۳۵ باور پولساز فوق العاده مهم ترامپ تا دالایی لاما

اعتقادات و باورهای شما، عنصر اصلی در میزان دارایی و سرمایه مالی شما است. شما چه قدر پول می سازید و میتوانید پول به دست آمده را نگهدارید؟ یوفکر می خواهد برای تغییر باور و ساخت باورهای ثروت ساز قدرتمند به شما کمک کند. در ادامه مقاله از سایت یوفکر، ۳۵ باور پولساز افراد ثروتمند جهانی را به شما ارائه می دهیم و شما میتوانید باور های مالی دونالد ترامپ تا دالایی لاما و افراد دیگر را پیدا کنید و استفاده کنید.

ذهنیت مالی پدر پولدار و پدر بی پول رابرت کیوساکی

یکی از پرفروش ترین کتاب های مالی جهان یعنی کتاب پدر پولدار و پدر بی پول به قلم رابرت کیوساکی، ذهنیت پدر رابرت کیوساکی که یک مقام بالا در دولت داشت و یک معلم عالی بود را بررسی می کند. در این کتاب ذهنیت پدر رابرت کیوساکی با پدر دوست کیوساکی مقایسه می شود. پدر دوست رابرت حتی دبیرستان هم تمام نکرده بود ولی برای خودش امپراطور مالی راه اندازی کرده بود.

کیوساکی در کتاب خود توضیح می دهد که طرز فکر هر یک از این دو مرد یعنی”پدر خودش” و “پدر ثروتمند” که مسئول سرنوشت مالی خودشان هستند.

بین طرز فکر مالی پدر پولدار و پدر بی پول رابرت کیوساکی ۷ اختلاف وجود دارد که در این قسمت بررسی می کنیم:

 • ذهنیت پدر فقیر رابرت کیوئساکی می گوید که ثروت شما به خانواده شما بستگی دارد و برای ثروتمند شدن باید در خانواده ثروتمند متولد شوید. در صورتی که پدر پولدار رابرت کیوساکی می گوید ثروت سازی علمی است که مثل سایر علم های دیگر باید بیاموزید. وقتی باور های مالی درستی دارید و دانش مورد نیاز برای چگونه ثروتمند شدن را بیاموزید، دیگر حتی اگر در خانواده ثروتمند به دنیا نیامده باشید، باز هم ثروتمند خواهید شد.
 • “پدر ثروتمند” به كیوساكی آموخت كه باید برای یادگیری و مهارت های لازم شغلی پیدا كند تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. “پدر فقیر” شغل خود را منبع درآمد خود برای زندگی دانست. در حالی که “پدر ثروتمند” به کیوساکی آموخت که تلاش کند تا از نظر مالی مستقل شود ، “پدر فقیر” به او یاد داد که به خاطر رفاه مالی خود به کارفرمای خود وابسته باشد.
 • پدر ثروتمند هنگامی که با فرصتی رو به رو می شود از خود می پرسد: “چطور می توانم از این فرصت استفاده کنم” و این روش ذهن او را مجبور می کند که فکر کند و به راه حل های خلاقانه ای دست یابد تا بتواند از این فرصت بهترین بهره را ببرد. درعوض ، وقتسی فرصتی برای پدر بی پول به وجود آید، با افکاری مثل “این فرصت میتواند در زندگی من آسیب برساند پس بهتر است که از این فرصت استفاده نکنم” این فرصت را از دست می دهد.
 • “پدر فقیر” همیشه بر آموزش های علمی و درسی تاکید داشت ولی “پدر پولدار” همیشه بر آموزش های مالی تاکید داشت.
 • برای “پدر ثروتمند” علت اصلی فقر یا مبارزه اقتصادی ترس و جهل به خود بود. “پدر فقیر” اقتصاد و بازار کار را مقصر دانست. ولی “پدر ثروتمند” همیشه مسئولیت زندگی خود را به عهده می گرفت و میدانست که خودش خالق شرایط زندگی می باشد ، در حالی که “پدر فقیر” غالباً احساس می کرد که قربانی دنیای خارج است.
 • در مورد ریسک پذیری ، “پدر ثروتمند” به کیوساکی یاد داد که مدیریت ریسک را بیاموزد. “پدر فقیر” به او آموخت که وقتی به پول می رسید ، ریسک چیزی است که باید از آن دوری کرد و همیشه با امنیت را مد نظر قرار دهد.
 • “پدر ثروتمند” به کیوساکی آموخت که ناکامی فقط بخشی از این روند است و باید از اشتباهات خود درس گرفت و به مسیر ادامه داد. “پدر فقیر” از شکست فرار می کرد و از این رو از اشتباه کردن می ترسید.

دالای لاما: پول خوب و عالی است

برخی عقیده دارند که موفق بودن اقتصادی به نوعی معنوی نیست و مراقبت از پول اشتباه است. دالای لاما صلح ، سلامتی و روابط را قبل از پول قرار می دهد. با این حال ، او پول را مهم می داند. این اعتقاد دالایی لاما درباره پول است:

پول خوب و مهم است. بدون پول ، بقای روزانه و توسعه بیشتر در زندگی تقریبا غیرممکن است. بنابراین ما حتی اهمیت آن را زیر سوال نمی بریم. در عین حال ، اگر در نظر بگیریم که پول همه چیز است و چیزی است که به ما قدرت فوق العاده ای می دهد ، اشتباه است. اگر فکر کنیم که پول یعنی زندگی بدون مشکل و تمام مشکلات ما فقط و فقط با پول حل می شود ، طرز فکر ما یک اشتباه جدی است.

 

دونالد ترامپ: پول به سادگی بازی کردن است و میزان پول شما به میزان توانایی شما در این بازی است

دونالد ترامپ یک شخصیت تجاری و توسعه دهنده املاک و مستغلات آمریکاست. او به خاطر ثروتش مشهور است.

در اوایل دهه ۱۹۹۰ ، مشکلات مالی وی و وثیقه تحت رهبری بستانکار به طور گسترده منتشر شد. به یاد می آورم و در این مدت حکایات مربوط به ترامپ را خوانده ام. ترامپ با یکی از دوستانش در خیابان در حال قدم زدن بود و او به گدایانی که در پیاده رو نشسته بود اشاره کرد. او به دوست خود گفت ، “آن مرد نسبت به من ارزش خالص بالاتری دارد”.

اواخر دهه ۱۹۹۰ شاهد احیای وضعیت مالی ترامپ بودیم. در سال ۲۰۱۳ ترامپ در لیست میلیاردرهای فوربس قرار داشت و ارزش خالص ثروتش ۳.۲ میلیارد دلار بود

به گفته ترامپ ، پول فقط “کارت امتیازی است که به من می گوید من برنده شده ام و میزان پولم، هیجان واقعی بازی است.” ترامپ کاری را انجام می دهد که دوست دارد انجام دهد ، و او از آن لذت می برد. این ذهنیت همان چیزی است که به او امکان گردآوری میلیاردها دلار را داده است ، و چه چیزی به او کمک کرده تا خودش را از سوراخی که در دو دهه قبل داشت بیرون کند.

 

وارن بافت: اهمیت اعتماد به نفس

وارن بافت یکی از موفق ترین سرمایه گذاران در جهان است و اغلب به عنوان “اوراکل اومااها” شناخته می شود. او یکی از پنج ثروتمندترین مردان جهان است. به گفته بافت ، اعتماد به نفس، عنصر اصلی در دستیابی به ثروت است. او یک بار این حرف را زد: “من همیشه می دانستم که ثروتمند خواهم شد. فکر نمی کنم تا به حال یک دقیقه به آن شک داشته باشم. ”

 

جک کنفیلد در مورد تصمیم به ثروتمند شدن

جک کانفیلد بیشتر به عنوان خالق مجموعه کتابهای “سوپ مرغ برای روح” شناخته شده است. این همان چیزی است که وی در مورد تصمیم ثروتمند شدن باید بگوید:

 • شما باید تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید. اگر این تصمیم را نگرفتید ، ذهن ناخودآگاه شما در تلاش برای ثروتمند شدن کار نخواهد کرد.
 • پس از تصمیم گیری ، هر روز صبح و هر شب ، شما باید شیوه زندگی غنی را که می خواهیددر زندگی تجربه کنید را تجسم کنید. کاری که تجسم انجام می دهد این است که ذهن ناخودآگاه شما را برای ارائه راه حل ها و مشاهده فرصت ها و منابع در محیط خود برنامه ریزی می کند.
 • سومین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه با خواندن ، حضور در سمینارها و سخنرانی ها و غیره پولدار شوید.
 • سرانجام ، راهی پیدا کنید تا وارد حوزه نفوذ افرادی شوید که ثروتمند هستند. شما می خواهید در کنار آن افراد باشید تا یاد بگیرید که مثل آنها فکر کنید.

 

تی هارواکر

نقل قول زیر توسط T. Harv Eker ، نویسنده “اسرار میلیونر ذهن” ، به مفهوم ذهنیت یک فرد ثروتمند اشاره می کند: “افراد ثروتمند روشی برای تفکر دارند که با افراد طبقه ضعیف و متوسط متفاوت است. آنها در مورد پول ، ثروت ، خود ، افراد دیگر و زندگی متفاوت فکر می کنند. ”

در این قسمت از سایت یوفکر ۱۷ روش وجود دارد که افراد ثروتمند متفاوت از طبقه فقیر و متوسط فکر می کنند:

 • افراد ثروتمند معتقدند “من زندگی خودم را ایجاد می کنم.” افراد فقیر معتقدند ، “زندگی برای من اتفاق می افتد.”
 • ثروتمندان برای پیروزی ، بازی پولی را انجام می دهند. افراد فقیر بازی پول را برای از دست دادن بازی می کنند.
 • ثروتمندان تعهد می دهند که ثروتمند شوند. افراد فقیر فقط می خواهند ثروتمند شوند.
 • ثروتمندان بزرگ فکر می کنند. افراد فقیر کوچک فکر می کنند.
 • افراد ثروتمند روی فرصتها تمرکز می کنند. افراد فقیر روی موانع تمرکز می کنند.
 • ثروتمندان دیگر افراد ثروتمند و موفق را تحسین می کنند. افراد فقیر نسبت به افراد ثروتمند و موفق خشمگین هستند.
 • افراد ثروتمند با افراد مثبت و موفق ارتباط دارند. افراد فقیر با افراد منفی یا ناموفق ارتباط دارند.
 • ثروتمندان مایل به ارتقاء خود و ارزش خود هستند. افراد فقیر درباره فروش و ارتقاء افکار منفی دارند.
 • ثروتمندان از مشکلاتشان بزرگتر هستند. افراد فقیر از مشکلاتشان کوچکتر هستند.
 • افراد ثروتمند گیرنده های عالی هستند. افراد فقیر گیرنده های ضعیفی هستند.
 • افراد ثروتمند بر اساس نتایج ، حقوق دریافت می کنند. افراد فقیر براساس زمان حقوق دریافت می کنند.
 • ثروتمندان و افراد فقیر هردو فکر می کنند ولی افکارشان با هم تفاوت دارد.
 • ثروتمندان بر ارزش خالص کاری که انجام می دهند تمرکز می کنند. افراد فقیر بر درآمد کار خود تمرکز می کنند.
 • ثروتمندان پول خود را به خوبی مدیریت می کنند. افراد فقیر به خوبی مدیریت پول خود را انجام می دهند.
 • پول ثروتمندان برای آنها سخت کار می کنند. افراد فقیر برای پول خود سخت تلاش می کنند.
 • افراد ثروتمند علی رغم ترس عمل می کنند. افراد فقیر اجازه می دهند که ترس جلوی آنها را بگیرد.
 • ثروتمندان دائماً یاد می گیرند و رشد می کنند. افراد فقیر فکر می کنند از قبل می دانند.

 

استیو پاولینا – ایجاد فراوانی

استیو پاولینا صاحب وبلاگ محبوب “توسعه شخصی برای افراد هوشمند” است. وی در سال ۲۰۰۹ چهار فیلم YouTube را ضبط کرد که در آن در مورد چگونگی ایجاد فراوانی صحبت می کند. در اینجا برخی از چیزهایی که او در فیلم هایش گفته است را بررسی می کنیم:

اگر می خواهید احساس فراوانی ایجاد کنید ، می توانید بدون توجه به وضعیت مالی که الان در حال حاضر تجربه می کنید، این کار را انجام دهید. ده سال پیش استیو ۱۵۰،۰۰۰.۰۰ دلار بدهی داشت. او جریان مالی منفی داشت ، قصد ورشکستگی داشت و قصد داشت از آپارتمان خود بیرون بیاید زیرا او نمی توانست اجاره را پرداخت کند. با این وجود ، او حتی از همان نقطه توانست فراوانی را در زندگی خود وارد کند.

او می گوید: به جای داشتن یک طرز تفکر فراوان ، آنچه شما نیاز دارید یک قلب فراوان است. شما باید به جای فکر به احساس خود توجه کنید شما احتمالاً احساس خوشبختی ، سپاسگزاری می کنید. این احساساتی هستند که باید روی آنها تمرکز کنید.

احساس اینکه می توانید آنچه را که می خواهید ایجاد کنید فراوانی است. احساس اینکه نمی توانید آنچه را که می خواهید ایجاد کنید کمبود است.

شما باید از ماندن در گذشته خارج شوید و به آینده توجه کنید – مانند استفاده از فرصتهای شغلی جدید شما باید از منطقه راحتی فعلی و منطقه امن زندگی خود خارج شوید و به استقبال فرصت های جدید زندگی بروید.

جمع بندی

باور های مالی شما چیست؟ آیا این باور ها در زندگی برای شما سوددهی دارد؟ اگر اعتقادات مالی شما در زندگی شما پول نمی سازد ، اقدام کنید و آنها را تغییر دهید. می توانید با انتخاب باور های مالی که در این مقاله از سایت یوفکر مشاهده کردید شروع کنید. بهترین زندگی و رسیدن به اهداف و آرزو ها را با تغییر باور های مالی گذشته و کاشتن باور های جدید مالی در ذهن تجربه کنید.

همچنین شما می توانید از بخش های زیر به مقاله های مرتبط در این حوزه دسترسی داشته باشید.

باور های دروغین مالی ذهن ما

مقالات مرتبط در مورد افکار و رفتار و باور های انسان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 3 =