۲۷ ویژگی کلیدی از امکانات نرم افزار CRM و ۷ مزیت اصلی آن

نرم افزار CRM می تواند حجم زیادی از وظایف مربوط به امور فروش و مدیریت کسب و کار را انجام دهد. بنابراین در این مقاله فهرستی از قابلیت ها و امکانات نرم افزار CRM را فراهم نمودیم تا به نوبه خودمان، به شما در فرایند راه اندازی سیستم CRM کمک کرده باشیم.

یک راهکار CRM، فرصت های شگفت آوری را در اختیار کسب و کارهای کوچک و بزرگ قرار می دهد تا به رشد تجاری شان ادامه دهند. اکنون کسب و کارها بیش از هر زمان دیگری نیاز دارند تا با احتیاط حداکثری و به صورت کاملا تخصصی، مشتریان بالقوه و فعلی را مدیریت کنند. باید بگوییم ویژگی ها و قابلیت های متعددی برای بهترین نرم افزار CRM وجود دارند که شما باید قبل از تهیه و راه اندازی یک سیستم CRM به آنها توجه کنید. ما در این مقاله به این قابلیت ها خواهیم پرداخت.

نرم افزار CRM چیست؟

قبل از اینکه به شکل مفصل تری به فرایند انتخاب یک پلتفرم CRM بپردازیم، اجازه دهید نگاه دقیق تری به تعریف CRM داشته باشیم و این که نرم افزار CRM چیست؟ CRM شامل تمامی استراتژی ها، ابزارها، تکنیک ها یا فناوری هایی می شود که شرکت ها از آنها برای حفظ، جذب، یا گسترش تعداد مشتریان خود استفاده می کنند. کارکنان واحدهای فروش و بازاریابی، می توانند با استفاده از CRMها، چرخه عمر مشتری را به صورت خودکار مدیریت و کنترل کنند.

این راهکارها درصدد فراهم سازی کارکردهای اساسی CRM هستند. این کار با یکپارچه سازی اطلاعات مشتری بر روی یک مخزن داده ای متمرکز انجام می شود. راهکارهای CRM امکان اجرای خودکار فرایندهای کسب و کار، سازماندهی نحوه ارتباط با مشتری، نظارت دقیق عملکردی و ارتقای بهره وری را فراهم می کنند.

چه کسی از نرم افزار CRM استفاده می کند؟

امکانات نرم افزار CRM به گونه ای است که یک سیستم CRM تقریبا با تمامی حوزه های تجاری موجود سازگار است. راهکار CRM در زمینه های مختلفی همچون خدمات دهی به مشتری، مدیریت فروش، استخدام، توسعه کسب و کار، بازاریابی و سایر حوزه های کسب و کاری قابل پیاده سازی است. در تمامی این کاربردها، نرم افزار CRM به کسب و کارها کمک می کند تعاملات و روابط بیرونی خود را مدیریت کنند و در مسیر موفقیت گام بردارند.

شما می توانید با استفاده از نرم افزار CRM با اتکا به اطلاعات مشتریان واقعی و بالقوه، «پایگاه داده مشتری» را راه اندازی کنید، فرصت های عالی فروش را شناسایی نموده، کمپین های بازاریابی را مدیریت، و مشکلات خدماتی را بایگانی کنید.

۲۷ ویژگی کلیدی از امکانات نرم افزار CRM

بهترین نرم افزارهای CRM، دارای ۳۵ ویژگی کلیدی به شرح زیر هستند:

۱- مدیریت تماس با مشتری

۲- مدیریت تیم فروش و فرصت های مشتری

۳- مدیریت مشتریان با هدف تعیین مشتریان با کیفیت

۴- گزارشات و داشبوردها

۵- تحلیل فروش

۶- نسخه موبایلی CRM

۷- اتوماسیون کادر فروش

۸- پیش بینی فروش

۹- یکپارچه سازی سیستم ایمیل

۱۰- گردش کار و تاییدیه ها

۱۱- داده های فروش

۱۲- ذخیره سازی داده ها

۱۳- هماهنگ سازی و به اشتراک گذاری فایل ها

۱۴- ابزار تکمیلی فروش

۱۵- مدیریت عملکرد فروش

۱۶- یکپارچه سازی اتوماسیون فروش

۱۷- یکپارچه سازی ابزارهای چت

۱۸- اتوماسیون و یکپارچه سازی مرکز تماس

۱۹- یکپارچه سازی ابزارهای تحلیل وب

۲۰- پشتیبانی از اتوماسیون

۲۱- CRM نصب در داخل شرکت یا روی فناوری ابر

۲۲- مدیریت داده های محصول

۲۳- دسترسی مبتنی بر مسئولیت

۲۴- فراهم سازی بستر تست

۲۵- یکپارچه سازی واحدهای ثالث

۲۶- مدیریت کمپین بازاریابی

۲۷- گزینه های سفارشی سازی

مزایای اصلی نرم افزار CRM

اگر مایلید به اطلاعاتی هم چون موقعیت مکانی، ترجیحات، عادت های خرید، آمارهای جمعیتی، بازخورد، تعامل با برند و سایر اطلاعات حیاتی مربوط به مخاطبان هدف دسترسی داشته باشید، سرمایه گذاری در یک نرم افزار CRM هوشمند تصمیم خردمندانه ای است. استفاده از یک سیستم CRM، در این زمینه ها به نفع تان خواهد بود:

۱- هماهنگ سازی و خودکارسازی فرایند

شما قادر خواهید بود گردش کارها و فرایندهای مربوط به بازاریابی، پشتیبانی از مشتری و فروش را به یک چارچوب استاندارد انتقال دهید. بدین ترتیب هماهنگی بین فعالیت های مختلف کسب و کار افزایش می یابد.

۲- ارائه پیشنهادات هوشمندانه تر

به کمک امکانات نرم افزار CRM مشتریان بالقوه با درآمدزایی مناسب را شناسایی می کنید، روی آنها تمرکز می کنید، و شانس معامله با آنها را افزایش می دهید. اگر وضعیت مشتریان را از نزدیک رصد کنید، نیازهای آنها را بهتر درک می کنید.

۳- ارتقای خدمات رسانی به مشتری

وقتی مشتریان راضی باشند، احتمال وفادار ماندن آنها به کسب و کار افزایش می یابد. بنابراین آنها تمایل خواهند داشت که معاملات بیشتری با شما داشته باشند. بنابراین خیلی مهم است که راضی بودن تمامی مشتریان از معامله با شرکت را بررسی کنید.

۴- فروش بیشتر

فروش بیشتر یکی از مزایای نرم افزار CRM است. CRM به شما امکان می دهد به اطلاعات مهم مشتریان، از جمله تاریخ تولدها، موقعیت های مکانی، سن و صنعت وی دسترسی داشته باشید. این یک قابلیت مهم از امکانات نرم افزار CRM است. شما می توانید با اتکا به این اطلاعات به صورت خصوصی با آنها ارتباط برقرار کنید و پیشنهادات شخصی سازی شده و مناسب تری را در اختیارشان قرار دهید.

۵- کار از راه دور

سیستم CRM، اطلاعات تمام مشتریان را به صورت یکپارچه مدیریت می کند. دسترسی از راه دور به فروشندگان اجازه می دهد داده ها را در طول حرکت بررسی و به روزرسانی کنند. آنها می توانند از هر نقطه ای وظایف شغلی خود را انجام دهند.

۶- کاهش هزینه ها

یکی از قابلیت ها و امکانات نرم افزار CRM این است که شما در سریع ترین زمان ممکن، سیستم CRM را بدون نیاز به نصب تجهیزات و سخت افزارهای اختصاصی راه اندازی می کنید. بدین ترتیب هزینه های IT حداقل می شوند و نیاز به کنترل نسخه و به روزرسانی های برنامه ریزی شده برطرف می شود.

۷- حداکثرسازی ارزش طول عمر مشتری

نرم افزار CRM کمک می کند مشتریان را بهتر بشناسید و فرصت های فروش متقابل و بیش فروشی را به موقع تشخیص دهید تا روابط طولانی مدت و سودآوری را با مشتریان برقرار کنید.

استراتژی انتخاب نرم افزار CRM

انتخاب نرم افزار CRM مناسب برای کسب و کار، امری اساسی برای تضمین موفقیت در روابط با مشتری است. در ساده ترین حالت، انتخاب CRM با توجه به دو نکته کلیدی انجام می شود. برای اینکه CRM مناسبی را انتخاب کنید:

۱- باید با ویژگی های نرم افزار CRM آشنا شوید تا از بین CRMهایی با ویژگی های مختلف، مورد دلخواه را انتخاب کنید.

۲- از قابلیت ها و امکانات نرم افزار CRM که تیم تان به آنها نیاز دارد مطلع باشید.

نتیجه گیری

کسب و کارهایی که قصد خرید نرم افزار CRM دارند به ابزاری نیازمند هستند که رابطه شان با مشتریان را به نحو احسن مدیریت کند. تمامی ویژگی های کاربردی و امکانات نرم افزار CRM که در این مقاله شما را با آنها آشنا کردیم، موجب بهبود روابط مشتری با کسب و کار می شوند، و وظایف محوله را به شکل هماهنگ تری به اجرا می گذارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 17 =