کلمه کلیدی چیست و چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی به عنوان کلمه یا  تعدادی از کلمات و یا حتی یک جمله تعریف می شود که کاربر اینترنت برای جمع آوری اطلاعات، جستجوی یک محصول یا محتوا در یک سایت تجاری یا تحریریه در موتور جستجو وارد می کند.کلنه کلیدی همچنین می تواند یک جمله باشد که البته ممکن است سوالی ، خبری و تعجبی یا هر جمله دیگری.

به عبارت ساده، کلمات کلیدی کلماتی هستند که در نوار جستجو برای دسترسی به صفحات وب در گوگل، یاهو، بینگ یا هر موتور جستجوی دیگری تایپ می کنید.

یک کلمه کلیدی را می توان در مکان های مختلفی در صفحات وب  قرار داد. به عنوان مثال، آنها را می توان در بدنه اصلی متن ، تگ های عنوان یا تصاویر با استفاده از برچسب های ALT  قرار داد.

در این پست، تعریف خواهیم کرد که تحقیق در مورد کلمات کلیدی چیست، چرا مهم است، چگونه تحقیقات خود را برای استراتژی سئو خود انجام دهید، و کلمات کلیدی مناسب را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

تحقیق در مورد کلمه یا کلمات کلیدی چیست؟

وقتی تصمیم به انتشار یک پست یا مقاله در وب سایت خود می گیرید، قبل از انتشار اولین کاری که می کنید نوشتن یک عنوان برای ان پست خواهد بود که بهتر است این عنوان همان کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی شما یا حتی المقدور شامل کلمه یا کلمات کلیدی باشد. بنابراین وقت گذاشتن و انجام تحقیق برای تعیین کلمات کلیدی از اینجا مشخص می گردد.

این کلمات کلیدی هستند که بخشی از بهبود سئوی مقاله شما را بر عهده دارند و باعث می شوند که رتبه مقاله شما در موتورهای جستجوی گوگل بهتر شده و صفحات و سایت شما بهتر دیده شوند.

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

کلمه کلیدی به شما کمک می کند تا بهترین روش  را برای رسیدن به هدف کاربر انتخاب کنید و بینش ارزشمندی را در مورد سؤالاتی که مخاطبان هدف شما واقعاً در Google جستجو می کنند ارائه دهید.

افراد هنگام انجام جستجو های  آنلاین از کلمات کلیدی برای یافتن راه حل جهت رسیدن به مطلب مورد نظر خود استفاده می کنند. بنابراین اگر دیده شدن و بالا آمدن محتوای شما در حین انجام جستجو در مقابل مخاطبان خود موفق باشد، ترافیک بیشتری به دست خواهید آورد. بنابراین، شما باید آن جستجوها را هدف قرار دهید.

مزایای انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی

۱_ بینش روند بازاریابی

انجام تحقیقات موثر در مورد کلمه کلیدی می تواند بینش هایی را در مورد روندهای بازاریابی فعلی به شما ارائه دهد و به شما کمک کند محتوای خود را بر موضوعات مرتبط و کلمات کلیدی متمرکز کنید که مخاطبان شما در جستجوی آنها هستند.

۲_ رشد ترافیک

وقتی بهترین کلمه کلیدی مناسب را برای محتوایی که منتشر می کنید شناسایی کنید، این باعث می شود که در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کنید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود جذب خواهید کرد.

۳_ جذب مشتری

افزایش ترافیک بیشتر یعنی حضور مشتری های بالقوه در وب سایت و حالا باید شما درصد زیادی از این کاربران را به مشتری واقعی تبدیل نمایید. اگر کسب و کار شما دارای محتوایی است که سایر متخصصان کسب و کار به دنبال آن هستند،

 

می توانید نیازهای آنها را برآورده کنید و برای آنها یک فراخوان برای اقدام ارائه دهید که آنها را در فرایند فروش خود و نیاز آنها از مرحله آگاهی تا نقطه خرید هدایت می کند.

کلمات کلیدی در مقابل موضوعات جدید و متفاوت

بیشتر مواقع ما می شنویم که سئو فقط در ۱۰ سال گذشته چقدر پیشرفت کرده است، و چقدر کلمات کلیدی در توانایی ما برای رتبه بندی خوب در جستجوهایی که افراد هر روز انجام می دهند بی اهمیت شده اند. که البته تا حدودی، این درست است، ولی یک متخصص سئو با نگاه متفاوتی به این موضوع می نگرد و اینطور برداشت نمی کند که تحقیق کلمات کلیدی یک فرآیند قدیمی است.

تحقیقات کلمات کلیدی به شما می گوید که مردم به چه موضوعاتی اهمیت می دهند و با فرض استفاده از ابزار سئوی مناسب، چقدر آن موضوعات در بین مخاطبان شما محبوب هستند.

اصطلاح کاربردی در اینجا موضوعات است ، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که حجم بالایی از جستجو در ماه دریافت می کنند، می توانید محتوای خود را در موضوعاتی که می خواهید در مورد آنها محتوا تولید کنید شناسایی و مرتب کنید. سپس، می توانید از این موضوعات برای تعیین کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.

عناصر تحقیق کلمات کلیدی

سه عنصر اصلی وجود دارد که باید هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی به آنها توجه کرد:

۱_ ارتباط

گوگل محتوا را از نظر ارتباط کلمه کلیدی با موضوع محتوا رتبه بندی می کند. اینجاست که مفهوم هدف جستجو مطرح می‌شود. محتوای شما تنها در صورتی برای یک کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌شود که نیازهای جستجوگران را برآورده کند.وقتی که یک کاربر کلمه یا کلماتی را جستجو می کند ، اگر محتوای شما شامل آن کلمات باشد ولی کل مفهوم مقاله یا موضوع مقاله شما متفاوت از منظور کاربر باشد ای باعث کم ارزش شدن محتوا ، صفحه و نهایتا سایت شما می شود. بدیهی است که شما نباید انتظار داشته باشید گوگل مقالات با ارزش و دارای ارتباط بین کلمات کلیدی و متن را کمتر از مقاله شما ارزیابی نماید.

۲_ اعتبار

گوگل به منابعی که معتبر می داند اهمیت بیشتری می دهد. این بدان معنی است که شما باید تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک منبع معتبر با غنی سازی سایت به یک منبع معتبر با غنی سازی سایت خود با محتوای مفید و اطلاعاتی و تبلیغ آن محتوا برای به دست آوردن سیگنال های اجتماعی و بک لینک انجام دهید. اگر در این فضا به عنوان معتبر شناخته نمی‌شوید، یا اگر SERP یک کلمه کلیدی با منابع سنگینی که نمی‌توانید با آنها رقابت کنید (مانند Forbes یا The Mayo Clinic) بارگیری می‌شود، شانس کمتری برای رتبه‌بندی دارید، مگر اینکه محتوای شما استثنایی باشد.

۳_ حجم

ممکن است برای یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول رتبه بندی شوید، اما اگر هیچ کس آن را جستجو نکند، باعث ترافیک سایت شما نمی شود. شبیه راه اندازی مغازه در شهر ارواح.

حجم جستجوی ماهیانه با MSV ( Monthly Search Volume ) اندازه‌گیری می‌شود، که به معنای تعداد دفعاتی است که کلمه کلیدی در ماه در بین همه مخاطبان جستجو می‌شود.

انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سئو سایت

الگوریتم های گوگل از کلمات کلیدی و مکان ها برای افزایش رتبه وب سایت شما در آن جستجوها استفاده می کنند. حضور آنلاین شما باید تلاشی یکپارچه باشد، بنابراین اگر کلمات کلیدی خاصی را در وب سایت خود هدف قرار دهید، گنجاندن آنها در جای دیگر کمک می کند. استفاده حداکثری از گوگل می تواند مشکل باشد، اما چند مرحله وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که برند شما توجهی را که شایسته آن است دریافت می کند.

هنگامی که مشخص کردید چه مشتریانی برای شرکت شما سودآور هستند، تعیین اینکه روی چه کلمات کلیدی تمرکز کنید، پیچیده نیست. قبل از اینکه ساعت ها به این فکر کنید که کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، این چهار نکته را برای انتخاب مواردی که مطمئناً به نفع شرکت شما هستند را در نظر بگیرید:

۱- جمعیت شناسی مناسب را مد نظر داشته باشید

هر فروشنده یا ارائه دهنده خدماتی باید یک شناخت کلی و دقیق از مشتریان و مخاطبین خود داشته باشد. یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید هر کاسبی که مشتری خود را نشناسد ، نابود می شود. شاید مفهوم همین ضرب المثل برای توضیح این بند کافی باشد. بنابراین همیشه باید شناخت کافی از مجموعه مخاطبین مورد هدف خود داشته باشید.

۲- انجام تحقیقات موثر برای کلمات کلیدی

مانند سایر اشکال بازاریابی، نتایج خوب محصول تحقیقات خوب است. تحقیقات دقیق به شما امکان می دهد تصمیمات بازاریابی آگاهانه بگیرید و تاکتیک های SEO شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تحقیقات کلمات کلیدی نشان می دهد که رقبا چه چیزی را هدف قرار می دهند، کدام کلمات کلیدی را بیشتر مورد استفاده قرار می دهند و اطلاعات دیگر.

جستجوی کلمات کلیدی را می توان به صورت دستی از طریق جستجوهای گوگل انجام داد. پس از انجام جستجو، به سؤالاتی که در بخش «مردم نیز می‌پرسند» نگاهی بیندازید. در اینجا، Google سؤالاتی را ارائه می‌کند که توسط دیگران جستجو شده و مشابه جستجوی اصلی شما هستند. با بهینه سازی کلمات کلیدی و موضوعات وبلاگ خود با توجه به آنچه دیگران به دنبال آن هستند، محتوایی را انتخاب می کنید که رتبه شما را در این جستجوها بهبود می بخشد.

۳- اهداف خود را به روز کنید

شاید شما هم از ان دسته افراد باشید که فکر می کنند چقدر آسان می‌توان قواعد و قوانین  سئو را راه‌اندازی کرد و آن را به ابزار‌های خودش واگذار کرد. اما متأسفانه اینطور نیست و موضوع آنقدرها هم ساده نیست. به خاطر داشته باشید که سئو همیشه در حال تغییر است. از به‌روزرسانی‌های الگوریتم Google گرفته تا تغییرات در سرویس‌های خود، باید به طور دوره‌ای از اهداف خود بازدید کنید.

با گذشت زمان، ممکن است در یک مکان خاص به اندازه کافی در رتبه بندی قرار بگیرید که دیگر هدف گذاری مکرر مفید نباشد. این فرصتی است برای گسترش مناطق هدف خود از نظر جغرافیایی یا اضافه کردن کلمات کلیدی جدید. برای تعیین اینکه کدام مکان‌های اضافی سودآورتر هستند، باید داده‌ها را مجدداً بررسی کنید و در نظر بگیرید که چه نوع مشتریانی را از آنها جذب خواهید کرد.

۴- کسب و کار خود را با یک استراتژی سئو مدیریت شده رشد دهید

اکنون که مردم بیش از هر زمان دیگری در مورد برندها به صورت آنلاین تحقیق می کنند، شما باید استراتژی سئوی خود را اصلاح کنید. کلمات کلیدی مناسب می توانند تفاوت عمده ای در رتبه بندی جستجوی شما ایجاد کنند و بر نتیجه شما تأثیر بگذارند. با اطمینان از استفاده از کلمات کلیدی مناسب، کسب و کار خود را برای موفقیت با جذب مشتری ایده آل خود تنظیم می کنید و در عین حال با دقت در زمینه بازی همیشه در حال تغییر SEO حرکت می کنید.

Rank Math و کلمه کلیدی

چنانچه شما برای بهینه سازی وب سایت خود از افزونه Rank Math استفاده می کنید ( همانطور که ما در سایت نت رود استفاده کرده ایم )، ردیف های زیادی را مشاهده خواهید کرد که این پلاگین مرتبط با کلمه کلیدی به شما ارائه میدهد که باعث ارتقا رتبه و سئوی مطلب شما می شود.

محل مناسب بکاربردن کلمات کلیدی کجاست؟

محل های مناسب زیادی در مقاله شما وجود دارد که می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را برای بهینه سازی محتوای خود برای SEO بکار ببرید ، که البته باید مواظبت کنید بکار بردن کلمات کلیدی بی مناسبت و ناهماهنگ با جمله نباشند و به نظر نیاید که بزور و از سر اجبار کلمه را در جمله گنجانده اید.محل هایی که برای قرار دادن کلمات کلیدی پیشنهاد می شوند:

در عنوان پست

در  پاراگراف اول

در توضیحات متا

در بدنه پست ( دفعات استفاده از کلمه کلیدی خود بهینه کنید)

در متن جایگزین تصاویر

برچسب ها

کلام آخر

یکی از مهمترین روش های سئو یک محتوا ، صفحه یا وب سایت انتخاب درست کلمات کلیدی است. لازم است در انتخاب کلمات کلیدی کمال دقت و حوصله را داشته باشیم و از روش های معمول بدرستی و به موقع استفاده کنیم. استفاده از یکی از افزونه های بهینه سازی می تواند کمک زیادی به شما بکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 8 =