۱۰ وضعیتی که سگ می خوابد

ممکن است متوجه خوابیدن سگ خود در موقعیتی شوید که با آن آشنا نیستید. آیا معنایی دارد؟ درست مثل انسان ها، سگ ها در موقعیت های مختلف در جای خواب و تخت خواب خود می خوابند. از خوابیدن به پهلو گرفته تا خوابیدن به پشت و پنجه در هوا، می توانیم از طریق موقعیت خواب و عادت هایشان چیزهای زیادی در مورد سگ خود بیاموزیم.

موقعیت خواب سگ ها مانند سرنخ های کوچکی هستند که می توانند از نظر جسمی و روحی درک کنند. برای درک واقعی معنای هر کدام از موقعیت های خواب معمول سگ در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

خوابیدن به پهلو

درست مثل انسان ها، سگ ها هم دوست دارند به پهلوی خود بخوابند. دراز کشیدن به پهلو و دراز کردن پاها یکی از رایج ترین وضعیت خواب سگ ها است. این وضعیت خوابیدن به ویژه در توله سگها و سگهای مسن که ممکن است از سفتی مفاصل رنج ببرند بیشتر است.

معنی: وقتی سگ شما به پهلو می خوابد، به این معنی است که او در محیط خود احساس آرامش و امنیت می کند. سگها در شرایطی که با محیط اطرافشان راحت باشند و در دمای مطلوبی قرار بگیرند، در این وضعیت می خوابند.

خوابیدن با ژست شیر

موقعیت خواب شیر (که به آن “ابوالهول” نیز گفته می شود) زمانی است که سگ شما سرش را در بالای پنجه های خود قرار می دهد و می خوابد. شبیه مجسمه های شیرهایی است که ممکن است در خارج از ساختمان های بزرگ مشاهده کنید. سگ شما نیز می تواند در این حالت خوابیده و پاهای پشت خود را در یک طرف قرار دهد.

معنی: وقتی سگها در این وضعیت می خوابند به این معنی است که در حال استراحت هستند، اما عمیق نمی خوابند.

خوابیدن با وضعیت سوپرمن

موقعیت سوپرمن زمانی است که سگ شما شکم خود را به زمین فشار داده و پاهای پشت خود را پشت سر خود قرار داده و پاهای جلویی خود را به جلو کشیده است. این یک موقعیت مشترک در میان توله سگها و سگهای بسیار بازیگوش است.

معنی: وقتی سگ شما در حالت سوپرمن روی شکم می خوابد، به این معنی است که اگر فرصتی پیش بیاید خسته هستند اما آماده بازی هستند. جن جونز می گوید که “این موقعیت باعث می شود که سگ ها سریع چرت بزنند، اما آماده باشید تا لحظه ای برای بازی بیدار شود.” این حالت خواب معمول برای سگهای پرانرژی در طول روز است.

 

خوابیدن با وضعیت حلقه مانند

وضعیت حلقه وقتی است که سگ شما در حالی که همه اندامش نزدیک به بدنش جمع شده است، به صورت حلقه بخوابد. گاهی اوقات بینی آنها پاهای عقب آنها را لمس می کند و حتی ممکن است دم خود را روی بدن خود بکشند.

معنی: این وضعیت تمام اندامهای حیاتی سگ را جمع و پنهان نگه می دارد. وقتی سگی در این وضعیت می خوابد، به این معنی است که آنها هنگام خواب به دنبال محافظت از خود هستند یا اینکه هنوز به محیط خود عادت نکرده‌اند. این امر خصوصاً در سگهای ولگرد یا تازه متولد شده دیده می شود. این وضعیت همچنین برای سگهایی که سرما می خورند، موقعیت مطلوبی است. آنها با خم شدن به صورت حلقه ای، سعی در حفظ گرمای بدن خود دارند.

خوابیدن در وضعیت نوازش

یکی از محبوب ترین موقعیت های خواب سگ، موقعیت “نوازش” است. این زمانی است که سگ شما ترجیح می دهد بالای سر شما بخوابد یا سگ دیگری را در آغوش گرفته باشد. این موقعیت خوبی برای کسانی است که دوست دارند اجازه دهند سگشان در رختخواب با آنها بخوابد.

معنی: این موقعیت نشانه واضحی از پیوند است و “اینکه سگ می خواهد به شما یا سگهای دیگر نزدیک شود”.

خوابیدن در زیر پتو

آیا توجه کرده اید که سگ شما به دنبال بالش، لباس یا پتو است تا زیر آن بخوابد؟ در این صورت، سگ شما دوست دارد در موقعیت گور بخوابد.

معنی: وقتی سگها در زیر پتو می خوابند، بدنبال راحتی و امنیت هستند. آنها غالباً به خواب و توجه زیاد، نیاز دارند.

خوابیدن در وضعیت شکم بالا

مسلماً یکی از ظریف ترین موقعیت های خواب سگ، وضعیت شکم به سمت بالا است. این موقعیت زمانی است که سگ شما با شکم بالا و پنجه در هوا به پشت خوابیده است. هرچقدر که این موقعیت ناخوشایند به نظر برسد، این نشانه راحتی و آرامش واقعی در سگ ها است.

معنی: سگهایی که با شکم و پنجه در هوا به پشت می خوابند، به چند دلیل این کار را انجام می دهند. یکی از دلایل آن خنک نگه داشتن سگ است. “سگها از طریق پنجه عرق می کنند و شکم آنها منبع گرما است. وقتی آنها به پشت خوابیده و شکم خود را در هوا قرار داده و پنجه های خود را بالا می کشند ، سعی می کنند خونسردی خود را حفظ کنند. ”

از آنجا که قرار داشتن در این موقعیت بسیار آسیب پذیر است، وقتی سگها به پشت خوابیده و پنجه هایشان را در هوا می خوابند، این بدان معنی است که آنها کاملاً به شما و محیطشان اعتماد دارند. “از آنجا که آنها شکم و اندام های حیاتی خود را در معرض دید قرار می دهند، شما باید بدانید که آنها در این وضعیت واقعاً احساس امنیت می کنند.”

با افزایش سن سگ ها، متوجه خواهید شد که آنها خیلی به پشت نمی خوابند. خوابیدن در این وضعیت به دلیل آرتروز است و نباید تصور كنید كه سگ شما دیگر به شما اعتماد ندارد.

خوابیدن با وضعیت پشت به پشت

شبیه حالت خوابیدن نوازش، هنگامی که یک سگ دوست دارد پشت به پشت بخوابد، به این معنی است که آنها دوست دارند با قرار دادن کمر در کنار شما یا سگ دیگری تا آنجا که ممکن است نزدیک شوند. در ساده ترین شکل، این موقعیت نشانه عشق و راحتی است.

معنی: خواب پشت به پشت نشانگر احساس صمیمیت است. وقتی سگی در این وضعیت می خوابد، آنها به شما علاقه و اعتماد نشان می دهند. “سگ ها ممکن است اینگونه انتخاب کنند که با یک نفر که با آن احساس امنیت می کنند، اینگونه بخوابند.” این می تواند شامل اعضای دیگر خانواده یا سگها و گربه های دیگر باشد.

خوابیدن روی یک سطح سرد

سگها وقتی گرم هستند، روی سطح سرد می خوابند. این نوع موقعیت می تواند به شکل موقعیت سوپرمن باشد یا می تواند شبیه وضعیت شیر ​​باشد.

معنی: این موقعیت با دما ارتباط مستقیم دارد. “سگها ممکن است داغ باشند؛ آنها دوست دارند روی سطح خنک بخوابند، آنها روی شکم دراز می کشند و پاها را دراز می کنند و حداکثر میزان پوست غیر مویی آنها کف سرد یا زمین را لمس می کند”. اگر متوجه شدید که سگ شما به دنبال سطوح سرد برای خوابیدن است، تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را خنک کرده و کمی آب به آنها بدهید.

خوابیدن در وضعیت سر و گردن بلند شده

برخی از سگ ها به دنبال وضعیت خواب در جایی که سر و گردن آنها بلند باشد، می گردند. آنها معمولاً از کنار تخت خواب سگ یا یک بالش کاناپه استفاده می کنند.

معنی: اگر سگ شما دوست دارد در موقعیتی بخوابد که سر و گردنش بلند شده باشد، این ممکن است به این معنی باشد که دچار مشکل تنفسی است. چیزی که معمولاً با بیماری مزمن قلب و سایر مشکلات سلامتی دیده می شود.

اگر سگ شما در این وضعیت می خوابد “مراقب علائم نگران کننده مانند سرعت تنفس سریع تر، تنفس پر سر و صدا یا کاهش توانایی ورزش باشید.” در صورت مشاهده هر یک از این علائم، حتما با دامپزشک خود تماس بگیرید.

در این مقاله به عادت های خوابیدن سگ ها پرداختیم. در صورتی که سگ شما ساعات کمی در شبانه روز می خوابد، شما می توانید قلاده سگ را ببندید و او را به پیاده روی ببرید. هم چنین می توانید سگ خود را با باکس حمل سگ به پارک برای بازی ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − سه =