۶ نکته برای ساخت بک لینک در انجمن ها و فروم ها

همیشه گرفتن بک لینک های خوب و با کیفیت برای کسب و کارهای اینترنتی به دغدغه ی اصلی تمام مدیران این کسب و کارها تبدیل شده و از آن سو گوگل هم به سایت هایی که بیشترین بک لینک ها را دریافت کنند بهترین رتبه را در جستجوهایش ارائه می دهد و به مرور زمان با افزایش این بک لینک ها روی سئو و بهینه سازی سایت تأثیر فوق العاده ای می گذارد.

اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که در کل گرفتن بک لینک مقداری سخت و دشوار و در برخی موارد هم می تواند خطرناک باشد. اول اینکه هر سایتی به سایت شما لینک نمی دهد و باید سراغ سایت های بروید که به صورت عمومی همه ی وبمسترها و اشخاصی که مدیریت یک سایت را بر عهده دارند از آنها برای دریافت بک لینک استفاده می کنند و ثانیاً در اینجا کیفیت بک لینک مهمتر است تا کمیت آن.

شاید شما هزار تا بک لینک گرفته باشید اما حدود ۲۰۰ تا از آنها ارزش زیادی داشته باشد پس قبل از اینکه اقدام به این کار کنید سعی کنید ارزش دامنه و ارزش صفحات آن را در سایت moz.com بررسی کنید. هر چه پیج اوتوریتی و دامین اوتوریتی آنها بالاتر باشد به طبع ارزش لینکی که گرفته می شود نیز بیشتر خواهد بود.

در این مقاله مورد بحث ما در مورد ساخت لینک در انجمن ها و تالارهای گفتگو است که عمومیت و محبوبیت بیشتری در میان وبمسترها دارد و گرفتن بک لینک از آنها به طبع کار راحتی است و به راحتی می توانید بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت خودتان هدایت کنید.

تیم “کافه نیاز” مایل است به شما نکاتی در مورد ساخت بک لینک در انجمن ها و فروم ها را ارائه دهد که با فراگیری این نکات و با کمی محافظه کاری به راحتی می توانید بک لینک های دائمی و با کیفیت دریافت کنید.

با ما همراه باشید ….

نکته ی اول: به محض ورود اقدام لینک سازی نکنید
اشتباهی که خیلی از مدیران کسب و کارهای اینترنتی دارند انجام می دهند این است که به محض اینکه در فروم ها ثبت نام کردند شروع به لینک دادن به سایت شان می کنند و این از چشمان تیزبین مدیران این سایت ها دور نخواهد ماند و در برخی موارد به دور از قوانین این انجمن ها و فروم هاست و به راحتی شما را حذف می کنند. پس مواظب این حرکات باشید.

سعی کنید چند روزی تمام سایت را برانداز کنید، به سوالات جواب بدهید، سوال مطرح کنید، لایک کنید و خلاصه فعالیت داشته باشید و بعد از چند روز اقدام به ثبت لینک سایت در کامنت ها و یا سوالات کنید و از همه مهمتر طوری در سوالات و یا کامنت ها لینک قرار دهید که کاملاً عادی به نظر بیاید نه اینکه خیلی ناشیانه این کار را انجام دهید و تبلیغ کسب و کار اینترنتی تان را بکنید چرا که این مورد خلاف قوانین انجمن ها به حساب می آید و مدیران این سایت ها هیچ ترسی از این ندارند که حساب کاربری شما را از سایت حذف کنند.

نکته ی دوم: مطالب مفید و ارزشمند ارسال کنید
دو دلیل خیلی مهم وجود دارد که بیشتر وبمسترها از انجمن ها و فروم ها استفاده می کنند:

دلیل اول: بک لینک گرفتن

دلیل دوم: به دست آوردن بازدید کننده و جذب ترافیک بیشتر برای سایت

اما مهمترین دلیل را به جرأت می توان جذب ترافیک برای سایت دانست و یکی از راهکارهایی که می توان نام برد که این ترافیک بیشتر از همیشه شود، ارائه ی مطالب مفید و ارزشمند است. هر چه مطالب شما پر بارتر باشد به طبع مخاطبین و بازدید کننده های بیشتری به سمت سایت تان هدایت خواهند شد و این می تواند روی افزایش فروش شما تأثیر زیادی داشته باشد.

اگر در انجمن ها و تالارهای گفتگو مطلبی مطابق با یکی از موضوعات سایت شما وجود داشته باشد و مفید و ارزشمند به نظرتان می آید می توانید پاسخ سوال مربوطه را بدهید و لینک سایت تان را قرار دهید تا کمکی به دیگر اعضاء شود اما به شرطی این کامنت را قرار دهید که عادی به نظر بیاید و برای این کار سعی کنید به صورت کامل جواب دهید بعد لینک سایت تان را قرار دهید.

نکته ی سوم: از تمام روش های لینک سازی در انجمن ها بهره ببرید
همان طور که اطلاع دارید استفاده از فروم ها و تالارهای گفتگو یکی از عمومی ترین روش ها برای لینک سازی است که خیلی از مدیران سئو از آن بهره می برند و به ۳ روش صورت می گیرد و برای اینکه بیشترین سود را ببرید سعی کنید از هر ۳ روش استفاده کنید.

روش اول: لینک سازی در پروفایل
یکی از با ارزش ترین لینک هایی که می توانید از انجمن ها و فروم ها دریافت کنید لینکی است که از پروفایل می گیرید و این لینک به صورت فالو است.

روش دوم: لینک سازی به وسیله ی ارسال مطالب
بیشترین لینک هایی که در یک فروم یا انجمن وجود دارد لینک هایی است که در مطالب به دیگر سایت ها داده می شود و شاید به جرأت بتوان گفت که این نمونه لینک سازی ها یکی از رایج ترین روش های لینک سازی به حساب می آید.

برخی از انجمن ها حتی وقتی از کسی تشکر می کنید هم از شما ایراد می گیرند چه برسد به اینکه بخواهید به سایت تان هم لینک بدهید این نشان می دهد که قوانین هر انجمن و فروم با یکدیگر یکسان نیست. شاید کلیات قوانین یکی باشد اما سخت گیری کردن در هر انجمنی با هم فرق دارد و به طبع اگر سخت گیری کمتری صورت بگیرد لینک های بیشتری را می توانید از این پست ها و مطالب دریافت کنید و این به مرور زمان می تواند آمار بازدید سایت تان را افزایش دهد.

روش سوم: لینک سازی در قسمت امضاء
داشتن امضاء شخصی خیلی به شما کمک می کند تا کسب و کارتان دیده شود و همین مورد به سادگی افزایش بازدید را برای سایت تان به همراه خواهد داشت. بیشتر فروم ها و انجمن ها این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده اند تا در قسمت امضاء به راحتی به هر کدام قسمت از سایت تان که مایل بودید لینک بدهید و بدون هیچ دردسری هرگاه مطلبی ارسال کردید و یا به سوالات کاربران پاسخ دادید این امضاء به صورت خودکار در پایین هر مطلبی به نمایش گذاشته می شود و یک لینک مستقیم به سایت تان می دهد.

یک نکته ی مهم:

ساختن امضاء می تواند راحت ترین راه برای دریافت بک لینک باشد اما به این نکته توجه کنید که تا جای ممکن از کلمات کلیدی برای ایجاد امضاء استفاده نکنید و از کلمات هم خانواده ی آنها بهره ببرید تا توجه را گول کمتر به سمت خودتان جلب کنید و همچنین شک بر انگیز نباشید.

به طور مثال اگر فروشگاه اینترنتی دارید از کلمات فروشگاه آنلاین یا فروش آنلاین استفاده کنید که با کلمه ی کلیدی سایت تان همخوانی دارد.

نکته ی چهارم: قبل از لینک سازی پروفایل دیگر کاربران را مشاهده کنید
back-link

گوگل بر هر کاری که کاربران انجام دهند واقف است و این مورد از چشمان گوگل دور نخواهد ماند اما در لینک سازی در فروم ها باید به یک نکته توجه کنید که در برخی موارد از چشمان گوگل دور مانده است: اگر شما بدون اینکه ثبت نام کنید نتوانید از پروفایل یک کاربر در همان انجمن، وب سایت وی را مشاهده کنید، پس گوگل هم نمی تواند.

زمانی می توانید از یک تالار گفتگو در قسمت پروفایل لینک دریافت کنید که به راحتی بتوانید لینک دیگر اعضاء را بدون اینکه ثبت نام کنید، ببینید. اگر این کار شدنی باشد پس گوگل هم می تواند لینک پروفایل تان را ایندکس کند اگر نه که ارزشی برای ثبت نام کردن ندارد. فقط می توانید در سایت فعالیت کنید تا بازدید کننده دریافت کنید.

نکته ی پنجم: فقط به صفحه ی اصلی سایت لینک ندهید
همان طور که می دانید گوگل به همه چیز شک می کند و این به نسبت به سود دنیای وب بوده و همین شک ها باعث شده تا سطح دنیای وب به کلی تغییر کند و کیفیت بالایی پیدا کند. یکی از این شک ها که گوگل به شما می کند این است که در فروم ها و انجمن ها مدام به صفحه ی اصلی سایت تان لینک بدهید.

این مورد ممکن است در آینده به ضرر سئو سایت تان تمام شود. پس سعی کنید تا جای ممکن به صفحات اصلی سایت مثل بلاگ، تماس با ما، درباره ی ما و غیره هم در همان پروفایل تان لینک بدهید. سعی کنید این گونه لینک سازی کنید و بعد از ثبت لینک تا جای ممکن فعالیت کنید تا هم ارزش لینک تان بالا برود و هم بازدید کننده ی بیشتری را دریافت کنید.

نکته ی ششم: برای گرفتن بک لینک از انجمن های فارسی استفاده کنیم یا خارجی؟
گوگل به هر زبانی تسلط کامل دارد و این را می داند زمانی که شما به طور فارسی یک مطالب را در موتورهای جستجو، سرچ می کنید پس باید مطالب را به صورت فارسی به شما ارائه دهد و همین مورد باعث می شود تا بازدید کننده های زیادی را هم به سمت سایت تان روانه کند. پس فروم ها و انجمن های فارسی برای بک لینک گرفتن و به خصوص جذب ترافیک عالی هستند.

اما همین فروم های فارسی تعدادشان محدود است و بعد از مدتی لینک سازی، تمام می شوند و دیگر نمی توان در آنها لینک ساخت مگر اینکه بتوانید برای جذب بازدید کننده از آن استفاده کنید. نکته ی دیگری هم که وجود دارد ارزش دامنه ی این سایت ها که همان پیج اوتوریتی و دامین اوتوریتی است به نسبت فروم های خارجی کمتر هستند پس ارزش لینک سازی در این ها هم به نسبت انجمن های خارجی، کمتر خواهد بود.

اما از آن سو انجمن های خارجی هم پیج اوتوریتی و هم دامین اوتوریتی بالایی دارند و هم تعدادشان خیلی زیاد است. ولی این نکته را فراموش نکنید که در این انجمن ها شما می توانید فقط لینک بسازید آن هم در قسمت پروفایل ولی جذب بازدید کننده در این فروم ها امکان پذیر نخواهد بود. به خاطر همان بحث هم زبان نبودن این سایت ها با سایت های ایرانی.

سخن آخر

لینک سازی طبق این مقاله ای که ارائه شد از اهمیت زیادی برخوردار است به خصوص اگر بتوانید از قوانین آنها پیروی کنید به راحتی می توانید بازدید کننده های زیادی را به سمت کسب و کار اینترنتی خودتان روانه کنید و این به سود شما خواهد بود.

منبع: سایت درج آگهی رایگان کافه نیاز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + چهار =