گوگل ادز چیست

گوگل ادز چیست؟
گوگل ادز سرویس تبلیغات گوگل است و وظیفه آن رتبه بندی سایتها در موتور جستجوی گوگل در ازای پرداخت هزینه است. به وسیله گوگل ادورز به راحتی می توانید کسب و کار خود را در گوگل تبلیغ کنید. اما بسیاری از افراد نمی دانند گوگل ادز چیست؟ و چه کاربردی دارد.
شاید شما نیز فکر کنید که تبلیغات ادورز و پاسخ گوگل ادز چیست
فقط محدود به نتایج سرچ گوگل است. اما این چنین نیست. با استفاده از این ابزار می توانید از روشهای مختلف تبلیغاتی استفاده کنید.
تبلیغات در نتایج جستجو
این حالت رایج ترین نوع تبلیغات گوگل ادز است که در نتایج جستجو گوگل مشاهده می شود. سایت هایی که هزینه تبلیغات را پرداخت کرده اند با علامت Ad در کنار آدرس سایت در نتایج جستجو ظاهر می شوند.

تبلیغات ویدیویی
در این روش تبلیغات شما در پلتفرم های ویدیویی به نمایش گذاشته می شود. حتما تبلیغات مختلف را در هنگام دیدن یوتیوب مشاهده کرده اید.

تبلیغات نمایشی
در این حالت شما تبلیغات خود را در قالب بنر تبلیغاتی برای گوگل ارسال می کنید و گوگل آن را در وبسایتهای پربازدید به نمایش می گذارد.

تبلیغات در اپلیکیشن ها
در این روش تبلیغات شما در اپلیکیشن های گوشی های هوشمند نمایش داده می شود.

مزایای استفاده از گوگل ادز
گوگل پربازدیدترین و پرکاربردترین موتور جستجو است. گوگل روزانه بیش از ۵ میلیارد درخواست جستجو دارد. بنابراین سرمایه گذاری در آن کاملا توجیه پذیر است. اگر میخواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید تبلیغات گوگل ادورز یکی از راه های آن است. این سرویس امکانات کاربردی فراوانی دارد که به کمک آن می توانید بودجه خود را به راحتی مدیریت کنید.

با استفاده از گوگل ادز می توانید مشتری هدف خود را در مدت زمان کوتاهی جذب کنید. اگر بتوانید پاسخ سوال گوگل ادز چیست و کاربردهای آن را پیدا کنید می توانید فروش خود را چندبرابر کنید.
گوگل ادورز چگونه کار می کند؟
این سرویس مانند یک مزایده یا حراجی عمل می کند و برنده مزایده در رتبه بالاتری نسبت به دیگران قرار می گیرد. یک مزایده را در نظر بگیرید، افرادی که در مزایده شرکت می کنند هرکدام قیمتی را پیشنهاد می دهند و در نهایت بالاترین قیمت پذیرفته می شود.

سرویس گوگل ادز نیز قیمت های پیشنهادی متقاضیان را بررسی می کند و بالاترین قیمت پیشنهادی در بالاترین رتبه قرار می گیرد. گوگل ادز به ازای هر کلیک روی سایت شما هزینه ای را از بودجه تان کم می کند که در اصطلاح به آن PPC می گویند.
گوگل ادز بهتره است یا سئو؟
گوگل ادز و سئو هرکدام کاربردهای منحصر بفرد خود را دارد و هر دو در کنار هم می توانند اثربخش باشند. تفاوت های این دو می تواند در موقعیت های مختلف برای سایت شما پولساز باشد. در ادامه به معرفی تفاوت های این دو می پردازیم:

در سئو شما به مدت زمان بیشتری حداقل ۴ الی ۶ ماه نیاز دارید تا جایگاه خود را در نتایج گوگل پیدا کنید. اما در گوگل ادز می توانید در عرض چند ساعت به رتبه های برتر برسید.

کار بر روی سئو نیازمند هزینه اولیه از جمله تولید محتوا، برنامه نویسی و خرید بک لینک دارد.

در گوگل ادورز شما برای ورود هر کاربر به سایت خود باید هزینه پرداخت کنید در حالی که در سئو هزینه ای از این بابت پرداخت نمی کنید.

در تبلیغات گوگل تصاحب جایگاه تنها تا زمان پرداخت هزینه است و ماندگاری در صفحه اول موقتی است. در سئو نیز تا زمانی که روی سئو سایت کار کنید می توانید در جایگاه خود را حفظ کنید.
در سئو تضمینی برای نمایش در صفحه اول وجود ندارد چراکه عوامل مختلفی از جمله عملکرد رقبا بر جایگاه شما در نتایج گوگل تاثیر می گذارد. اما در روش تبلیغات ادز جایگاه شما در صفحه اول گوگل تضمینی است و تا زمانی که بودجه داشته باشید در آن جایگاه باقی می مانید.

تغییرات در تبلیغات در روش ادز گوگل را می توانید به صورت آنی و ساده اعمال کنید اما تغییر ایجاد کردن در تبلیغات با روش سئو کاری زمانبر و دشوار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − دوازده =