گرفتگی لوله فاضلاب ، دردسر ساز ترین مشکل هر ساختمان

گرفتگی لوله فاضلاب و چاه در هر ساعتی از شبانه روز و در منزل هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد. رفع این مشکل را نه می شود به زمان دیگری موکول کرد و نه از رفع آن صرف نظر کرد از این رو به خدمات رفع گرفتگی لوله فاضلاب به صورت لوله بازکنی شبانه روزی نیاز داریم.

مشکل گرفتگی لوله و چاه بعضی اوقات ممکن است خیلی شدید نباشد و یا شدت آن به اندازه ای باشد که نیاز به حضور تکنسین لوله بازکنی در محل داشته باشید، لذا ما در این مقاله درباره روش های لوله بازکنی و باز کردن لوله فاضلاب توضیحات مفصل داده ایم.

عناوین مطالب نوشته شده در این مقاله به شرح زیر است:

 • باز کردن لوله فاضلاب توسط تکنسین های لوله بازکنی پونک تهران
  • فنر لوله بازکنی برقیپ
  • پمپ تراکم هوا
 • باز کردن چاه فاضلاب به کمک روش های خانگی در منزل
  • قوی ترین محلول لوله بازکن
  • لوله بازکن دستی
  • جوش شیرین و سرکه

باز کردن لوله فاضلاب توسط تکنسین های لوله بازکنی

برای بسیاری از ما پیش آمده که دچار مشکلات فنی مربوط به رفع گرفتگی سینک آشپزخانه لوله و چاه فاضلاب در خانه یا محل کار شویم. در لیست زیر نمونه هایی از این مشکلات رایج که برای شهروندان تهران (پونک، ونک، نیاوران و…) اتفاق افتاده است را ذکر کرده ایم:

 • پیچیدن بوی بد فاضلاب در خانه به صورت مکرر؛
 • گرفتگی چاه حمام بر اثر جمع شدن مو؛
 • افتادن اشیاء با ارزش مانند موبایل و طلا در چاه؛
 • گرفتی چاه توالت فرنگی و دستشویی ایرانی و رفع گرفتگی توالت ایرانی
 • گرفتگی سینک ظرفشویی و دیر تخلیه شدن آب؛
 • گرفتگی چاه حیاط، آشپزخانه و تراس؛

این مشکلات گاها بسیار شدید است و نمی توان اقدام به رفع آن در منزل کرد و باید توسط تکنسین های لوله بازکنی شبانه روزی برطرف شوند.

استفاده از فنر لوله بازکنی برقی توسط نیروهای لوله بازکن

فنر لوله بازکن یکی از متداول ترین ابزارآلاتی است که تکنسین های لوله بازکنی از آن استفاده می کنند. این دستگاه مدل های مختلفی مثل فنر لوله بازکن دستی، برقی و دریلی دارد. از این ابزارها مواقعی استفاده می شود که گرفتگی لوله خیلی شدید نباشد.

استفاده از فنر لوله بازکن دستی، روشی خانگی برای باز کردن لوله فاضلاب به شمار میرود، اما از فنر برقی و فنر با دریل تنها تکنسین های لوله بازکنی می توانند استفاده کنند. دستگاه فنر برقی از یک فنر بسیار بلند و یک موتور الکتریکی ساخته شده است. دستگاه فنر زنی برقی مدل های تمام اتومات و نیمه اتومات دارد. روش کار با فنر لوله بازکنی برای تمامی تکنسین های لوله بازکنی جا افتاده است و در این زمینه بسیار مجرب هستند.

استفاده از پمپ تراکم هوا جهت رفع گرفتگی های سخت

پمپ تراکم هوا دستگاهی است که در درون موتور خود هوای زیادی را انباشته کرده و لوله ای دارد که تکنسین چاه بازکن آن را به درون چاه می فرستند و در نهایت با فشار دادن دکمه ای تمامی هوا از لوله به داخل چاه منتقل می شود. پس از انتقال هوا به داخل چاه با فشار زیاد انسداد لوله فاضلاب برطرف خواهد شد.

استفاده از این روش در مواقعی که گرفتگی لوله بسیار زیاد باشد کاربرد پیدا می کند و تمامی تکنسین های لوله بازکنی موظف به استفاده از آن هستند.

باز کردن چاه فاضلاب به کمک روش های خانگی در منزل

بعضی اوقات پیش می آید که گرفتگی لوله خیلی شدید نیست و بدون حضور تکنسین و به واسطه خودمان قابل رفع است. از این رو می توانیم گرفتگی لوله و چاه فاضلاب را با استفاده روش های خانگی برطرف کنیم.

در ادامه متن به بررسی روش های رفع گرفتگی چاه در منزل می پردازیم.

طریقه استفاده از قوی ترین محلول لوله بازکن برای باز کردن چاه فاضلاب

استفاده از محلول لوله بازکن می تواند از ساده ترین روش های باز کردن لوله فاضلاب در خانه باشد. طریقه استفاده از محلول لوله بازکن بر روی جلد آن درج شده است. چاه بازکن قوی محلول هایی می باشند که با فرمول شیمیایی تهیه و تنظیم می شوند و توانایی بالایی در حل کردن فضولات درون خود را دارند (مانند لوله بازکن صاف، اکتیو و…)؛ اما در باز کردن درب و استفاده از آن ها باید دقت بسیاری نمود تا آسیبی به دست مان وارد نشود. استفاده از مایع لوله بازکن جهت باز کردن چاه حمام نیز کاربرد دارد.

از محلول قوی لوله بازکنی باید به دفعات کم و میزان کم مصرف کرد زیرا استفاده مکرر و بیش از اندازه از آن ها می تواند به لوله های ساختمانی آسیب برساند؛ از این رو اگر احساس کردید مشکل گرفتگی لوله شما با تعداد دفعات کم و به مقدار اندک از این مواد قابل حل نیست حتما با تکنسین های لوله بازکنی تماس بگیرید.

استفاده از لوله بازکن دستی جهت باز کردن لوله فاضلاب

طرز استفاده از لوله بازکن دستی یا تلمبه بسیار راحت است و ساده ترین روش رفع گرفتگی لوله در منزل به حساب می آید. از این روش در رفع گرفتگی های ضعیف و سطحی استفاده می کنند.

قبل از استفاده از تلمبه بهتر است مقدار کمی آب بر روی سینک بریزید تا برای لوله بازکن چسبندگی ایجاد شود. سپس قسمت پلاستیکی لوله بازکن را روی دهانه لوله قرار دهید تا راه خروج هوا بسته شود. در ادامه با پایین فشار دادن دسته تلمبه باعث ایجاد مکش شوید و اگر این کار را چند با تکرار کنید، موادی که باعث گرفتگی لوله شده اند جابجا شده و راه آب باز میشود.

باز کردن لوله با جوش شیرین و سرکه

شایع ترین دلیل گرفتگی لوله به علت چربی و روغن است. ترکیب جوش شیرین با سرکه یک ترکیب با خاصیتی اسیدی است که می تواند چربی ها را در خود حل کرده و راه لوله را باز کند. علاوه بر این باز کردن لوله با جوش شیرین لوله را ضدعفونی کرده و قارچ و باکتری ها را هم از بین می برد.

چرا به خدمات لوله بازکنی نیاز داریم؟

امروزه با آپارتمانی شدن ساختمان ها و مشترک شدن لوله های فاضلاب، به دلیل استفاده زیاد و ریختن انواع و اقسام آشغال در آنها، گرفتگی لوله فاضلاب بیشتر از گذشته شده است. برای رفع کامل این مشکل، نیاز به ابزار و دستگاه های مخصوص می باشد. خرید دستگاه لوله بازکنی اصلا برای شما به صرفه نیست چون نهایتا ۱ یا ۲ بار در سال از آن استفاده خواهید کرد، پس بهترین راه کمک گرفتن از سرویس لوله بازکنی می باشد.

در آوردن اشیا از لوله فاضلاب: هنگامی که چیزی داخل لوله فاضلاب به ویژه لوله حمام و چاه توالت می افتد، میتوانید با شرکت لوله بازکنی تخلیه چاه غرب تهران تماس بگیرید تا نیروی فنی جهت در آوردن اشیا به محل اعزام شود. نیروهای فنی این مراکز میتوانند هر چیزی را که داخل لوله افتاده باشد از پلاک، انگشر، زنجیر طلا گرفته تا ساعت، صابون، سوئیچ، دسته کلید و … خارج کنند.

رفع بوی فاضلاب: بوی فاضلاب از آن دسته مشکلاتی است که اگر آن را توسط یک متخصص رفع نکنید، مطمئنا مجبور به ترک خانه خواهید شد. گازهای سپتیک سبب ایجاد بوی فاضلاب می شوند که برای انسان بسیار خطرناک هستند و بهتر است هر چه سریع تر جهت رفع آن توسط شرکت های متخصص و حرفه ای اقدام نمایید.

نصب توالت فرنگی: نصب توالت فرنگی شاید از دید خیلی از مردم کار ساده ای به نظر برسد، اما نصب فلنج فرنگی بر روی زمین و فیکس کردن سنگ فرنگی بر روی آن کار هر کسی نیست و باید تجربه این کار را داشته باشید. بهتر است نصب فرنگی را به متخصص این کار بسپارید.

تعمیر توالت فرنگی: گاهی اوقات قسمت های مکانیکی فرنگی مثل شوتینگ، فلوتر، و شستی سیفون خراب می شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه دارند. مسلما این کار نیاز به یک فنی کار با تجربه دارد تا فرنگی را تعمیر نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.