کدام سفرهای ایرانگردی و یا خارجی رو با آژانس مسافرتی انتخاب کنیم؟

نظرتون چیه امروز درباره مسافرت کردن صحبت کنیم؟ سفرهای هیجان انگیزی مثل تورهای ایرانگردی و یا سفرهای خارجی که هر کدومشون حال هوای خوب خودشون رو دارند. اینکه کدومشون شما را علاقمند میکنه بستگی به سلیقه شما داره. پس با خوندن این مقاله متوجه می شویوم که هر کدوم از ما ها کجا دوست داریم با یه آژانس مسافرتی خوب و مطمئن بریم.

هر انسانی در زندگیش دنبال تجربه کردن حس های جدیدی است تا از یکنواختی ها دور شود و سلامتی بهتری هم داشته باشد. این تجربه ها میتواند از یادگیری یک علم یا هنر گرفته تا آموزش ورزشی جدید باشد. برخی از افراد هم مسافرت کردن را در قالب تور با آژانس مسافرتی انتخاب میکنند تا با دیدن جاهای جدید تجربه، حس متفاوت و جدیدشان را تجربه کنند. تا سلامت خود را بهتر و بیشتر بدست بیاورند.

تجربیات جدید همیشه حال انسان رو بهتر میکند و سلامت را به انسان نشان میدهد و باعث میشود که پیشرفت بیشتری در زندگی داشته باشد. دیدن جاهای جدید به انسان نوآوری و خلاقیت را آموزش میدهد و ارتباط با انسانهای دیگر و دیدن فرهنگ ای جدید میزان آگاهی و ظرفیت را بالاتر میبرد.

مزیتهای دیگری که مسافرت کردن دارد شامل ریلکس شدن و دور بودن از روزمرگیهای عادی زندگی هم میشود که خود این یکی از ویتامین های روحی و جسمی برای هر انسانی است.

کجا بریم مسافرت

این سوال یکی از چیزهایی است که ذهن هر کس را میتواند قبل از انتخاب تور مناسب مشغول کند. که کجا بریم مسافرت؟ اگر هم بصورت گروهی و یا خانوادگی هم بخواهیم سفر کنیم که کمی انتخاب سخت تر میشود. چون سلیقه ها و درخواست های افراد مختلف با رنج سنی و فرهنگ مختلف کاملا متفاوت خواهد بود.

بنابراین با شناخت از شهرها یا کشورها، نسبت به تفریحات، دیدنی ها و حتی قیمت های آنها میشود انتخاب بهتر و مناسبتری داشت تا طیف بیشتری از افراد این مسافرت را بپسندد و باب میلشان شود. سفرهای خارجی و یا داخلی و معروف به ایرانگردی هر کدام برای برخی از افراد ممکن است سفر خوبی باشد.

تورهای ایرانگردی یا داخلی

تورهای ایرانگردی یا همان داخلی مناسب افرادی هست که دلشان میخواهد به جاهایی بروند که همزبان خودشان باشد و داخل ایران به گشت و گذار و مسافرت بپردازند. نیازی هم به تشریفات ویزا و پاسپورت و خروج از کشور را نداشته باشد. این افراد بازدید از شهرهای داخل کشورشان را مناسب تر میدانند و شاید قیمت هم در انتخاب آنها تاثیر گذار باشد.

ایران شهرهای زیادی برای دیدن دارد که در ایام متفاوت سال بخصوص در روزهای تعطیلی و یا عید میشود تورهای جالبی را همچون تور نوروز را برگزار کرد. بریم با چند شهر ایرانگردی آشنا شویم:

مشهد

مشهد در استان خراسان قرار گرفته و یکی از شهرهای زیارتی و در کنارش هم تفریحی داخلی است که تورهای ایرانگردی یکی از مهمترین قسمتهایش تور مشهد است که هم از تهران برگزار میشود و هم از شهرها دیگر. تور مشهد هوایی و زمینی هم قابل اجراست.

حرم امام رضا یکی از دلایل اصلی این سفر است که مردم به قصد زیارت به آنجا سفر میکنند. مشهد شهری دارد به اسم توس که مقبره فردوسی در آنجا ساخته شده است. یکی از دیدنیهای مشهد همین شهر است. جاهای ییلاقی و خوش آب و هوای مشهد مثل شاندیز و طرقبه هم مزیدی بر علت این سفر میشوند.

کیش

جزیره کیش که جزو استان هرمزگان حساب میشود نگین جزایر ایران برای سفر است. تور کیش یکی از پر طرفدارترین مسافرتهایی است که در قالب تور برگزار میشود و مسافران سعی میکنند حتما در آن ثبت نام کنند. از تفریحات دریایی تا استراحت در فضای آرام کیش دلایل این سفر هستند. از ویژگیهای اصلی آن این است که تور کیش از تهران قابلیت اجرا شدن دارد و از هر شهر دیگری.

چابهار

چابهار یک شهر بندری در استان سیستان و بلوچستان است. جاهای دیدنی که در تور چابهار برای مسافران ارائه میشود واقعا کم نظیر هستند. اکثر جاذبه های طبیعی هر مسافری را به سمت خود در این شهر زیبا میکشاند.

یزد

یزد در استان یزد قرار گرفته و شهری است کویری ولی آباد. تور یزد را هر کسی در زندگی باید تجربه کند. ترکیبی از فرهنگ و تاریخ اصیل ایرانی با سرگرمیهایی که در قالب یزدگردی برای مسافران تور اجرا میشود.

شیراز

شیراز در استان فارس است، تمدن ایرانی اصیل از دوران کوروش و هخامنشی در کنار جاهای دیدنی بسیار زیبا که در تور شیراز برای همه مسافران اجرا میشود. باغهای مفرح و مردمان خونگرم از جاذبه های این سفر هستند.

شاید جالب باشد بخوانید :

اصفهان

اصفهان در استان اصفهان قرار گرفته و معروف شده به نصف جهان. یعنی انقدر جای دیدنی متفاوت و خاص دارد که تشبیه شده به نصف جهان. تور اصفهان مملو از برنامه های دیدار از جاذبه هاست. از پل خاجو گرفته تا میدان نقش جهان.

قشم

بزرگترین جزیره ایران در استان هرمزگان. نگین جزایر بکر و تفریحات ویژه جزیره گردی در تور قشم منتظر مسافران تور آژانس مسافرتی است که بصورت هوایی و یا با قطار به قشم سفر می کنند.

تبریز

شهر اولین ها در استان آذربایجان شرقی. تور تبریز با کلی دیدنی و جاذبه از ایران معاصر و آب و هوای پاک که در کنار غذاهای خوشمزه و محلی و سنتی تبریز جزو کاملترین سفرها میشود.

سرعین

سرعین در استان اردبیل واقع شده است. تور سرعین پر طرفدارترین تور مسافرتی در منطقه است. شهر آبگرم های درمانی و معدنی و آب و هوای پاک و دلپذیر با عسل و سرشیر دیگه شکی برای رزرو تور نمیگذارد.

تورهای خارجی یا جهانگردی

سفرهای خارجی مناسب افرادی است که میخواهند فرهنگ و آداب و رسوم مردمانی خارجی از کشور خود را بشناسند و یا اینکه میخواهند تجربیات و تفریحاتی را تجربه کنند که در داخل کشور خودشان مقدور نیست.

کشورهای مختلف از اطراف ایران گرفته تا دورترین نقطه از جهان وجود دارد که آژانس مسافرتی میتواند در قالب تور مسافران را همراهی کند. چند نمونه از معروف ترین تورهای خارجی شامل کشورهای زیر میشود:

ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است که بسیار خوش آب و هوا و همینطور خوش قیمت است. سفر به ارمنستان در قالب تور ارمنستان زمینی و تور ارمنستان هوایی اجرا میشود که جایگاه خودش سلیقه اکثریت مسافران را پوشش میدهد.

باکو

شهر باکو که در کشور آذربایجان قرار گرفته از دیگر مسافرت های خارجی است که طرفداران زیادی در ایران دارد. بخصوص که کشوری ترک زبان هستند و ارتباط با آنها راحت تر میباشد. سفر به این شهر در قالب تور باکو زمینی و تور باکو هوایی نیز انجام میشود تا هر کس با هر بودجه ای بتواند از آن استفاده کند.

هند

کشور هند و کلی ماجرای ویژه و دیدنیهای متفاوت. مسافرات تور هند این سفر را فراموش نمیکنند. کشوری که هر گوشه اش برای مسافران سورپرایزی خاص دارد و معروف است به رنگها، آوزها و رقص ها.

روسیه

کشور روسیه از دیرباز طرفداران خاص خود را داشته. شهرهایی مثل مسکو و سنت پترزبورگ در قالب تور روسیه هر ساله مسافران زیادی را به خود جلب میکند. از دیدینهای مختص خودش گرفته تا فرصت امتحان کردن غذاهای روسی که در فصل مسافرت مناسب از بهترین تورهای خارجی شمرده میشود.

رزرو تور با آژانس مسافرتی معتبر و مطمئن

اجرای تورهای داخلی و خارجی با برنامه ریزی مجری مستقیم تور مسافرتی خیلی بهتر و کاملتر و دقیق تر میشود. بنابراین پیشنهاد میکنم که برای مسافرت و دیدار از جاهای دیدنی شهرهای داخلی که با تور اجرا میشوند مثل مشهد، کیش، قشم، چابهار، تبریز، اصفهان، شیراز، سرعین و یا کرمان و همینطور کشورهای مختلف مثل ارمنستان و باکو و هند، رزرو تور از معتبرترین و مطمئن ترین آژانس مسافرتی مثل آژانس مسافرتی فارا گشت با آدرس سایت

داشته باشید. بعنوان مجری اصلی تور ایرانگردی و تور خارجی و جهانگردی یکی از بهترین های اجرا کننده تور هستند. برای شما سفری خوش، سلامت و طبق سلیقه با بهترین آژانس مسافرتی و کاملترین تور را آرزو میکنم.

فارا گشت مجری اصلی تورهایی است که از تهران اجرا می شوند مثل کیش و مشهد و قشم و چابهار در کنار آن تورهایی که از تمام شهرهای ایران رزرو میشوند نیز در لیست خدمات آنها قرار گرفته است. مسافرت ها هوایی و زمینی رزرو میشوند. بهترین سفر زمانی که ارزان باشد و با برنامه ریزی مجری مستقیم تور لذت بخش تر و کامل تر خواهد بود. اینبار نوبت شماست که بهترین سفر خودت را شروع کنی.

1 نظر
 1. محمد حسین یار احمدی می گوید

  سلام. یکی از جامع ترین مطالبی بود که درباره آژانس مسافرتی و انتخاب تور مسافرتی در اینترنت دیدم. جای تشکر داره از شما.
  هر چند هر شهر و کشوری که اسم برده شده هر کدام یک مقاله جداگانه نیاز دارد اما برای شروع فکر کردن و برنامه ریزی می تونه به عنوان یک مرجع باشد.
  در این زمانه که تعداد آژانس های مسافرتی خیلی زیاد شده، پیدا کردن مجری اصلی تور کمی سخت است. اما با مطالعه این مطلب متوجه شدم که چه کار کنم و چه انتخابی داشته باشم.
  تور چابهار و تور قشم خیلی به دلم نشست. احتمالا برای نوروز یکی از آن ها را رزرو کنم.
  با سپاس مجدد از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 14 =