کاهش شوره پوست سر خشک با آبرسانی

پوست انسان در چند نوع است. پوستهای چرب و نرمال و خشک و پوستهای مختلط متداول ترین نوع های پوستی هستند. نوع پوست ما تعیین می کند که چه طور باید از آن مراقبت کنیم. پوستهای خشک نیاز دارند تا از آن ها بیش تر و بهتر مراقبت شود. این پوست ها به آبرسانی نیاز دارند. پوست سر خشک بیش تر از دیگر نوع های پوستی دچار پوسته پوسته شدن و یا شوره می شود. و آبرسانی کردن پوست سر هایی که خشک هستند می تواند شوره ها را کم تر کند و یا از بین ببرد. به کمک محصولات مختلف مراقبت از پوست و مو می توانیم تا حد زیادی از خشک شدن بیش از حد و تشدید شوره ها جلوگیری کنیم. استفاده از محصولات آبرسان چون ماسکهای مو می تواند این خشکی شدید را از بین برده و پوست را مرطوب و لطیف نماید.

در بسیاری از محصولات ضد شوه نیز کمک می شود که به کمک هیالورونیک اسید پوست سر آبرسانی شود. به طور مثال شامپو کلیر در مدلهای ضد شوره اش از هیالورونیک اسید به عنوان یک ماده اصلی استفاده می کند. ماده ای که می تواند خشکی را از بین برده و مانع از پیدایش دوباره شوره ها و تشدید این موضوه شود. علاوه بر این ها می توانید از اسپری های آبرسانی که در بازار برای از بین بردن خشکی پوست سر وجود دارد هم استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون و ماساژ روغن زیتون نیز می تواند خشکی پوست سر را فرو بنشاند و باعث از بین رفتن یکی از اصلی ترین دلایل پیدایش شوره ها شود. زیتون می تواند از خشک شدن زود هنگام پوست سر هم جلوگیری کند. یعنی به خاطر ترکیبات جادویی که دارد باعث حفظ رطوبت در مدت زمان طولانی تر می شود. و پوست سر شما را تا زمان بیشتری مرطوب نگاه می دارد.

همچنین بد نیست یادآوری کنیم که شستن بیش از حد موها نیز خود باعث می شود که شوره ها بیش تر و بیش تر شوند. علاوه بر این پوست سر حساس می شود. و مشکلاتی چون ریزش مو به سراغ شما خواهد آمد. پس جهت جلوگیری از این موضوع بیش از حد استحمام نکنید. همچنین از شامپوهای درمانی شوره به جای شامپوهای ساده استفاده کنید. سشوار کردن های زیاد نیز باعث می شود که رطوبت از پوست سر شما تبخیر شود. و پوست سر خشک تر شده و شوره ها باز هم بیش تر از قبل شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.