کتانی در مقابل ملحفه های پنبه ای

خوراکی های کلیدی
ملحفه های کتانی قابلیت تنفس دارند و حسی مجلل و متمایز دارند. ملحفه‌های پنبه‌ای در انواع، سبک‌ها و رنگ‌های مختلف به‌طور گسترده در دسترس هستند و نسبت به کتان مقرون به صرفه‌تر هستند. کتان و پنبه هر دو با مواد طبیعی ساخته می شوند، با افزایش سن نرم می شوند و رطوبت را از بین می برند، اما کتان در طول زمان دوام بیشتری دارد.
ملحفه های کتانی و پنبه ای از الیاف گیاهی طبیعی قابل تنفس ساخته شده اند. در حالی که هر دو نوع ورق رطوبت را به خوبی از بین می برند، اما از نظر ظاهر، احساس و عملکرد متفاوت هستند. قیمت و طول عمر نیز فاکتورهای مهمی هستند که هنگام انتخاب بین ملحفه های کتان و نخی باید در نظر گرفته شوند.

ما ملحفه‌های کتانی و پنبه‌ای را با هم مقایسه می‌کنیم و در مورد احساس، دوام و قیمت آن‌ها بحث می‌کنیم. ما همچنین نکاتی را در مورد نحوه مراقبت از هر کدام ارائه خواهیم داد تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام نوع ورق برای شما بهترین است.

ورق های کتانی چیست؟
ورقه های کتانی با پارچه ای بافته شده از گیاه کتان ساخته می شوند که برای سرویس خواب یک نفره مناسب هستند.

ملحفه های کتانی ظاهری متمایز و چروک دارند. در ابتدا ممکن است در لمس سفت یا خشن احساس شوند، اما هر بار شستشو باعث نرم‌تر شدن این ورق‌ها می‌شود. ورقه های کتانی که برچسب “پیش شسته” یا “سنگ شسته شده” دارند، اغلب در ابتدا نرم تر خواهند بود.

ورق های کتانی می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، زیرا الیاف بسیار قوی و بادوام هستند. ملحفه‌های کتانی همچنین بسیار تنفس‌پذیر هستند و سریع خشک می‌شوند و برای افرادی که می‌خوابند سعی می‌کنند در دماهای گرم‌تر خنک بمانند، انتخاب خوبی هستند.

آیا کتان بیشتر از پنبه قابل تنفس است؟
به لطف بافت شلتر، کتان بیشتر از پنبه قابل تنفس است. کتانی اجازه جریان هوای بیشتری را می دهد و به اندازه پارچه های دیگر گرما را به دام نمی اندازد. همچنین رطوبت را از پوست دور می کند که می تواند به خنک نگه داشتن خواب کمک کند.

وزن کتانی که بر حسب گرم بر متر مربع (GSM) اندازه گیری می شود، می تواند قابلیت تنفس آن را تعیین کند. ملحفه های کتانی با وزن حدود ۱۷۰ GSM نسبتاً سبک هستند و آنها را به انتخاب خوبی برای خواب های گرم تبدیل می کند. ورق های سنگین تر با وزن تا ۱۹۰ GSM ممکن است برای خواب های سرد یا آب و هوای سردتر بهتر باشد.

ملحفه های پنبه ای چیست؟
ملحفه های پنبه ای با پارچه های مشتق شده از گیاه پنبه ساخته می شوند. پنبه رایج ترین ماده ای است که در ملحفه ها استفاده می شود و به نرمی و قابلیت تنفس معروف است، که برای سرویس خواب دو نفره مناسب است.

ورقه های پنبه ای با توجه به بافت پارچه، بافت و احساس متفاوتی دارند. بافت پرکال از الگوی الیاف یک به یک زیر برای حس واضح استفاده می کند. بافت ساتن از الیاف یک زیر، سه یا چهار رویه استفاده می کند و کمی نرم تر و براق تر است.

ملحفه های پنبه ای باکیفیت می توانند ۵ تا ۱۰ سال دوام بیاورند. ملحفه های نخی به راحتی تمیز می شوند و بعد از هر بار شستشو نرم تر می شوند.

چه نوع پنبه ای در ملحفه ها یافت می شود؟
سه نوع اصلی پنبه برای تولید ملحفه ها استفاده می شود.

پنبه مصری لوکس ترین نوع پنبه در نظر گرفته می شود. ورق های ساخته شده از این ماده از الیاف بسیار بلند برای پارچه ای نرم، صاف و قابل تنفس استفاده می کنند که خواب را خنک و خشک نگه می دارد. ملحفه‌های پنبه‌ای ۱۰۰% مصری ممکن است برای یک ست ۴۰۰ دلار قیمت داشته باشند. گزینه‌های ارزان‌تر احتمالاً ترکیبی از پنبه هستند و نه پنبه مصری خالص.

پنبه پیما از نظر قیمت گزینه معتدل تری است. اولین بار در پرو کشت شد، اما اکنون در ایالات متحده نیز پرورش می‌یابد ورق‌های پنبه‌ای پیما با پنبه‌های اصلی بسیار بلند ساخته می‌شوند که تنفس و رطوبت را از بین می‌برند.

شاید جالب باشد بخوانید :

سینی کابل چیست ؟

زبری سنج چیست؟

پنبه اپلند رایج ترین و به طور کلی مقرون به صرفه ترین پنبه ای است که در ملحفه ها استفاده می شود. این ماده دارای الیاف کوتاه تری است که باعث می شود ورق ها نسبت به پنبه پیما یا مصری کمی زبرتر و دوام کمتری داشته باشند. بیش از ۹۵ درصد پنبه ای که در ایالات متحده کشت می شود، پنبه مرتفع است.

پنبه مصری پنبه پیما پنبه مرتفع
نگاه و احساس:

پنبه مصری لوکس، سبک و ترد است. قابلیت تنفس دارد و در برابر پوست نرم و صاف می شود. قوی، بادوام است و قرص نمی دهد. ظاهر و احساس:

پنبه پیما در لمس نرم است و سبک و قابل تنفس است و همچنین رطوبت را از بین می برد. دوام بیشتری نسبت به پنبه ارزان قیمت دارد. ظاهر و احساس:

پنبه‌های بلند کمی درشت هستند، اما با هر شستشو نرم‌تر می‌شوند. سبک وزن و قابل تنفس است، اما مستعد پر شدن، پاره شدن و ساییدگی است.
ملحفه‌های کتانی در مقابل ملحفه‌های پنبه‌ای: مزایا و معایب
ملحفه های کتانی نسبت به ملحفه های پنبه ای قابلیت تنفس بیشتری دارند و دوام بیشتری دارند. با این حال، احساس درشت تر و ظاهر چروک آنها ممکن است برای همه جذاب نباشد. ملحفه‌های نخی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع‌تر موجود هستند. آنها اغلب مقرون به صرفه تر از ملحفه های کتانی هستند، اما ممکن است به اندازه کافی بادوام نباشند.

ورق های کتانی ملحفه های پنبه ای
طرفداران:
فوق العاده بادوام
ظاهری مجلل و مچاله شده
قابل تنفس
طرفداران:
در طیف گسترده ای از قیمت ها موجود است
در رنگ‌ها و طرح‌های زیادی وجود دارد
اغلب قابل شستشو در ماشین لباسشویی
معایب:
قیمت بالا
بافت درشت ممکن است برای برخی بیش از حد خراشیده شود
اگر در آب گرم یا گرم شسته شود، ممکن است جمع شود
معایب:
معمولاً به اندازه کتان بادوام نیست
به مرور زمان کوچک می شود
ممکن است نیاز به تعویض بیشتر داشته باشد
کدام یک برای نیازهای شما بهترین است؟
ملحفه‌های کتانی و پنبه‌ای هر دو از الیاف طبیعی ساخته شده‌اند و ملحفه‌های تنفس‌پذیر و رطوبت‌گیر تولید می‌کنند که با گذشت زمان نرم‌تر می‌شوند. ملحفه‌های پنبه‌ای مصری با کیفیت بالا و ملحفه‌های کتانی می‌توانند بسیار مجلل به نظر برسند، که در قیمت بالاتر آنها منعکس می‌شود. ملحفه های ساخته شده با پنبه مرتفع معمولاً مقرون به صرفه تر هستند و پیدا کردن آنها راحت تر است.

ورق های کتانی ملحفه های پنبه ای
محدوده قیمت: ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای یک ست ملکه سایز محدوده قیمت: ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار برای یک ست ملکه سایز با کیفیت بالا
مراقبت و نگهداری:

دستورالعمل های شستشو روی برچسب را دنبال کنید. ورقه های کتانی معمولاً با استفاده از مواد شوینده ملایم در آب سرد در یک چرخه کوتاه یا ملایم قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. از نرم کننده پارچه یا سفید کننده کلر استفاده نکنید. برای جلوگیری از چین و چروک، ملحفه ها را در حالی که هنوز کمی مرطوب هستند از خشک کن خارج کرده و آویزان کنید تا خشک شوند.

مراقبت و نگهداری:

دستورالعمل های شستشو روی برچسب را دنبال کنید. ملحفه های نخی معمولاً قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و برای جلوگیری از چروک شدن می توان آنها را با حرارت کم خشک کرد. از آب داغ و مواد شوینده خشن خودداری کنید. برای کاهش چین و چروک می توانید از نرم کننده پارچه استفاده کنید و آنها را اتو کنید.

شما ملحفه های کتانی می خواهید اگر:

شما می خواهید روی مجموعه ای از ورق ها سرمایه گذاری کنید که برای مدت طولانی دوام می آورند
شما ظاهر و احساس لوکس را دوست دارید
شما یک خواب گرم هستید
شما ملحفه های پنبه ای می خواهید اگر:

ملافه نرم و صاف را دوست دارید
شما می خواهید از بین طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها انتخاب کنید
شما نمی خواهید پول زیادی را برای ملحفه خرج کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سیزده =