گیاه کاکتوس نیاز به نور مستقیم دارد؟

“من چه کار می کنم؟ بذر، قلمه، کود، خاک خوب، خاک …؟”، اگر چیز زیادی در مورد باغبانی نمی دانید، ممکن است به این فکر کنید. قبل از شروع پروژه باغبانی خود، مهم است که بدانید چگونه باغبانی کنید. اگر می‌خواهید باغ رویاهایتان را داشته باشید، این مقاله اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد!

شروع نهال در گلدان قبل از کاشت در باغ شما ایده هوشمندانه ای است. به احتمال زیاد گیاهان شما به این ترتیب بالغ می شوند. این نیز یک راه خوب برای سخت تر کردن برنامه کاشت شما است. هنگامی که جدیدترین گیاهان بالغ را از باغ خود حذف کردید، نهال ها بلافاصله برای کاشت آماده می شوند.

یاد بگیرید که چگونه گیاهان خود را اصلاح کنید. همه گیاهان نیاز به پیرایش ندارند، اما اگر متوجه ساقه های ناسالم شدید، کوتاه کردن یک گیاه می تواند به شما کمک کند تا از شر یک بیماری خلاص شوید یا حداقل آنقدر سرعت آن را کاهش دهید تا بتوانید گیاه خود را درمان کنید. ساقه ها و برگ ها را زیاد نبرید: فقط قسمت های ناسالم را ببرید.

می توانید گیاهان را با قرار دادن آنها در ماشین خود خشک کنید. شما می توانید آنها را به طور منظم روی یک ورق روزنامه در یک لایه بچینید. سپس درها و پنجره ها را ببندید و بگذارید هوا خشک شود. گرمای داخل ماشین به سرعت گیاهان را خشک می کند. خود گیاهان عطر بسیار خوبی ایجاد خواهند کرد.

استفاده از گیاهان طبیعی می تواند باغی را بدون هیچ کاری بسازد. بسیاری از گیاهان خود بذر می دهند و بدون هیچ کاری، محصولی دائمی رشد می کنند. کدو حلوایی، کدو تنبل، و گشنیز رشد می کنند و سال به سال محصولات جدیدی را به صورت خود بذر رشد می دهند و تقریباً هیچ اثری ندارند و به یک ویژگی دائمی باغ تبدیل می شوند. آنها را در مناطقی مانند انبوه کمپوست یا در امتداد حصارها پرورش دهید تا بیشترین نتیجه را داشته باشید.

شما می توانید با خیساندن دانه های خود در طول شب زنده ماندن آنها را آزمایش کنید. آنها را در ظرف آب بریزید و به مدت یک روز در جای تاریک نگه دارید. محل دانه ها را بررسی کنید. اگر به ته فرو رفتند، قابل استفاده هستند. اگر در بالای آن شناور شوند، ممکن است مرده باشند.

تفاله های قهوه خود را بازیافت کنید و از آنها برای اسیدی کردن خاک برای تمام گیاهان اسید دوست خود استفاده کنید. گیاهانی که خاک اسیدی را دوست دارند عبارتند از رز، گوجه فرنگی، سیکلامن، بنفشه، گاردنیا، بگونیا و هیبیسکوس. برای بهترین نتیجه، خاک را به ضخامت تقریباً یک چهارم اینچ بمالید. اگر به قهوه اهمیت نمی دهید، باقی مانده چای همان نتایج را به همراه خواهد داشت.

هنگام خرید درخت سایه دار، نهال کوچکتری را که در گلدان پرورش داده شده است، خریداری کنید. خرید یک درخت بزرگتر ایده بهتری به نظر می رسد، اما باید از زمین کنده شود. این به سیستم ریشه درخت آسیب می رساند، بنابراین اولین سال رشد خود را صرف جایگزینی آن ریشه می کند. با این حال، نهال گلدانی می تواند بلافاصله شروع به رشد برگ ها و شاخه های جدید کند.

اگر متوجه شدید که باغ شما بیشتر از آنچه می‌توانید بخورید سبزیجات تولید می‌کند، می‌توانید دستور العمل‌هایی را بیابید که محصول را در مراحل مختلف بلوغ نیاز دارد. برای مثال، اگر پیش‌بینی می‌کنید که کدو حلوایی بیشتر از نیازتان باشد، می‌توانید شکوفه‌های کدو را برداشت کنید. این باعث می شود که باغ شما از تنوع بیشتری برخوردار باشد که می توانید از آنها لذت ببرید.

خود را ایمن نگه دارید، این اولین چیزی است که باید در مورد باغبانی بدانید. هنگام کار با ماشین های چمن زنی و سایر ماشین آلات باغ از لباس های محافظ چشم استفاده کنید. هنگام کار در خاک، دستکش بپوشید. این کار شما را در صورت بروز حادثه ایمن نگه می دارد و بدن شما را در برابر عوامل مختلف محیط محافظت می کند.

اگر بچه دارید در باغ ارگانیک خود توت فرنگی بکارید، به خصوص توت فرنگی همیشه زا. بچه های کوچک از چیدن میوه از باغچه لذت می برند. به همین دلیل، اگر احساس کنند چیزی از باغ شما دریافت می کنند، به احتمال زیاد به شما کمک می کنند.

گیاه کاکتوس یکی از گیاهانی است که در نور مستقیم خورشید رشد می کنید. اما کاکتوس هایی که ما در منازل خود از آنها نگهداری می کنیم در نور غیر مستقیم پرورش میابد و تحمل نور مستقیم را ندارند پس بهتر است پیش ار خرید گیاه کاکتوس شرایط نوری را برای آن ایجاد کنید.

کاج یک مالچ فوق العاده است، بنابراین این ایده را دور نریزید. برخی از گیاهان باغی اسیدیته بالاتری دارند و خاک اسیدی تر را ترجیح می دهند. اگر چنین است، از سوزن کاج برای مالچ پاشی تخت خود استفاده کنید. تخت خود را با چند اینچ سوزن بپوشانید. وقتی شروع به تجزیه شدن می کنند، اسید را روی زمین و خاک پخش می کنند.

اگر حاضر نیستید وقت و انرژی خود را به یک باغ کامل ارگانیک اختصاص دهید یا فضای کافی برای آن ندارید، به جای آن از ظرف استفاده کنید. به دنبال گیاهانی باشید که کوچک هستند و برای ظروف مناسب هستند. بشکه های ویسکی برای باغ های کانتینری عالی هستند زیرا فضای زیادی برای رشد ریشه دارند و می توانند برای انواع مختلف گیاهان استفاده شوند.

برای باغبانی ارگانیک داخلی، کنترل دما در مراحل اولیه بسیار مهم است. هفتاد درجه فارنهایت دمای ایده آل برای شروع رشد بیشتر بذرها است. با نصب بخاری و قرار دادن دانه ها در نزدیکی دریچه ها می توانید نسبتاً به این دما دست پیدا کنید. همچنین می توانید تشک های حرارتی را برای قرار دادن در زیر ظروف گیاه خود خریداری کنید.

صدور گواهینامه برای اینکه یک باغبان ارگانیک قانونی در نظر گرفته شود مهم است. دریافت این گواهینامه به شما به عنوان یک باغبان ارگانیک اعتبار بیشتری می بخشد، فروش را افزایش می دهد و به مشتریان خود ثابت می کند که فقط بهترین ها را ارائه می دهید.

از آب باران برای باغ ارگانیک خود استفاده کنید. آب را می توان در بشکه هایی که بارندگی در سطح بالایی قرار دارد جمع آوری کرد و سپس در دوره های خشکسالی در باغ خود استفاده کرد. این به صرفه جویی در آب کمک می کند و تمام هیدراتاسیون مورد نیاز گیاهان شما را تامین می کند. اکثر بشکه های باران دارای یک اسپیکت هستند تا بتوانید شلنگ خیساندن خود را مستقیماً به بشکه وصل کنید.

کمپوست یک جزء کلیدی در بسیاری از طرح های باغبانی ارگانیک است. باغبان عاقل می تواند تلاش خود را با کمپوست کردن در دسته های کوچک مستقیماً در مجاورت بسترهای کاشت که به کمپوست نیاز دارند، به حداقل برساند. این باعث صرفه جویی در زمانی می شود که در غیر این صورت برای چرخاندن کمپوست از یک توده متمرکز و منفرد لازم است.

وقت و پول خود را هدر ندهید تا خودتان باغبانی را کشف کنید، مطمئن شوید که اولین بار آن را درست انجام می دهید! به دلیل اطلاعات موجود در این مقاله باید کمی به انجام این کار نزدیکتر باشید. این به شما بستگی دارد که دقیق باشید و اکنون تمام تلاش خود را بکنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.