می کنید از این لینک و URL کلیک شده به یک لینک و URL دیگر نقل مکان می شوید. به این مورد که به وجود می آید ریدایرکت ۳۰۱ گفته می شود و در اصل با اجرایی کردن آن بازدید کننده ها و موتورهای جستجو را به آدرسی که خودمان مشخص کرده ایم انتقال می دهیم. برای اینکه این موضوع روشن تر شود به این سه لینک از سایت کافه نیاز توجه کنید:

www.kafeniaz.com

https://kafeniaz.com

kafeniaz.com

این درست است که لینک اول با www شروع شده و لینک دوم با https و سومی با هیچ کدام از آنها، اما به طور حتم روی هر لینکی از این سه کلیک کنید به صفحه ی اول سایت کافه نیاز منتقل می شوید و در اصل این کار برای این است که از به وجود آمدن و تکرار شدن URL ها جلوگیری شود.

شاید مدت ها پیش اینطوری بود که وقتی از http به https نقل مکان می کردید و لینک های زیادی را با http در کل اینترنت پخش کرده بودید زمانی که مشتری روی لینک کلیک می کرد پیغام خطا دریافت می کرد اما با ایجاد ریدایرکت ۳۰۱ دیگر این مشکل به وجود نمی آید و روی هر لینکی چه با www چه بدون آن، چه با http  یا https باشد، به صورت مستقیم به همان لینکی مشخص شده منتقل می شوید و این روی افزایش بازدید و پایین آمدن نرخ فرار کاربر تأثیر زیادی دارد و در کل اعتبار لینک های قدیمی از بین نمی رود و از همه مهمتر اعتبار دامنه ی سایت تان بالاتر خواهد رفت.

اما اگر در آن سه لینکی که در ابتدا توضیح دادیم از قابلیت ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نکنید به طور حتم الگوریتم ها و قوانین گوگل این دو را به عنوان دو صفحه ی کاملاً مجزا از هم در نظر می گیرد و این می تواند در رتبه بندی سایت تأثیر منفی بگذارد. اما این روزها برای زیبایی بیشتر از همان لینک سومی در بیشتر مکان ها استفاده می شود فقط به خاطر کوتاه بودن URL آن که خیلی راحت تر در ذهن ها می ماند.

روش ۶۹: مطالب مورد علاقه ی مردم را انتشار دهید

یکی از بهترین روش هایی که می تواند بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان بکشاند این است که محتواهایی تولید کنید که طبق علایق کاربران و مردم باشد. به طور مثال سایت هایی مانند مجله های اینترنتی را در نظر بگیرید. این سایت ها از همه جای دنیا برای کاربران با هر نوع سلیقه ای محتوا تولید می کنند به خاطر همین است که این مجله های اینترنتی بازدید کننده های زیادی را به نام خودشان ثبت کرده اند.

اگر شما هم مایل هستید که جزء این دسته از سایت ها باشید که روزانه بازدید کننده های زیادی را دریافت می کنند باید مطالبی که مورد علاقه ی مردم و کاربران است تولید کنید.

روش ۷۰: استفاده از ریچ اسنیپت ها

یکی دیگر از سرویس هایی که می تواند به نوعی بازدید سایت شما را از همان ابتدا در نتایج جستجوی گوگل تحت الشعاع خودش قرار دهد استفاده از ریچ اسنیپت ها است. در اصل این سرویس اینگونه است که متنی که در خلاصه ی مطالب یا همان متا دسکریپشن برای توضیح محتوای تولید شده، نوشته اید در نتایج جستجوی گوگل به نحوی ارائه می شود که مخاطبین و بازدید کننده ها متوجه ی کامل محتوای تولید شده می شوند.

در کل ریچ اسنیپت به نوعی به موتورهای جستجو کمک می کنند تا مطالب و محتوایی که شما تولید کرده اید و همچنین موضوع نوشته شده را راحت تر درک کنند و در آن سو موتورهای جستجو در هنگامی که یک کاربر مطلبی را جستجو می کند در صفحه ی اول جستجو و در زیر لینک سایت، خلاصه ی مطلب را به نوعی بهتر از دیگر سایت ها که از این سرویس استفاده نمی کنند، نشان می دهد.

شاید تصور کنید که فعال کردن این سرویس خیلی مورد استقبال قرار نگیرد اما زمانی که این سرویس فعال نباشد در جستجوی گوگل چیزی که کاربران مشاهده می کنند فقط لینک سایت، عنوانی که برای محتوای تولید شده انتخاب کرده اید و در نهایت مقداری از خلاصه ی مطالب است. اما با فعال کردن این سرویس ظاهر نمایش سایت در نتایج جستجو تغییر می کند و ۵ ستاره زیر آن ظاهر می شود.

همچنین گوگل در اینطور مواقع اطلاعات بیشتر و کامل تری درباره ی مطلبی که نوشته اید به مخاطبین نمایش می دهد. اطلاعاتی مانند نقد و بررسی هایی که در مورد یک محصول در سایت وارد شده یا نقد و بررسی هایی که در مورد یک شخص یا یک کسب و کار وارد شده. گوگل هم سعی می کند تمام این اطلاعات را در یک جا جمع کند و در اختیار کاربران و بازدید کننده ها قرار دهد و همین باعث می شود تا بازدید کننده های بیشتری به سمت سایت روانه شوند.

روش ۷۱: آمارهای سایت خودتان را چند روز یک بار بررسی کنید

یکی از سرویس های رایگانی که گوگل در اختیار شما قرار داده گوگل آنالیتیک است که به وسیله ی آن می توانید آماربازدید کننده ها و ترافیکی که به سایت شما وارد می شود را به دست بیاورید. این سایت یکی از بزرگترین و مهمترین منبع هایی است که طراحان سایت و اشخاصی که روی سئو سایت کار می کنند از آن استفاده می کنند.

استفاده از این سیستم هم برای تمام وب مسترها و هم برای تمامی اشخاصی که مایل هستند بازدید سایت شان را افزایش دهند، توصیه می شود چرا که در این سیستم تعداد کاربرانی که وارد سایت شده اند، میزان زمان حضورشان، مسیرهایی که در سایت طی کرده اند، مطالبی که مطالعه کرده اند، مکان هایی که این اشخاص وارد سایت شده اند و خیلی از اطلاعات دیگر را می توانید به دست بیاورید.

با توجه به این آمار و بررسی آنها به راحتی می توانید بررسی کنید و ببینید کدام کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید بیشترین ترافیک و بازدید کننده را به سمت شما هدایت می کند و کدام کلمه کمترین. در این سیستم می توانید متوجه شوید که کدام مطلب برای مخاطبین و بازدید کننده ها ارزشمند بوده است و می توانید همان مطلب را ویرایش و بازنویسی کنید و همین بازنویسی مجدد می تواند در گرفتن رتبه ی بهتر سایت یا همان مطلب به شما کمک بزرگی کند.

اگر مطلبی بوده که خیلی مورد استقبال مخاطبین قرار نگرفته می توانید آن را ویرایش و بازنویسی و به آن برچسب ها و کلمات کلیدی بهتر و محبوب تری، بچسبانید تا به مرور زمان به یکی از محبوب ترین پست های شما در نزد مخاطبین محسوب شود. این سایت میزان ترافیک و بازدید کننده را در روز، هفته و یا ماه در اختیار شما قرار می دهد و به راحتی متوجه می شوید که این بازدید کننده ها بیشتر در کدام قسمت سایت در حال گشت و گذار هستند.

استفاده از این آمار به شما نشان می دهد که کدام محصولات یا خدمات مستعد رشد و پیشرفت هستند و بیشتر می توانید روی آن وقت بگذارید و سرمایه گذاری کنید. پس سعی کنید تا جایی که می توانید از این سایت استفاده کنید و مواردی که باعث افزایش ترافیک و بازدید کننده های سایت تان می شوند را مورد بررسی قرار دهید.

روش ۷۲: از مردم بخواهید در مورد مطالب تان اظهار نظر کنند

این روشی است که برخی از سایت ها در پیش گرفته اند و در پایان هر مطلب و محتوایی که تولید می کنند از بازدید کننده های خود می خواهند در مورد مطلبی که ارائه شده اظهار نظر کنند و یا به مخاطبین خود اعلام می کنند: اگر روشی وجود دارد که ما اطلاع نداریم در قسمت کامنت ها به ما اطلاع دهید تا در این مطلب آن را انتشار دهیم.

به طور مثال فرض کنید یک محتوا در مورد “۱۰ راز برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی تولید کرده اید. در پایان همین محتوای تولید شده از مخاطبین می خواهید که اگر روشی وجود دارد به شما اطلاع دهند. همین مورد کافی است تا هر مخاطب و بازدید کننده ای که مطلب شما را مطالعه می کند اگر از روشی اطلاع دارد به شما پیام دهد.

همین پیام ها باعث می شود تا مخاطبین و بازدید کننده های زیادی به سمت سایت تان هدایت شوند و آنها هم کامنت بگذارند و هر چه کامنت ها بیشتر باشد به طبع به مرور زمان سایت تان در نزد گوگل محبوب تر خواهد شد و این می تواند در افزایش بازدید سایت و افزایش رتبه ی سایت تأثیر زیادی داشته باشد.

روش ۷۳: مقاله هایتان را به صورت رایگان در سایت های معتبر و پر بازدید منتشر کنید

یکی از بهترین روش های جذب بازدید کننده این است که مقاله ها و محتواهای تولید شده را به صورت رایگان در سایت های معتبر که بازدید کننده ی بیشتری دارند به صورت کاملاً رایگان به انتشار در بیاورید. دو نمونه از این سایت ها سایت“ویرگول” و سایت “اخبار رسمی” است.

این دو یک تفاوت کلی با هم دارند و این است که در سایت ویرگول به راحتی می توانید مطالب را ارسال کنید و همان لحظه هم این مطلب منتشر می شود و بازدید کننده های زیادی وجود دارند که مطالب شما مطالعه می کنند و آنها را لایک و یا اقدام به کامنت گذاری می کنند و اگر نیاز باشد پیج تان را دنبال می کنند و همچنین محدودیتی برای ارسال مطلب ندارید. حتی می توانید ویدیو هم به مطالب تان اضافه کنید.

یک نکته برای استفاده از سایت “ویرگول” را فراموش نکنید:

اگر مطلبی ارسال کردید تمام لینک های داخلی یا همان لینک بیلدینگ هایی که به سایت تان داده اید را به صورت کامل حذف کنید. چرا که اگر مدیران این موضوع را متوجه شوند مطالب تان را حذف می کنند و این به ضرر شما در جذب بازدید کننده است.

در سایت اخبار رسمی کمی قضیه فرق می کند. بعد از ثبت نام و تأییدیه ایمیل به صورت خودکار مبلغ ۱۰۰ هزار تومان هدیه به شما تعلق می گیرد که برای ایجاد کمپین بهترین سرمایه گذاری است. به طور مثال اگر کمترین مبلغ ایجاد کمپین ۳۹۰ هزار تومان باشد شما فقط ۲۹۰ هزار تومان پرداخت می کنید و مابقی از کیف پولتان کم می شود.

اگر مطلبی ارسال کردید باید منتظر باشید که از طرف سایت تأیید و سپس در سایت اخبار رسمی منتشر شود. تفاوت دیگری که این سایت نسبت به سایت ویرگول دارد این است که اگر نیاز به دریافت بازدید کننده ی بیشتری دارید می توانید از کمپین های موجود استفاده کنید و اگر نیاز به استفاده از کمپین های تبلیغاتی ندارید می توانید از پکیج های رایگان این سایت استفاده کنید.

سایت دیگری که می توانید از آن برای پست مهمان استفاده کنید سایت “پُست مگ” هست که در قسمت پست مهمان می توانید مطلب خودتان را ارسال کنید و بعد از ۲۴ الی ۴۸ ساعت اگر مطلب ارسالی شما جنبه ی تبلیغاتی نداشته باشد این مطلب ثبت خواهد شد.

هر چه محتوای با کیفیت تر و ارزشمندتری تولید کنید به طبع بیشترین سودش به شخص شما می رسد. چرا که می تواند بازدید کننده های بیشتری را به سمت سایت تان روانه کند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید سایت هایی که برای میزبانی محتوای شما دست و پا می زنند را پیدا کنید و بدون پرداخت یک ریال محتواهای تان را در اختیار هزاران بازدید کننده قرار می دهند.

روش ۷۴: چند تا از پست هایتان را به ایبوک یا کتاب های الکترونیکی تبدیل کنید

سعی کنید چند تا از پست هایی که یک موضوع مشابه را دارند با یکدیگر ادغام و آن را به ایبوک یا کتاب های الکترونیکی تبدیل کنید و آن را در سایت هایی که پذیرنده ی این نوع فایل ها هستند به اشتراک بگذارید. اما سعی کنید مطالبی را به ایبوک تبدیل کنید که می دانید بازدید کننده های زیادی دارند و همچنین این تضمین را بدهد که بازدید کننده و ترافیک بیشتری را به سمت سایت تان روانه کند.

همچنین می توانید این فایل ایبوک را به بازدید کننده های سایت تان از طریق ایمیل ارسال کنید و در فایل ارسالی از مخاطبین بخواهید که آن را در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها با ذکر لینک منبع به اشتراک بگذارند.

ایبوک ها و کتاب های الکترونیکی به افزایش ترافیک سایت به شما کمک بزرگی می کنند و تا جایی که می توانید به جای سر نخ دادن به مخاطبین و بازدید کننده ها به صورت کامل در هر موردی توضیح دهید و صرفاً به خاطر تبلیغات کسب و کار اینترنتی تان این کار را انجام ندهید. سعی کنید هدفتان جذب بازدید کننده باشد تا تبلیغات.

روش ۷۵: از روش و تکنیک آسمان خراش برای تولید محتوا استفاده کنید

آسمان خراش یکی از روش هایی است که برخی از سایت ها از آن استفاده می کنند و یکی از بهترین روش ها برای جذب بازدید کننده به حساب می آید. به طور مثال اگر کسب و کار اینترنتی تان در مورد آموزش فتوشاپ است سعی کنید مطالب سایت های رقبایتان را بررسی کنید و برای جذب بازدید کننده، این مطلب را کامل تر و جامع تر از آنها بنویسید. هر چه کامل تر و طولانی تر بنویسید هم به سود گوگل است، هم به سود سایت شما و هم به سود کاربران و بازدید کننده ها.

اگر نیاز باشد پادکست تولید کنید و اگر باز هم نیاز بود از ویدیو مارکتینگ برای آموزش استفاده کنید که خیلی روش جامع و کاملی خواهد بود. تلاش کنید طوری مطالب تان را در اختیار کاربران قرار دهید که سایت تان را به عنوان یک سایت مرجع در نظر بگیرند و برای دفعات بعد هم بدون اینکه وارد سایت رقبا شوند مستقیم به سایت شما مراجعه کنند که به این تکنیک که برخی از سایت ها از آن بهره می برند، تکنیک آسمان خراش گفته می شود.

روش ۷۶: سعی کنید نرخ کلیک روی لینک سایت تان را افزایش دهید

یکی از روش هایی که شاید برخی از مدیران سایت ها که اقدام به تولید محتوا می کنند به آن توجه خاصی ندارند این است که سعی نمی کنند کلیک خور لینک سایت یا لینک مطالب شان که در اصطلاح CTR یا نرخ کلیک گفته می شود را در نتایج جستجوی گوگل بالا ببرند.

وقتی کاربران و بازدید کننده ها مطلبی را در گوگل جستجو می کنند نتایج زیادی را مشاهده می کنند. از این به بعد کاربر با توضیحاتی که از هر سایت مطالعه می کند تصمیم می گیرد که روی کدام لینک کلیک کند و شانس با سایتی است که بهترین توضیحات را برای مطلبش آماده کرده باشد و هر چه این نرخ کلیک بیشتر باشد به طبع هم رتبه ی بهتری در نتایج جستجو به دست خواهید آورد و هم بازدید کننده بیشتری به سمت سایت تان منتقل خواهد شد.

اما چطور می توانیم این CTR یا نرخ کلیک را افزایش دهیم؟

روش های زیادی وجود دارد که بتوانید این نرخ کلیک را افزایش دهید:

روش اول: یکی از روش هایی که می توانید به کار ببرید این است که عناوینی جذاب و گیرا برای تمامی مطالب سایت تان انتخاب کنید و این انتخاب باید طوری باشد که کاربر همان لحظه این شانس را به شما بدهد که روی لینک سایت تان کلیک کند. به طور مثال می توانید از کلماتی مانند گام به گام، رایگان، اولین، همین الان، کامل، و غیره استفاده کنید که سریع تصمیم بگیرد روی لینک سایت کلیک کند.

روش دوم: همچنین توضیحاتی که مربوط به هر محتوا است را به صورت کاملاً خلاقانه و جذاب بنویسید تا کاربر را مجاب کند روی لینک کلیک کند.

روش سوم: استفاده از ریچ اسنیپت ها است که در روش ۷۱ به این موضوع پرداخته ایم و به خاطر اینکه در نتایج جستجو در کنار لینک سایت ستاره دار می شود در دید کاربر و بازدید کننده ها متفاوت تر نشان داده می شود و همچنین با فعال کردن آن توضیحات هر مطلبی خیلی بهتر به کاربران ارائه می شود.

روش چهارم: استفاده نکردن از محتواهای تکراری و مشابه و نامناسب

روش پنجم: ارائه ی بهترین خدمات آنلاین به کاربران و بازدید کننده ها

روش ششم: داشتن یک ظاهر مناسب برای سایت و ایجاد یک رابط کاربری قوی که کاربران با دیدن آن خسته نشوند و باز هم به سایت تان مراجعه کنند

روش هفتم: ارائه ی محتواهای با کیفیت و عالی به مخاطبین که هرگاه کاربران یک بار محتواهای شما را مطالعه کنند همیشه اسم سایت تان در ذهنشان باقی بماند

روش هشتم: استفاده کردن از علامت هایی مانند پرانتر یا کروشه در عناوین مطالب

استفاده کردن از این علامت ها نظر بازدید کننده ها را به خودش جلب می کند و همین جلب شدن باعث می شود تا سریع تصمیم بگیرد روی لینک سایت تان کلیک کند. به طور مثال (ویدیو انگیزشی)، (ایبوک های رایگان)، ]۲۰۱۹-۱۳۹۸[، ]پادکست های صوتی رایگان[ و غیره.

روش نهم: استفاده کردن از اعداد در عناوین مطالب

استفاده از اعداد در عناوین هم می تواند نرخ کلیک را افزایش دهد و از آن سو عنوان مطالب را هم جذاب تر خواهد کرد. شاید به جرأت بتوان گفت که تأثیری که اعداد در نرخ کلیک دارند خیلی زیادتر از عناوینی است که از اعداد استفاده نمی کنند. به طور مثال (به مدت محدود فقط ۵ روز)، (آپدیت جدید سال ۲۰۱۹)، ]در کمتر از ۳ ماه ۲۰ کیلو لاغر شوید[

به طور حتم هر چه نرخ کلیک سایت تان بیشتر شود این روی سئو و بهینه سازی سایت و همچنین دریافت بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل تأثیر زیادی دارد و قطع به یقین بیشترین سود را به شما خواهد رساند.

روش ۷۷: کاهش بانس ریت یا نرخ فرار کاربر

اجازه دهید این موضوع را با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید فروشنده ی لباس هستید و در فروشگاه خودتان به انتظار مشتری نشسته اید. هر مشتری می آید از همان بیرون فروشگاه لباس ها را نگاه می کند و بدون اینکه داخل فروشگاه بیاید آنجا را ترک می کند. اشخاص دیگری هم هستند که وارد فروشگاه می شوند اما بدون اینکه جای دیگری بروند آنجا را ترک می کنند. برخی دیگر از مشتریان هم هستند که وارد فروشگاه می شوند به لباس ها دست می زنند، قیمت ها را می پرسند و بعد تصمیم می گیرند که از شما خرید کنند یا خیر.

اشخاصی که وارد فروشگاه می شوند، به لباس ها دست نمی زنند، قیمت ها را نمی پرسند و خرید هم نمی کنند با اشخاصی که از همان بیرون لباس ها را دید می زنند هیچ فرقی نمی کنند و این ها همان بازدید کننده هایی هستند که فقط مغازه ها و فروشگاه ها را برانداز می کنند.

حالا فرض کنید همین بازدید کننده ها وارد سایت شما شوند و قبل از اینکه مکانی از سایت شما مراجعه کنند و یا کلیک کنند، سایت را ترک کنند. این باعث می شود تا نرخ فرار کاربر یا همان بانس ریت سایت تان افزایش پیدا کند.

همین موضوع کوچک را گوگل متوجه می شود و سایت شما را به عنوان یک سایت غیر محبوب در نظر می گیرد و به طبع کمترین رتبه را در نتایج جستجو به سایت تان ارائه می دهد و از آن سو بازدید کننده های سایت تان هم کاهش پیدا می کنند و هر چه بازدید کننده ی کمتری داشته باشید به طور حتم هم روی سئو سایت تان هم تأثیر منفی می گذارد و هم روی خرید محصولات و خدمات.

اما برای کاهش دادن این نرخ فرار بایستی یک سری موارد را در دستور کار خودتان قرار دهید:

مورد اول: افزایش دادن سرعت لود شدن سایت

سرعت لود شدن یک سایت به صورت معمول ۳ الی ۵ ثانیه است. مشتری بیشتر از این حوصله ندارد که منتظر بماند که آیا این سایت بعد از ۵ ثانیه لود می شود یا خیر. پس تا جایی که می توانید سرعت سایت تان را بالا ببرید تا کاربر خیلی سریع به سایت وارد شود. این مورد باعث کاهش نرخ فرار کاربر می شود و اگر سرعت لود شدن افزایش پیدا کند به طور حتم سایت تان را ترک و به سایت های رقبا مراجعه می کند.

مورد دوم: یک رابط کاربری قوی و زیبا ایجاد کنید

به وجود آوردن یک رابط کاربری قوی قطع به یقین می تواند نرخ پرش کاربر از سایت را تا حدود زیادی کاهش دهد. البته این رابط کاربری اینطوری نیست که تمام هم و غم شما این باشد که یک سایت زیبا و کاربر پسند طراحی کنید و از موارد دیگر غافل شوید. مطمئن باشید کاربر برای زیبایی سایت از شما خرید نمی کند اما اگر یک رابط قوی ایجاد کنید و یک حس زیبا و دوست داشتنی به وی منتقل شود به طور حتم باعث می شود بیشتر در سایت باقی بماند و همین مورد کوچک می تواند بانس ریت سایت را تا حدود زیادی کاهش دهد.

این رابط کاربری هم شامل موارد خیلی زیادی هستند مانند دسترسی آسان کاربر به تمام قسمت سایت، گُنگ نبودن لینک های سایت، دسته بندی مناسب و مرتب بودن منوها، قرار دادن منوهای پر کاربرد جلوی چشمان کاربر و خیلی از موارد دیگر که روی کاهش نرخ پرش کاربر تأثیر زیادی دارد.

مورد سوم: استفاده از لینک بیلدینگ در محتوای تولید شده

لینک بیلدینگ یا همان لینک سازی داخلی بین محتوای قدیمی و جدید از اهمیت زیادی برخوردار است. این مورد زمانی اهمیتش را نشان می دهد که شما یک محتوای جدید را به یک محتوای قدیمی لینک می دهید و وقتی کاربر وارد این محتوای جدید شد متوجه می شود که یک محتوای قدیمی هم وجود دارد.

این مورد باعث می شود تا کاربر زمان بیشتری را در سایت سپری کند و همین روی کاهش نرخ فرار تأثیر زیادی خواهد داشت. اگر می خواهید کاربر را از دست ندهید باید محتواهای قدیمی را به محتوای جدید لینک بدهید تا هم کاربران را در سایت نگه دارید و هم محتواهای قدیمی را از خاک خوردن نجات دهید.

مورد چهارم: تولید محتوایی که کاربر پسند و گوگل پسند باشد

شاید هضم این مورد برای هر کسی سخت و دشوار باشد اما یکی از بهترین راهکارها برای اینکه یک کاربر را در سایت نگه دارید این است که محتوایی تولید کنید که ارزش مطالعه داشته باشد. بازدید کننده باید وقتش را روی مطلبی بگذارد که ارزش مطالعه داشته باشد. پس تا جایی که می توانید محتواهایی تولید کنید که هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد و هم این ارزش را داشته باشد که وقتش را برای مطالعه آن تلف کند.

محتوایی از نظر کاربر مهم و با ارزش است که مطلبی را از آن یاد بگیرد. اگر قرار بر این باشد که مثل تمام سایت های دیگر مطلبی ارائه دهید که تکراری و بی کیفیت باشد نه می توانید کاربر را در سایت نگه دارید و نه می توانید بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان بکشانید و این مورد روی افزایش بانس ریت سایت تان تأثیر زیادی می گذارد تا کاهش آن. پس به این مورد دقت داشته باشید.

مورد پنجم: تبلیغات بیش از اندازه کاربر را فراری می دهد

چه حسی به شما دست می دهد وقتی وارد سایتی می شوید که با تبلیغات بنری چشمک زن یا تبلیغاتی پاپ آپ و یا نمونه های دیگر که واقعاً چشم را اذیت می کند و تمام حواستان روی این تبلیغات است؟ به شخصه این مورد برای همه آزار دهنده است و اگر می خواهید کاربران را فراری دهید می توانید از این نوع تبلیغات استفاده کنید.

اگر قصدتان این است که کاربران را در سایت نگه دارید باید سعی کنید از تبلیغات به خصوص تبلیغات بنری کمتر استفاده و یا آن را کنترل نمایید. این مورد روی کاهش بانس ریت سایت تان تأثیر خیلی زیادی دارد.

مورد ششم: از تکنیک کامنت گذاشتن و یا نظر گذاشتن استفاده کنید

یکی از تکنیک هایی که فعال کردنش به سود شماست این است که مخاطبین و بازدید کننده ها را مجاب کنید که در مورد مطالبتان کامنت بگذارند. هر نظر و کامنتی که مخاطبین قرار می دهند باعث می شود تا دیگر مخاطبین هم نظراتشان را قرار دهند و از آن طرف شما به عنوان مدیر سایت باید به کامنت ها و نظرات این اشخاص پاسخ دهید و به گونه ای به آنها پاسخ دهید که مجدداً به سایت تان مراجعه کنند و این به مرور زمان زیاد می شود و روی کاهش بانس ریت سایت تان خیلی تأثیر گذار خواهد بود.

روش ۷۸: برند سازی کسب و کارتان

به طور حتم برند شدن در دنیای وب می تواند افزایش فروش و افزایش بازدید را برای شما به همراه داشته باشد اما این مورد به مرور زمان اتفاق می افتد و نباید توقع داشته باشید که در دنیای بزرگی به نام اینترنت به یک باره برند شوید مگر اینکه آنقدر بودجه در اختیار داشته باشید که مدام تبلیغ کنید تا کسب و کارتان در میان مردم به یک برند شناخته شده تبدیل شود. آن موقع است که سیل عظیمی از بازدید کننده ها به سمت سایت تان روانه خواهند شد.

در کل برند سازی هزینه ای مجزا نسبت به سئو و بهینه سازی سایت در بر دارد و یک مسیر طولانی است که اگر خدماتی در خور شخصیت کاربران خود تهیه نکنید به طور حتم خیلی زود از دنیای وب باید خداحافظی کنید. چرا که اولین موردی که کاربران به آن نیاز دارند خدمات رسانی است تا بتوانند شما را به وسیله ی بازاریابی دهان به دهان به یک برند تبدیل کنند.

اگر برند شوید به جای اینکه مخاطبین مطالبتان را در میان این همه مطلب از اینترنت جستجو کنند به راحتی آدرس سایت تان را در تولبار وارد می کنند تا وارد سایت تان شوند. آن موقع دیگر احتیاجی نیست که مطالب خاصی را از اینترنت پیدا کنند. وقتی نام سایت یا برندتان را بدانند آن را در مرورگر جستجو می کنند و مستقیم وارد سایت تان می شوند. حتی همین مورد کوچک را هم گوگل متوجه می شود و همین باعث می شود تا بازدید کننده های زیادتری را به سمت سایت تان روانه کند.

روش ۷۹: از مشکلات و سوالاتی که کاربران دارند محتوا تولید کنید

یکی از تکنیک ها و ترفندهای سئو که تأثیر فوق العاده ای روی افزایش بازدید سایت دارد این است که از سوال ها و مشکلات کاربران یک محتوای کامل و مفصل تهیه کنید و آن را در سایت منتشر کنید. به طور حتم اگر سایتی داشته باشید پس مخاطبینی هم دارید که سوالات زیادی در هر مورد از شما می پرسند. قطعاً این بازدید کننده های سوالات خودشان را از گوگل می پرسند و گوگل هم سوالات آنها را به دیگر سایت ها ارجاع می دهد.

پس این بهترین فرصت است که گوگل در اختیار شما قرار داده تا از این مشکلات و سوالات یک محتوای کامل تولید کنید و در اختیار گوگل قرار دهید و این گوگل است که بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان روانه کند و هر چه بیشتر به این مشکلات در قالب یک محتوا پاسخ دهید به طور حتم سایت تان در نتایج جستجوی گوگل در بهترین رتبه ها قرار خواهد گرفت و همین می شود که گوگل هم بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان منتقل می کند.

این تکنیکی است که خیلی ها از آن بی خبر هستند پس تا این فرصت وجود دارد از آن بهره ببرید و این بازدید کنندها و ترافیک گوگل را به سمت سایت تان هدایت کنید.

روش ۸۰: مطالب قدیمی تان را در شبکه ی اجتماعی لینکدین انتشار مجدد کنید

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی است که رشد چشمگیری حتی در ایران داشته و بیشتر افراد حرفه ای و به خصوص اشخاصی که مدیریت یک مجموعه یا مدیریت یک سایت را بر عهده دارند در آن فعالیت می کنند و با پیوستن به گروه های مختلف، شبکه سازی می کنند.

یکی از قابلیت هایی که لینکدین دارد این است که می توانید مقاله های قدیمی یعنی همان هایی که در سایت تان در حال خاک خوردن هستند را در قسمت مقالات یا همان Article قرار دهید. با این کار شما این فرصت را در اختیار دیگر کاربران قرار داده اید تا هم مقاله ی شما را در لینکدین مشاهده کنند و اگر مایل بودند به سایت تان مراجعه کنند.

مزیتی که این عمل شما دارد این است که بازدید کننده های بیشتری را می توانید به سمت سایت تان هدایت کنید و این به مرور زمان به سود کسب و کار اینترنتی تان خواهد بود و مزیت دیگر آن این است که این مورد روی سئو و بهینه سازی سایت از نظر مطالبی که در این شبکه قرار داده اید، دارد و به طور حتم هر چه مطالب شما بازدید، لایک و کامنت بیشتری دریافت کند به مرور زمان بهترین رتبه را در جستجوهای گوگل دریافت خواهید کرد و در نتیجه بازدید کننده ی بیشتری به سمت سایت تان هدایت خواهد شد.

روش ۸۱: اگر نیاز باشد از رقبایتان تقلید کنید

همه این را خوب می دانیم که تقلید از رقبا کار خوبی نیست به خاطر اینکه باید کاملاً متفاوت از رقبا عمل کنیم تا بتوانیم بازدید کننده و فروش بیشتری داشته باشیم. اما در برخی موارد باید راهکارهای جدید به خصوص برای افزایش بازدید و ترافیک سایت را از رقبا بدزدیم.

البته به این عمل دزدی گفته نمی شود بلکه به نوعی تحلیل رقبا گفته می شود. تحلیل رقبا اینگونه است که سایت رقبا را از بالا تا پایین برانداز می کنیم و تمام نقاط ضعف و قوت آنها را به دست می آوریم و از آنها به سود خودمان استفاده می کنیم. یکی از این نقاط قوت رقبای شما می تواند همان بحث افزایش ترافیک و افزایش بازدید سایت شان باشد.

شما باید از هر تکنیک و ترفندی استفاده کنید و بازدید کننده و مخاطب زیادی را به دست بیاورید. به طور مثال فرض کنید با کلمه ی کلیدی “مطالب ورزشی” در صفحه ی اول هستید اما به نسبت دیگر رقبایتان بازدید کننده ی کمتری دارید. در اینجا باید تحلیل رقبا را به خوبی اجرا کنید. به سایت رقبا مراجعه کنید و مقاله های آنها را مطالعه کنید و ببینید کدام مقاله بازدید کننده ی بیشتری دارد.

حالا عنوان مطلب خودتان را با کمی تغییر به نسبت عنوان مطالب رقیب تان بنویسید و از همه مهمتر یک محتوا و پست کامل تر به نسبت رقبا تهیه کنید. به طور مثال سایت رقیب این مطلب را نوشته: “حذف یوونتوس از لیگ قهرمانان اروپا” و اگر شما می خواهید بازدید کننده و مخاطب بیشتری دریافت کنید همین عنوان را با کمی تغییر اینگونه بنویسید: “حذف یوونتوس با فوق ستاره ی پرتقالی خود از لیگ قهرمانان اروپا” یا اینطور بنویسید: “یوونتوس هم با وجود رونالدو فوق ستاره پرتقالی اش نتوانست به مرحله ی بعد لیگ قهرمانان صعود کند”.

فقط کافیست این عناوین را چند بار بنویسید و ویرایش کنید تا به بهترین عنوان دست پیدا کنید و اگر مایل بودید می توانید عدد سال را هم به آن اضافه کنید مانند: “حذف یوونتوس با فوق ستاره ی پرتقالی خود از لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۹” و همچنین می توانید به محتوا و مطالب تان تصاویر و متن بیشتری اضافه کنید تا از آن طرف بتوانید بازدید کننده بیشتری را به سمت سایت تان هدایت کنید.

روش ۸۲: از شخصیت های معروف کمک بگیرید

این روش شاید یک مقدار هزینه در بر داشته باشد و در عین هزینه دار بودنش روشی است که خیلی از کسب و کارها از آن بهره می برند اما یک روش دیگر هم هست که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید و این است که از پیج اینستاگرامی دیگران به سود خودتان استفاده کنید.

اگر مهارت خاصی دارید به طور مثال خوانندگی را در نظر بگیرید که برای یکی از اشخاص معروف و به اصطلاح سلبریتی به فرض مثال “بهرام رادان” شعر خوانده اید. این شعر را به صورت شخصی برای وی در اینستاگرام ارسال کنید. مطمئن باشید این اشخاص هم برای اینکه زحمات شما را جبران کنند در بیشتر مواقع پیام شما را در اینستاگرام خودشان قرار می دهند. شما هم می توانید آدرس سایت تان را روی ویدیو قرار دهید بعد از آن متوجه خواهید شد که سیل عظیمی از بازدید کننده ها به سمت سایت تان مراجعه خواهند کرد.

البته اینکه اعلام کردیم خوانندگی فقط یک مثال بود. به فرض مثال اگر متخصص در زمینه ی نقاشی های چهره هستید می توانید همین کار را برای اشخاص معروف دیگر مانند محمد رضا گلزار، نیکی کریمی، امین حیایی و یا هر شخص دیگری ارسال کنید و این نقاشی را به اسم سایت تان مُزین کنید تا بازدید کننده ها به سایت تان هدایت شوند.

روش ۸۳: از مترادف های کلمات کلیدی یا همان کلمات LSI استفاده کنید

تمام دغدغه ی مدیران کسب و کارها این سایت که در بهترین جایگاه جستجوی گوگل قرار بگیرند و به خاطر همین از کلمات کلیدی مختلفی استفاده می کنند و یکی از این روش ها استفاده از کلمات مترادف یا همان LSI است.

در اصل کلمات LSI مترادف های مختلف از یک کلمه ی کلیدی است که شما انتخاب می کنید. با استفاده از این روش به راحتی می توانید محتواهای قدیمی که بازدید کننده ی کمتری دارند را با کلمات کلیدی جدید جایگزین کنید و به مرور زمان در بهترین جایگاه و بهترین رتبه ی گوگل ببینید و همین روی افزایش بازدید سایت تأثیر زیادی دارد.

اگر از این کلمات مشابه و مترادف به نحو احسن استفاده کنید گوگل سایت تان را در رتبه های بالای جستجوی گوگل نشان خواهد داد و اگر از این کلمات استفاده نکنید خزنده های گوگل هم کار سخت تری در پیش رو دارند تا با کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید سایت تان را در بهترین رتبه ها قرار دهند.

برای اینکه این موضوع روشن تر شود به این مثال توجه کنید. سایتی را در نظر بگیرید که در زمینه ی سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کند. به طبع کلمات کلیدی که خیلی پر کاربرد هستند سئو است اما با استفاده از روش LSI می خواهیم این کلمات را جایگزین این کلمه کنیم.

وقتی کلمه ی سئو را در گوگل جستجو می کنیم کلماتی مانند سئو، سئو چیست، سئو کلمات کلیدی، سئو وب سایت و سئو سایت نمایش داده می شود و در کل گوگل با این کار مشابه ترین و مرتبط ترین کلمات را به شما نشان می دهد و اگر گوگل این کار را انجام می دهد فقط به خاطر این است که مطالب تولید شده و صفحات ساخته شده اسپم نشوند.

یک نکته ی مهم را فراموش نکنید:

این کلمات کلیدی که اعلام کردیم به این مضمون نیست که کلمات کلیدی سایت تان را تغییر دهید. اصلی ترین کلمات کلیدی را مخاطبین و بازدید کننده ها تشخیص می دهند. این مخاطبین هستند که یک کلمه ی کلیدی را آنقدر در گوگل جستجو می کنند که سایت ها هم آن را به عنوان اصلی ترین کلمه ی کلیدی سایت شان انتخاب می کنند و حذف اصلی ترین کلمه ی کلیدی به منزله ی از دست دادن بازدید کننده ها و در نتیجه از دست دادن رتبه ی سایت در نتایج جستجوی گوگل خواهد بود. از این کلمات می توانید در کنار کلمات کلیدی سایت تان به عنوان کامل کننده و مکمل استفاده کنید.

چه موقع می توان از این کلمات استفاده کرد و بازدید کننده ها را به سمت سایت کشاند؟

در برخی موارد دیده می شود که سایت توسط گوگل جریمه می شود و از نتایج جستجو حذف می شود و یا رتبه ی سایت دستخوش تغییر می شود. در این طور مواقع می توانید از این کلمات استفاده کنید. می توانید مطالب قدیمی را ویرایش کنید و از این کلمات به عنوان جایگزین استفاده کنید. این روش باعث می شود تا گوگل هم به مرور زمان سایت تان را از حالت پنالتی خارج کند.

سخن آخر

این عین واقعیت است که اگر بهترین سایت دنیا را داشته باشید اما هیچ بازدید کننده ای نداشته باشید به طور حتم این سایت به هیچ دردی نخواهد خورد. بازدید کننده تمام دار و ندار یک سایت است. تمام سایت های دنیای دنیا، تمام فروش شان بر اساس همین بازدید کننده ها است و خیلی ها از سایت ها از این تکنیک ها و ترفندها استفاده می کنند تا در بهترین مکان های جستجوی گوگل قرار بگیرند.

شاید استفاده از تمام این ترفندها کاری سخت و دشوار باشد اما به طور حتم اگر به مرور زمان یکی یکی از این ترفندها استفاده کنید قطعاً به مکان و جایگاهی که حق شما است خواهید رسید. اما این را مد نظر داشته باشید که تمام این تکنیک ها، در تولید محتوا خلاصه می شود. اگر محتوای با کیفیت و ناب تولید کنید مطمئن باشید که گوگل آن جایگاه و رتبه ای که حق شما است را به شما خواهد داد و اینجاست که بازدید کننده های دیروز، مشتریان امروز کسب و کار شما خواهند بود و این شما هستید که به یک برند در میان تمامی رقبا تبدیل خواهید شد.

در این مقاله ای که در اختیار شما قرار دادیم سعی کردیم به صورت کامل تمامی نکات و ترفندهای افزایش بازدید و ترافیک سایت را ارائه دهیم و شاید کمترین کاری که شما می توانید در حق این مقاله انجام دهید این است که آن را در شبکه های اجتماعی یا در سایت خودتان با ذکر منبع قرار دهید. اگر تکنیکی و ترفندی وجود دارد که به آن اشاره نکرده ایم می توانید به سایت کافه نیاز مراجعه کنید و آن را اعلام کنید.

امید داریم که با مطالعه ی کامل این مقاله و رعایت کردن این تکنیک ها و ترفندها به صدر جستجوهای گوگل نزدیک و نزدیک تر شوید.

اگر ترفند و تکنیکی وجود دارد که به آن اشاره ای نکردیم لطفاً در قسمت کامنت ها قرار دهید تا در همین مقاله آن را قرار دهیم

منبع: سایت درج آگهی رایگان کافه نیاز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.