یادگیری زبان با فیلم englishfor you

برنامه روز اول
کل فیلم را به زبان انگلیسی تماشا کنید برای یادگیری زبان با فیلم englishfor you در ایستگاه زبان روی لینک کلیک نمایید.

برای روز اول، فیلم را با خیالی آسوده از ابتدا تا انتها تماشا کنید. زیاد به گرامر، واژگان و سایر مسائل مربوط به یادگیری زبان توجه نکنید. این کار را یک بار انجام دهید تا دید جامعی از فیلم داشته باشید. در این مرحله حتی می توانید فیلم را با زیرنویس فارسی تماشا کنید تا دید بهتری داشته باشید.

برنامه روز دوم
انتخاب قسمت اول فیلم و تماشای آن با زیرنویس انگلیسی

در این قسمت می خواهید فیلم را با رویکرد یادگیری زبان انگلیسی تماشا کنید. پس قسمت اول فیلم (حدود ۱۰-۲۰ دقیقه اول) را انتخاب کنید و با زیرنویس انگلیسی با دقت تماشا کنید. همزمان با گوش دادن به ویدیو و خواندن زیرنویس ها، هر کلمه جدیدی را که می بینید یادداشت کنید. پس از اتمام این قسمت، ویدیو را متوقف کنید و معنی کلماتی که یادداشت کرده اید را با دیکشنری استخراج کنید و معنی تمام کلمات جدید را مرور کنید. سپس دوباره فیلم را از ابتدا پخش کنید و قسمت اول فیلم را با زیرنویس تماشا کنید. این کار باعث می شود دوباره کلمات جدید را ببینید و آنها را بهتر درک کنید. وقتی این بخش دوباره تمام شد، سریع دوباره واژگان را مرور کنید. توجه داشته باشید که کلمات را حذف نخواهید کرد. فقط یک بررسی سریع این کار را تا جایی که می توانید در روز اول تکرار کنید. پس از چند بار، احتمالاً بیشتر کلمات را یاد گرفته اید.

برنامه روز سوم
قسمت اول فیلم را بدون زیرنویس انگلیسی تماشا کنید

روز سوم دوباره قسمت اول فیلم را که روز دوم دیدید انتخاب کنید و این بار بدون زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. دوباره کلماتی را خواهید شنید که نمی دانستید، اما این بار احتمالاً بیشتر آنها را می دانید. وقتی به انتهای بخش رسیدید، دوباره ویدیو را متوقف کنید و کلمات جدید را مرور کنید. ممکن است برخی از آنها را فراموش کرده باشید، اما اشکالی ندارد. وقتی بررسی را انجام می دهید دوباره آن را به خاطر خواهید آورد. در روز سوم، چندین بار همین کار را انجام می دهید. یعنی تماشای قسمت اول فیلم بدون زیرنویس و مرور کلمات جدید. احتمالاً بعد از چند بار دیگر، این قسمت برای شما بسیار ساده به نظر می رسد و هیچ کدام از سختی و سرعتی که باعث شده در بار اول کم و بیش هیچ چیز را از فیلم متوجه نشوید، وجود نخواهد داشت.

برنامه روز چهارم
تلفظ آنچه می شنوید را تمرین کنید

احتمالاً تا به حال همه چیز را در مورد قسمت اول فیلم می دانید. فیلم را چندین بار با زیرنویس انگلیسی و چندین بار بدون زیرنویس تماشا کردید و هر بار کلمات جدید انگلیسی را اصلاح کردید. سپس نوبت به بهبود تلفظ انگلیسی می رسد. قسمت اول فیلم را دوباره شروع می کنید. این بار فیلم را متوقف کنید و جمله را به زبان انگلیسی از زبان خودتان تکرار کنید. سعی کنید تلفظ بازیگر را به درستی تکرار کنید. همچنین جمله به جمله پیش بروید و هر جمله را همانطور که بازیگران می گویند تکرار کنید. فقط سطرها را تکرار نکنید، سعی کنید همان حسی را که بازیگران دارند منتقل کنید. این روند را برای قسمت اول فیلم چندین بار تکرار کنید تا کار شما در روز چهارم تمام شود.

برنامه روز پنجم
تکنیک سایه با کمک زیرنویس انگلیسی

شغل امروز شما ممکن است هیجان انگیزترین قسمتی باشد که تجربه می کنید. تکنیک سایه زدن یکی از جدیدترین روش هایی است که توسط پروفسور الکساندر آرگولز برای یادگیری زبان انگلیسی معرفی شده است. در این روز نیز مانند روز قبل باید آنچه را که می شنوید تکرار کنید، اما تفاوت این است که دیگر فیلم را قطع نمی کنید. در این قسمت باید حرف هایی که می گویند را همزمان با بازیگران با صدای بلند تکرار کنید. به همین دلیل نام این روش سایه زده شده است. بدون شک تاخیر بسیار کمی خواهید داشت، اما متوقف نشوید. باز هم توصیه می کنم طوطی وار تکرار نکنید بلکه سعی کنید تا جایی که می توانید احساسات و حتی حرکات بازیگران را منتقل کنید. این کار را چند بار در روز پنجم قسمت اول انجام دهید. شاید برای اولین بار لازم باشد که زیرنویس انگلیسی را روشن کنید تا عقب نمانید، اما کم کم به آن عادت خواهید کرد و می توانید بدون زیرنویس این کار را انجام دهید.

تکنیک سایه
در تکنیک سایه هر چیزی را که می شنوید همزمان تکرار می کنید.

برنامه روز ششم
تکنیک سایه بدون زیرنویس انگلیسی

شاید انتظار داشته باشید روز ششم هیچ ارتباطی با قسمت اول فیلم نداشته باشد، اما اینطور نیست. زیرا شما در یادگیری مهارت های انگلیسی مطالعه می کنید. یعنی استفاده از فرآیند بهبود مستمر کایزن. امروز هم مثل دیروز در قسمت اول فیلم روش سایه را انجام می دهید اما این بار بدون زیرنویس انگلیسی. این کار را چندین بار تکرار کنید تا زمانی که تمام جزئیات قسمت اول فیلم را یاد بگیرید. فقط مکالمات را تکرار نکنید. اگر بازیگران بخندند، شما هم بخندید، اگر آنها غمگین هستند، شما هم غمگین به نظر می رسید. حتی حرکات دست و پا را تا جایی که می توانید تقلید کنید. به این ترتیب، زبان انگلیسی با شما مخلوط می شود.

برنامه روز هفتم
تبریک می گویم، شما موفق شدید قسمت اول فیلم را به طور کامل یاد بگیرید. این روز به خودتان استراحت بدهید و از پیشرفت لذت ببرید

در صورت نیاز روش فوق را تغییر دهید
روش فوق یک برنامه جامع برای تمامی زبان آموزان است. اما این روش ممکن است با توجه به نیاز و سطح زبان انگلیسی شما تغییر کند. به عنوان مثال، اگر سطح زبان انگلیسی شما بالا است، ممکن است نیازی به تماشای قسمت اول فیلم با زیرنویس در روز دوم نداشته باشید. یا اگر آنقدر ماهر هستید که می توانید ترفند سایه را بدون استفاده از زیرنویس انجام دهید، می توانید روز پنجم و ششم را با هم ترکیب کنید.

این روشی بود که با استفاده از آن می توانید از فیلم ها و سریال های انگلیسی برای بهبود زبان انگلیسی خود بهره مند شوید. خوشحال می شوم نظر شما را در مورد این روش و بهبود آن بدانم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =