۱۰ مورد از بزرگترین دیتاسنترهای جهان

یک دیتاسنتر زیرساخت فیزیکی است که برنامه ها و داده های حیاتی را در خود جای می دهد. از پشتیبانی برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری گرفته تا پشتیبان‌گیری از داده‌ها، شبکه‌سازی تا میزبانی وب‌سایت‌ها، مراکز داده نقشی اساسی در اجرای دنیای مدرن مبتنی بر فناوری دارند. طبق گزارش‌ها، تا سال ۲۰۳۰، درآمد مرکز داده به ۹۴۸ میلیارد دلار خواهد رسید که از ۴۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ بیشتر است.

بزرگترین دیتاسنترها یا مراکز داده در جهان

۱-موبایل چینی

مساحت: ۷.۷ میلیون فوت مربع

مکان: هنگ کنگ

درباره: مرکز داده China Mobile International Limited (CMI) یکی از شرکت های تابعه China Mobile است. مرکز داده عمدتاً مسئول عملیات تجارت بین المللی China Mobile است. در حال حاضر، این شرکت دارای بیش از ۷۰ منبع کابل زمینی و زیردریایی در سراسر جهان است که پهنای باند انتقال بین‌المللی کل آن بیش از ۹۰T و در مجموع ۱۸۰ POP است.

۲- مخابرات چین

مساحت: ۱۰.۷ میلیون فوت مربع

مکان: هنگ کنگ

درباره: China Telecom یکی از بزرگترین ارائه دهندگان مرکز داده در جهان است. این مجموعه کامل و سرتاسری از راه‌حل‌های شبکه فناوری اطلاعات سفارشی از معماری‌های شبکه گرفته تا خدمات ابر مدیریت شده و مرکز داده، امنیت، تحویل محتوا (CDN)، ارتباطات یکپارچه (UC)، راه‌حل‌های تحرک و غیره را ارائه می‌دهد. در حال حاضر، China Telecom دارای بیش از ۲۸۰ مرکز داده در سراسر جهان است.

۳- CWL1

مساحت: ۱.۴ میلیون متر مربع

مکان: غرب انگلستان

درباره: CWL1 یکی از بزرگترین مراکز داده در اروپا است که در نزدیکی کاردیف در غرب انگلستان واقع شده است. مرکز داده هاست ابری، تالارهای داده خصوصی یا راه حل های Colocation را برای مشتریان سازمانی ارائه می دهد. CWL1 270 مگاوات توان قابل ارتقا، استانداردهای Tier III را ارائه می دهد و از طریق حالت ساخت مدولار در آینده اثبات می شود.

۴- فناوری DuPont Fabros

مساحت: ۱.۶ میلیون فوت مربع

مکان: ویرجینیا، ایالات متحده آمریکا

درباره: فناوری DuPont Fabros که توسط Digital Realty خریداری شده است دارای چندین مرکز داده خنثی از حامل است و خدمات همتاسازی و همتاسازی را ارائه می دهد. مرکز داده طیف وسیعی از طرح‌بندی کابینت و همچنین چگالی برق را در ۲۸ اتاق کامپیوتر در این مرکز ارائه می‌کند. هر اتاق حدود ۸۵۰۰ فوت مربع است و از ۱ مگاوات تا ۲ مگاوات توان بحرانی را تامین می کند. همچنین یک اتاق می تواند حدود ۳۸۰ کابینت سرور را در خود جای دهد.

۵- QTS: مترو آتلانتا

مساحت: ۹۹۰۰۰۰ فوت مربع

مکان: آتلانتا، جورجیا

درباره: QTS: مترو آتلانتا یکی از بزرگترین مراکز داده در جهان است. این تاسیسات عظیم دارای پست برق جورجیا در محل خود و دسترسی مستقیم فیبر به طیف گسترده ای از جایگزین های حامل است. این سایت در حال حاضر در مرحله سوم یک توسعه چند ساله است که بیش از ۲۰۰۰۰۰ فوت مربع مساحت اصلی آن را دو برابر می کند.

۶- گروه بین المللی اطلاعات محدوده

مساحت: ۶.۳ میلیون فوت مربع

مکان: لانگ فانگ، چین

درباره: Range International Information Group یک مرکز داده محاسبات ابری نسل بعدی در چین است. این یک مرکز داده فوق العاده نسل چهارم و ارائه دهنده محاسبات ابری است که زیرساخت های کلاس جهانی را به شرکت ها ارائه می دهد.

۷-SuperNAP

مساحت: ۳.۵ میلیون فوت مربع

مکان: لاس وگاس، نوادا

درباره: SuperNAP توسط Switch، یک شرکت مستقر در لاس وگاس، توسعه یافته و اداره می شود. مرکز داده کولوکیشن، ارتباطات راه دور، خدمات ابری و اکوسیستم های محتوا را فراهم می کند. ادعا می شود که مرکز داده SuperNAP تنها اکوسیستم مرکز داده سطح ۵ پلاتینیوم در جهان است که پردیس های اصلی آن در لاس وگاس و تاهو رنو، نوادا واقع شده است. گرند راپیدز، میشیگان؛ و آتلانتا، جورجیا.

۸- پردیس سیتادل

مساحت: ۷.۲ میلیون فوت مربع

مکان: تاهو رنو، نوادا

درباره: پردیس سیتادل در مرکز صنعتی تاهو رنو (TRIC) بیش از ۱۰۰۰ هکتار است و تا ۷.۲ میلیون فوت مربع فضای مرکز داده دارد. همچنین بزرگترین پردیس مرکز داده در جهان است. پردیس سیتادل پس از تکمیل تا ۸۱۵ مگاوات برق خواهد داشت که آن را به قدرتمندترین پردیس مرکز داده هم مکان در جهان تبدیل می کند.

۹- مرکز داده یوتا

مساحت: ۱ میلیون فوت مربع

مکان: یوتا، ایالات متحده

درباره: مرکز داده یوتا، با نام رمز Bumblehive، اولین مرکز داده جامع جامعه اطلاعاتی ابتکار ملی امنیت سایبری (IC CNCI) است که برای حمایت از تلاش‌های جامعه اطلاعاتی برای نظارت، تقویت و محافظت از کشور طراحی شده است. “مخزن عظیم داده” یوتا برای مقابله با افزایش گسترده داده های دیجیتال طراحی شده است.

۱۰- Yotta NM1

مساحت: ۸۲۰۰۰۰ فوت مربع

مکان: پانول، هند

درباره: Yotta NM1 یک مرکز داده Tier IV است که در پانول، ماهاراشترا واقع شده و دارای امکانات درجه یک است. این مرکز داده که یکی از زیرمجموعه های گروه هیرانندانی است، شامل ۷۲۰۰ Rack، ۱.۴ Design PUE، ۱.۴ Design PUE و غیره می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 19 =