کمی تاریخ بخوانیم!

تاریخ معلم انسان هاست. ولتر میگه تاریخ مادر همه علوم و دانش بشری هست و کسانی که از تاریخ سر در نیارن، انسان های بی سوادی محسوب میشن.

امروز میخوایم به سه بخش از تاریخ بپردازیم. با ما همراه باشید.

شهر باستانی اور

اور پایتخت تمدن سومر بود. سومر یکی از قدیمی ترین تمدن های بشری است. این تمدن در حدود پنج هزار سال پیش در جنوب بین النهرین (میان رودان – عراق فعلی) امپراطوری قدرتمندی رو تشکیل داد.

مردم سومر نه ایرانی بودن و نه عرب. از یک نژاد منحصر به فرد بودن کهمتاسفانه بعدها منقرض شدن و امروز کسی از این نژاد نداریم.

اور پایتخت این تمدن بود. در تورات اومده که اور زادگاه حضرت ابراهیم هم بوده.

اور در حدود پنج هزار سال پیش بزرگ ترین شهر دنیا بود و جمعیتی بالغ برشصت و پنج هزار نفر در این شهر سکونت داشند.

معرفی و دانلود کتاب انسان خردمند

وقتی صحبت از تاریخ بشر میشه نباید از کتاب انسان خردمند غافل شد. این کتاب مشهورترین کتاب درمورد تاریخ بشریته. کتاب خیلی قدیمی نیست و در حدود ۶ سال پیش نوشته شده ولی در همین زمان کم هم کلی سر و صدا به پا کرده.

کتاب انسان خردمند به شما میگه چطور آدمیزاد از شصت هزار سال پیش به سمت زنگی کشاورزی حرکت کرد و چطور در حدود ده هزار سال پیش کشاورزشد و کم کم به چنان جایگاه بالایی رسید که تمدن فعلی رو بنیان گذاری کرد.

باراک اوباما رییس جمهور سابق امریکا کتاب اسان خردمند رو بسیار توصیه کرده. ایم کتاب توسط نیک گرگین به پارسی ترجمه شده است.

رستاخیز مردگان

رستاخیز مردگان یکی از آثار شگفت انگیز و ترسناکه که به سرگذشت تاریخ بشر پرداخته . این کتاب به از اسرار و رازهای زندگی بشر میگه.

می‌گویند هرکس که این کتاب را بخواند، دچار جنون می‌شود. خرافه جالب دیگری نیز درمورد کتاب وجود دارد و آن این است که معروف است، نویسنده این کتاب عبدال ال حضرت نیز پس از نگارش این کتاب به شکل فجیعی کشته شد!

خلاصه اگر دوست دارید یه کتاب عجیب و غریب درمورد تاریخ تفکر بشریت بخونید، این کتاب رو مطالعه کنید.

کتاب رستاخیز مردگان البته فقط یه کتاب تاریخی نیست. این کتاب حاوی علوم متافیزیک هم هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 18 =